• (bkz: 42)
  • filmle ilgili başlığının the theory of everything olarak değişmesi gerekir, çünkü filmin ismi bu.
  • fragmani beni haddinden fazla duygulandiran, kendisine olan beklentilerimi ziyadesiyle arttirmis film. eddie redmayne'nin fragmanin sonlarina dogru stephen hawking ile olan fiziksel benzerligi muazzam. felicity jones zaten like crazy'den beri benim bebegim. heyecanla bekliyoruz.
  • eğitim bilimleri çerçevesinde aradığım her başlıkta entry'sini gördüğüm ve oldukça faydalı olan sözlük emektarı yazar. ayrıca güzel bir film.
  • (bkz: m teorisi)
  • bir eleştiri belki şu olabilir hakkında, keşke böyle kısacık bölümlerden oluşan 40 şarkılık yerine daha az ve uzun süreli şarkılardan oluşan ve böylece daha az bölünen bir çalma listesi olsaydı; her ne kadar bütünlük ve geçişler tastamam oturuyor olsa da.
  • onuncu nesil sabırtaşı yazardır, hoşgelmiştir.
  • ortamlarda olan ve benim gibi ayreon'a mesafeli adama bile kafayi yedirten album.. tüm ayreon diskografisindeki enstrumantal anlamda kesinlikle en dolu album olmus diyebilirim. tabi ki dream theater tarzi lülülü islerden bahsetmiyorum, ama muzigin ve konseptin ruhunun yansitilmasinda ayreon tarihinde ilk kez is tamamen vokallere yikilmamis. mukemmel bir muzikal ağla orulmus album bence.

tahminimde hakli cikmaktan bu kadar mutlu oldugum album azdir. ayreon, into the electric castle, ve biraz da the human equation disinda hep sevmek istedigim ama bir noktadan sonra hep sıkıcı gelen bir projeydi benim icin ama su albumu bastan sona nefesimi tutarak dinledim desem yeridir. tek sikinti bence bu sefer de sözler biraz mantar olmus gibi geldi ama olsun. tolere edilebilir bir kusur kanimca...

cekinmeden preorder edebilirsiniz... ben oyle yaptim walla!
  • fragmanını çok beğendiğim film.
    izlenebilecekler listeme ekliyorum.
    hali hazırda söylenmiş ama bol ağlamaklı olacaktır.
  • mukemmelliği ile baş döndüren albüm!
    her sarki 20 küsür dakika ve ben dinlemeye doyamıyorum şimdiden!
hesabın var mı? giriş yap