• habire milyarderlerden neden fazla vergi almamalıyız ya da alırken nelere dikkat etmeliyiz ki servetleri azalmasın tadında makaleler yazan gazete.
  • hakkında abd'nin zürriyet'i, havuz medyası gibi saçma sapan yorumlar yapılan dünyanın en iyi gazetesi. *

ancak gerizekalıların tahammül edebildiği 80 punto yazılı japon kerhanesi gibi rengarenk türk gazeteleriyle karşılaştırmak abes bile değildir sadece komiktir.
  • biden başta olduğu için "presidential fact-checking" bölümünü kapatmış gazete. evet gerçekten (bkz: democracy dies in darkness)
  • amazon.com'un kurucusu jeff bezos tarafından 250 milyon dolara satın alınmıştır.
  • havuz medyasıyla kıyaslamanın fazlasıyla indirgemeci olacağı, genel itibariyle takip edilesi gazetecilik işlerine imza atsalar da belli kritik eşiklerde "status quo"nun yanında yer alan gazete. orada özellikle yazıyor o "belli", sonra watergate ne iş diye gelmesin kimse. kaldı ki nixon neredeyse hayatı boyunca medyadan dayak yemiş bir adam, tek bir mevzu değil o.

asıl diyeceğim şu ki; bu dönem artık clinton cephesi nasıl bir korku halindeyse sanders'ın fosil yakıt şirketlerinden kendisinin para alıyor olduğu iddiasının gerçekliğini araştırırken clinton'ın 3,25 milyon dolar aldığını tespit etmişler, fakat sanders "abartıyor" diyerek kendisinin iddiasına "3 pinokyo kafası" notu verip "yalan" demişler. 3,25 milyon dolar clinton'ın donut parası zaten. buradan bu mantığı takdir ve tebrik edesim geldi. kazın ayağı öyle değil de ya da asıl niyetiniz olan "alır lan alır bi' sus aşağı otur soluklan millenial" de ama yalan söylüyor deme lan. sanki adam rakam verip "bu kadar para aldı" diyor -ki onu dese bile arada büyük bir uçurum varsa eleştirilir ama mevzunun özü zaten sadece o miktarda değil. nyt de benzerini yapıyor da ona bu kadar şaşmıyorum, ırak savaşı dönemi yaptıkları yanıltıcı yayın, sonradan bunu kabul edişleri ama hem bölge hem dünya açısından o savaşın sonuçları ortada nasıl olsa.
  • sistemin gazetesidir. kesinlikle tarafsiz degildir. ulusal democratic komite'nin direktifleri ile yonetilir. mesela bernie sanders'ı basliklarina cok nadir tasir. ama joe biden osursa haber yapar. cunku komiteden gelen emir dogrultusunda sanders in ismini anmayıp unutturmaya calisir. liberal goruntusunun altinda kendi cikarlari dogrultusunda aslinda cok tutucu oldugu bir iki hafta okunarak anlasilir. sirf demokratlar yapti diye her boku savunur lakin ayni halti cumhuriyetciler yapsa yerin dibine sokar. ornek elizabeth warren in sirf 100bin oy alabilme kaygisiyla " ben de 32de 1 oraninda kizilderiliyim demesine hic takmaz ve bu vicikligi savunur ama sanders herkese saglik sigortasi dedi diye " saldirgan ve karanlik dusuncelere sahip hirsli bir insan" oluverir. ben yasam tarzi olarak demokrat olsam da bu gazeteyi okumamaya calisanlardanim. benim icin sistemin icinden gelen hic bir yayin organi degerli ve inanilir degildir. ne zaman ki gercekleri yazip cikarlari dogrultusunda hareket etmekten vaz gecerler o zaman okunurlar. bunun yaninda cnn'inde washington post dan farki yoktur. tuhaf olan ise fox in abd de uber trump taraftari olup tr de mualif olmasi. bu hala kafalari karistiran bir olgudur.
  • turk'un gucunu, yeni turkiye'nin gucunu butun dunyaya gosteren gazete. allaaam sana geliyorum, tut beni...hatta bu yeni elektrikli araba ile geliyorum.

https://www.washingtonpost.com/…etter-than-a-tesla/

(bkz: tesla'dan çok daha iyiyiz)
  • 250 milyon dolara gerçekleşen satımı ile gözükmüştür ki, instagram'ın dörtte biri fiyatına satılmıştır. sosyal medya hunharca büyümeye devam ediyor.
  • 16 nisan 2017 tarihinde yapılacak referandum için görüş bildirebileceğiniz hem de türkçe olarak bilgiler de paylaşabildiğiniz bir bölüm açan amerika birleşik devletleri menşeli gazetedir.

official link
hesabın var mı? giriş yap