• harika! kesinlikle daha yüksek imdb puanını hak ediyor.
    --- spoiler ---
    başından sonuna harry quebert'in tam bir pedofil ve pislik olduğunu düşünüyorum ve biz çok seviyorduk birbirimizi saçmalıkları da midemi bulandırdı. kız 15 yaşında!!! iğrenç, pislik herif. başından sonuna kadar kızla aralarında geçen geçmeyen "masum" ilişkiyi onun ağzından dinliyoruz. ki aralarında masum olmayan işlerin döndüğünü polis şefinin "ister inanın, ister inanmayın kız işinde gayet tecrübeliydi." lafından da az çok anlıyoruz. hadi aralarındaki şey fiziksel istismara gitmesin. 15 yaşındaki kızı se-ve-mez--sin. dizi boyunca goldman'ın da bunu normalleştirmesine sinirlendim. hatta romanını okuyan okurlarının da ağlayarak bu durumu normalleştirmesini hiç anlayamadım. ve sonunda yalancı bir sahtekar çıkmasına hiç şaşırmadım. ayrıca kızı tedavi ettirmek için kanadaya kaçırmak istemek ne demek...

bunun dışında twistler harikaydı. bir romandan uyarlama olduğu çok belliydi. tüm detaylar, karakterler incelikle işlenmiş.
    dizinin sonunda goldman'ın martılı kitabı yazar luthermiş gibi yayınlatması harikaydı.

ve son olarak dikkatimi çeken küçük bir detay dizinin olağanüstü kurgusunu takdir etmemi sağladı. kütüphaneci yaşlı bir amca, quebert'in sahtekarlığını yakalıyor ve ünlü bir yazar olmadığını keşfediyor. gidip bu konuyu konuştuğunda kimseye bir şey söylemeyeceğini şu an yazmakta olduğu kitapta teşekkür kısmında adının olması şartıyla bu sırrı saklayacağına söz veriyor. fakat quebert o martılı kitabı asla yayınlamadığı için bu teşekkür notu da olmuyor. yıllar sonra yaşlı amcamız goldman'a insanlar sözlerine benim gibi önem verir sanmıştım diyor. yazar burada finale dair göz kırpıyor...

--- spoiler ---
  • güzel dizi yeni bitirdim klişelere sapacak gibi görünüp güzel sıyrılıyor her seferinde sonunu da güzel bağlıyor.
  • drama , suç , dedektif seven çiftlerin izlemesi gereken dizilerden biridir
    özellikle son iki bölümde neler olacağını merak etmekten dolayı göbeğiniz çatlayacak. gizem o kadar iyi kurgulanmış ki herkesten sırayla şüpheleniyorsunuz
  • joël dicker’in 2014’te piyasaya çıkan aynı isimli romanından uyarlama 10 bölümlük mini dizi. dizinin kadrosunda patrick dempsey, damon wayans jr, virginia madsen, ben schnetzer ve kristine froseth bulunuyor.

--- konusu ---

genç bir yazar ilham bulmak için akıl hocası harry quebert’in maine'deki evine gelir. ancak harry’nin uzun zaman önce kaybolan 15 yaşındaki nola kellergan’ın cinayetiyle suçlandığını öğrenir ve kendisini bir cinayet soruşturmasının ortasında bulur.

--- konusu ---

ilginç bir konuya benziyor. izlemekte fayda var. ayrıca ilk bölümde çalan casta diva aryası beni benden aldı. ilk kez dinledim sanıyorum; lakin büyülendim resmen.
  • 2018’in the haunting of hill house’tan sonraki en iyi dizisi.
    maine’de 1975’te kaybolan laura palmer gibi gizemli bir genç kız ve twin peaks gibi sade görünümlü, doganın içinde ve sırları olan bir kasaba. tp gibi gerçek üstü olaylar yok. ama pek çok twist olduğunun garantisini verebilirim. sürükleyici bir drama
  • ilk bölüm ile başlayan soru işaretlerine, son bölümün son dakikalarına kadar yeni yeni bir sürü soru işaretleri ekleyerek devam eden hikaye, finali ile içinizde bir burukluk bırakıyor. kısa bir süre durgunluk-şaşkınlık yaşayıp yutkunduktan sonra diziyi unutulmazlar listenize ekliyorsunuz. en azından benim için öyle oldu. dizinin kurgusu çok çok başarılı. oyunculuklar muazzam, hikaye oldukça etkileyici.
    hem nola'ya hem diziye aşık oldum.
  • yılın başarılı televizyon serilerinden olmasına rağmen oldukça az bilinen bir dizidir. güzel bir kitap uyarlaması olan, başarılı ve akıcı bir anlatıma sahip dizidir. ilk ve orta kısımları sürükleyici bir biçimde geçerken sonlara doğru biraz karmaşık bir hal alıyor. oyuncu seçimleri de başarılı. dizi kıtlığı yaşanan şu haftalarda böyle mini seriler keşfetmek çok iyi oluyor.
  • puanım: 7.3

10 bölümden oluşan mini dizi.
    son 3 bölüme kadar çok heyecanlı ilerliyor merakla izliyorsun son 3 bölüm artık bi merak duygusunu gideriyor yani kim çıkarsa çıksın modunda izliyorsun.

--- spoiler ---

acemi aptal polislerin çıkması aman bu mudur yani dedirtiyor keşke harry çıksaydı dedirtti bana.
    --- spoiler ---
  • güzel bir mini dizi.

hakikaten de orospu çocukluğunun sınırı olmadığını gösteriyor.
  • blu tv ye de gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap