• 1982 tarihli john carpenter imzalı the thing bu filmin yeniden çevrimidir.
  • 1951 yapımı, başrollerini margaret sheridan ve kenneth tobey'in oynadığı, yönetmenliğini christian nyby ve howard hawks'ın yaptığı korku ve bilimkurgu türündeki film*.
  • 1951 yapımı bilim kurgu/korku filmidir.
  • kült bir finale sahip 1951 yapımı filmdir.

--- spoiler ---

"watch the skies, everywhere. keep looking. keep watching the skies."

--- spoiler ---
  • senaryosu john campbell tarafından yazılmı$tır. iyi bir senaryosu olması halinde bir bilimkurgu filminin teknoloji ve renkler olmadanda ba$arılı olabileceğini gösteren siyah beyaz film.
  • bugünkü marvelci gençliğe ağır ve sıkıcı gelecek bir filmdir.
  • bol dialoglu az aksiyonlu amerikalıların insan ırkını hz nuhtan sonra bir kez daha kurtardıklari (evet gerçekten hz nuh ifadesi geçiyor filmde) sıkıcı kere sıkıcı ultra dandik film.
  • the thing isimli john carpenter filminin esinlenildiği bilimkurgunun babaları arasında sayılabilecek efsanevi film.

konu, diyaloglar, müzikler ve atmosfer yapıldığı yıla göre süper olup aynı konuda tekrar film çekilmesi halinde yine tutacak bir senaryosu vardır. severek ve eğlenerek izledim dün.
  • carpenter'ın pek sevdiğim kült filmi the thing'in orijinali. seyir zevki yüksek bir film. izlenmeli.
  • 1951 yapımı bir film için gerçektende güzel senaryosu olan film diye düşünüyorum.arkadaşlar sinema ve işte bu sanat dalıyla ilgili pek fazla bilgim yok ama sanırsam döneminin radikal filmlerinden biri sayılabilir diye düşünüyorum.
    şöyle ki film 51'de çekilmiş ve ben bu filmi 23 yılında izledim:)
    72 yıllık bir film izledim,gerisini siz düşünün…
    o dönemin teknolojisine göre de efektler vs olmadan da başarılı film nasıl yapılır bir örneğidir bu film.
    kaldı ki;siyah beyaz film yani:)
    thing serisini bilenleriniz bilir arkadaşlar zaten.
    ben bu filmi izlerken sonraki çekilenleri de düşünerek izledim.
    eğer ben yanılmıyorsam ki,bu konu da yanılabilirim bizim izlediğimiz 82 ve 11 yapımı filmlerdeki senaryo ile bağımsız gibime geldi.
    (ağır yanlışlarım olabilir çok emin değilim)
    tabi 11 ile 82 bağlantılı filmler.
    ne diyelim ki; thing serisi gerçekten çok farklı ve de her filminde bir çaresizlik hissini sizleri izlerken yaşatan bir seri.
    soğuğun tam ortasında, vahşi uzaylı ve de nerede ve ne zaman saldıracağı belirsiz.hatta içimizden biri bile olabilir bu uzaylı…
    çok deli ya baktığın zaman,paranoya tavan işte:)
    o yüzden güzel…
    bu başlıktaki film ise;herşeyin başlangıcı olduğu için o yüzden değerli bir film.
    eğer thing serisini seviyorsanız mutlaka izlemenizi sizlere tavsiye ederim.belki 82 ve 11 versiyonlarındaki efektler,senaryo derinliği yok ama 72 yıllık bir film.
    o dönemler kovboy filmlerinin yanında ve tavan yaptığı bir dönemde bilim-kurgu çekmek ve de efektler olmadan çekmek bence gerçekten başarıdır.
    o yüzden benim saygım sonsuz bu filme,dediğim gibi seriyi sevenler için tavsiye ediyorum.
    7/10 puanım.
hesabın var mı? giriş yap