• film her ne kadar +13 olarak kategorize edilse de -13 bir yapım.
    büyük oyuncuların da isimlerine kanmamak lazım ki charlize theron'u çılgın şapkacı, laurence fishburne'ü somer şef'e döndürmüşler.
    kaşlarıyla ido tatlıses'e selam çakan sophia anne caruso ile birlikte olacak her erkeğe de buradan tek tavsiyem bu kızı bu filmde izlemesinler. cadıya dönüştükten sonra kız normale dönse bile cadı tipi kaybolmadı. demek ki kaşlar kalbin aynasıymış kızın içindeki cadı diş macunu gibi kabından çıktıktan sonra geri kabına giremedi.
  • bugün izlediğim ve çok beğendiğim aslında çocuklara hitap eden ama çocuk ruhunu kaybetmemiş yetişkinlerin de keyifle izleyeceği bir film. bir kitap serisinden uyarlamaymış aslında bu tarz kitapları kaçırmam ama filmini izlemek nasip oldu. çocukluğumuzda okuduğumuz ve izlediğimiz o peri masallarına çok güzel atıflarda bulunmuş iyilik kavramının yozlaştığını bize göstermeye çalışmıştır. aslında türünün ilki değil böyle filmler yapılıyor ama başarılı olmuş ben keyif aldım. ayrıca charlize theron sen çok güzel bir kadınsın.
  • izlerken "bu filme charlize theron yanına, cate blanchett yakışırdı" diye aklımdan geçirdim. meğersem filmde varmış öykücünün sesi olarak. wednesday dizisi, tim burton'ın alice harikalar diyarında, aynanın içinde, maleficent serisi, pamuk prenses ve avcı, avcı:kış savaşı filmlerini seviyorsanız bu film tam da onların tarzı. efektler eski bir masal kitabının sayfalarındaki resimlerin canlanmış hali gibi yani yeterli.
  • çocuk filmi olduğunu bilmeden (isimden dolayı şüphelenmiştim ama emin değildim) rastgele başlamıştım. yarım bırakmadım izledim, çocuk olsaydım beğenebilirdim gibi geldi, uzun zamandır çocuk olmadığım için çok emin değilim ama.
  • --- spoiler ---

çok güzel olmuş, bi daha yapma

--- spoiler ---

bok gibi filmdir afedersin
  • masalları değiştirip onun üzerinden yeni anlamlar devşirmek motifi yeni bir şey değil. fakat filmin onuncu dakikasında aha bu karılar lez çıkar demiştim*

çerezlik güzel bir film çerezlik dizi sanıp izlemiştim oysaki
  • izlediğim en kötü filmleren biri. daha fazla yazıp zaman harcamak istemiyorum, film yeterince zamanımı çaldı.
  • paul feig'in yöneteceği netflix filmi. soman chainani'nin 6 kitaplık fantastik peri masalı roman serisinin ilk kitabından uyarlanacak.

https://twitter.com/…niz/status/1266094725792219138
    http://www.beyazperde.com/…/filmler/haberler-93738/
  • izlediğimiz süreye acıdık, şu ana kadar kaybettiğimiz vakte değsin bari diye zorla bitirdik. aman diyim siz de bu hatayı yapmayın. charlize theron ve laurence fishburne paraya sıkışmış heralde. ki film yayına girdikten sonra merak edip seyrettilerse bile 10 dk içinde falan kapatmışlardır. neyse ya iyi para aldık napalım, millet de çok üstünde durmaz zaten unuturlar, unuturlar di mi lan, unuturlar ya falan diye kendilerini avutmuşlardır.

çocuk filmi demeyin kalbimizi kırarım, çocuk filminde bu kadar kan olmaz. woke saçmalığının bir başka halkası, yarrrrrr....rak gibi bir filmdi, allah belanızı versin.

yapacağınız filmi sikeyim.
hesabın var mı? giriş yap