• yuzuklerin efendisi vizyona girmeden önce türlü türlü fragmanını seyretmekten beynime kazınmış olan ifade: "this is the one ring."
    ayrıca, filmin türkiye'de sinemalarda gösterilen fragmanında "bu bir yüzüktür" şeklinde çevrilerek bir çeviri rezaleti yaşanmasına sebep olan tamlama.
  • adını hatırlayamadığım bir takı firmasının geçici bir süre için ürettiği kopyalarından birine sahip olduğum yüzüklerin efendisi filminin konusu olan yüzük. *

edit: firmanın adı goldaşmış. hatırlattığı için the one ringe teşekkürler.* adamın başlığını kirlettik farkında olmadan da o yüzden de affetsin.
  • ahşabı, tarafımdan yapılmış olandır.

the one ring
  • isildur' un felaketi.
  • ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul
    ash nazg trakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

mordor dilinde;
    one ring to rule them all, one ring to find them
    one ring to bring them all and in the darkness bind them, demektir. bu iki satir elflerce bilinen bir kitanin sadece iki satiridir. tum kita ise soyledir:

three rings for the elven-kings under the sky,
    seven for the dwarf-lords in their halls of stone,
    nine for the mortal men doomed to die,
    one for the dark lord* on his dark throne
    in the land of mordor where the shadows lie.
    one ring to rule them all, one ring to find them
    one ring to bring them all and in the darkness bind them
    in the land of mordor where the shadows lie.
  • anti aging etkisine sahip bir yüzüktür bu.
  • kendisiyle bir ülke kuracaktık. bütün güzel hayvancıkları alacaktık yanımıza. kötü insanlar giremeyecekti. ama biz o ülkeyi kuramayacağız, çünkü bu sadece çocuk saflığında salak bir hayal. insanlar iğrenç yaratıklar olmaya devam edecek ve biz o küçük güzel hayvanları onlardan koruyamayacağız, asla gücümüz yetmeyecek. kafamı dumanlayıp o ülkenin var olduğuna inanmak istiyorum. bırak gerçek dünya orada bir yerde kalsın, beynim uyuşsun ve ben her şeyi unutayım.

not: paylaştığı bir resim üzerine kendimi kaybettikten sonra girdiğim entry'dir. pek münasip bir nick altı olmadı biliyorum ama şu an ben kendimi pek bilemiyorum.
  • the one ringi parmağına takmış, istediği gelinliği ile orta dünya gelini olmuş yazar*
  • yuzuklerin efendisi * ve tolkien * ile ilgili yapilmis en basarili internet sitelerinden birinin adi. "for online tolkien fans - the lord of the rings source" baslikli ve "sail into the west..." alt baslikli sitede haberler, galeriler, kitapla ve filmle ilgili bilgiler, forum, vb. bolumler yer aliyor. ayrica ucretli ve ucretsiz uye olma imkani da var.

adresi de yazalim tam olsun:

http://www.theonering.com/
  • güç yüzükleri'nin en güçlüsü, orodruin'in ateşinde sauron tarafından dövülmüştür. yüzük sadece takanı görünmez yapıp hayalet dünyasına transfer etmez, aynı zamanda ona ölümsüzlük ve diğer ondokuz yüce yüzükler'e ve ikinci çağın ortasında eregion'da dövülen diğer yüzüklere de hükmetmesini sağlar. o çağın sonunda sauron'un yenilmesinden sonra, yüzük kayboldu ve hobbit ve lord of the rings hikayelerine konu oldu.
hesabın var mı? giriş yap