• robert redford'un oyunculuğu dışında pek de bir nanesi olmayan film. sanat filmi sevmeyen biri değilim ama ne görüntü yönetmenliğini, ne müziklerini ne de senaryosunu vasatın üzerinde buldum. bütün karakterlerin kendinden bezmiş şekilde konuşmaları, hatta filmin konusu ile hiç alakası olmayan konuşmalar, bazı yerlerde olabilir ama filmin tamamına hakim olunca baygınlık geçirtti. 5/10.
  • robert redford' un oyunculugu disinda tamamen vasat bir film. gercek bir hikaye olmasa hikaye bile olamayacak kadar zayif bir konu.
  • film hiçbir şey vaat etmese bile robert redford yetiyor. 6/10 puanım.
    --- spoiler ---

yan roldeki polisi niye o kadar gözümüze soktular anlam veremedim. adamı da başkaları yakaladı zaten.
    --- spoiler ---
  • robert redford'un hatrına seyrettiğim vasat film.

ama daha kötüsü var o da altyazıyı ayarlayan - yazan değil - dalyarak.

google translater'den almış metinleri, abidik gubidik koymuş alt yazı diye. anneniz sevmiyor musunuz, neden böyle şeyler yapıyorsunuz?
  • dönemini iyi yansıtan, sanat yönetmenliğini beğendiğim film. kız arkadaşımın son dönemlerde biyografi filmlerine sarması sonucu tavsiyesiyle izledim ve genel hatlarıyla hoş buldum. biyografi ve psikoloji seviyorsanız filmi tavsiye ederim.
  • filmi yeni bitirdim ve robert redford'a hayran kaldım. adam bu yaşında hala yakışıklı ve karizmatik, üstelik ruhunda naziklik ve naiflik var. oyunculuğuna diyecek bir şeyim zaten yok. bir de tom waits'i görmek çok iyi geldi, seviyorum kendisini!
  • robert redford'un güzel performansı için izlenebilecek bir film. the sting'deki günlerini hatırlattı.
  • david lowery 'in yönettiği 2018 yılı yapımı amerikan filmi. usta oyuncular robert redford, casey affleck ve sissy spacek 'in başrollerini oynadığı gerçek hayattan sinemaya aktarılan filmimiz, kaldığı cezaevlerinden defalarca firar edip yakalanan 70 yaşındaki bir soyguncunun son firarını ve yaptığı soygunu anlatıyor.
    https://www.imdb.com/title/tt2837574/
  • şanslıyım çünkü 6. boğaziçi film festivali'nde, nispeten film izlemesini bilen bir seyirci kitlesi ile seyrettim. film müziklerinde tom waits 'in bir katkısı oldu mu merak ediyorum zira oldukça yerinde ve görüntü ile senkronize müzikleri vardı. oyunculuk için eleştirebilecek bir şey bulamadım. izlerken çok keyif aldım.
  • robert redford üstadın veda busesi. a ghost story ile son dönemin en farklı işlerinden birine imza atmış olan david lowery'nin en son işi.

a ghost story ile karşılaştırıldığında önümüzdeki yıllarda daha arkaplanda kalacak bir iş olacağını düşünsem de kendi penceremden kılpayı daha başarılı bulduğum bir film olmuş.

suçlu psikolojisini, belirli bir seviyeye kadar fazla derine de inmeden kendi çapında vermeyi başarmış film.

david lowery şu tarz alttan alttan kendini sevdirmeyi başaran yapımlar ile karşımıza çıkmaya devam eder umarım.
hesabın var mı? giriş yap