• başlıca rock'n coke a gitme sebebidir. çok da iyi performans sergilediler. luke u canlı izledim ya daha ne istiyim ben
  • kendileri için rock'n coke'lara gittik, çadırlarda kaldık. ve pek de değdi. sahnede muhteşemlerdi.
    sihay-beyazı gören ergenlerimizin; "beşiktaşlı abi bunlar." yorumlarını da düşünürsek pek tanıyan eden yokmuş onu gördük ama olsun. adamlar bu kadarını bile beklemiyor olacaklar ki gayet memnun görünüyorlardı.
    elbet naive'yi söylediler. seaside da dediler. daha ne desinler ki! gerçi all that she wants coverını da beklemiştim ama olsun...
    bir de duman öncesi sahne almaları ne demek oluyor; o kısmı pek anlayamadım. üvey evlat muamelesi ayol resmen! hani, bu kadar iplemiyorsan ozaman koy başka sahneye duman bekleyen ergenlerle dinlemeyelim.
    bir daha gelsinler hep gelsinler. mesela babylon kendileri için gayet uygun bir mekan hem de.
  • vikipedi'de rastladığıma göre hep benzetildikleri arctic monkeys ile ufak çaplı bir sürtüşme yaşamış olan gruptur.
    tam olarak şöyle yazıyor: '2008'de bir festival sırasında the kooks sahnede çalarken arctic monkeys'in solisti alex turner, luke pritchard'ın gitar pedallarının kablolarını çekmeye başladı. tam bu esnada luke pritchard, alex turner'ın suratına tekme attı. daha sonra verdiği bir röportaj sırasında luke pritchard: ''onları stüdyoda çalarken gördüm. alex'in yanına gittim konuşmaya çalıştım ama o arkasını dönüp gitti.''
    pritchard, arctic monkeys'i 'küstah' olarak tanımladı. pritchard, ''alex turner dahi bir müzisyen ve yetenekli bir söz yazarı ama gitarıma dokunmayacaktı'' dedi.
  • seaside adli sarkilarini her dinledigimde bana cesme'yi hatirlatan grup. *
  • sokaklarda dolaşıp içlerinden geldiği gibi gitarlarını çala çala, yoldan geçenlere selam vere vere güzel müziklerini paylaşmayı çok seven grup. benim gibi sokak konserlerine düşkün bi kız daha ne istesin. hele paris sokaklarında dolaştıkları bi video var ki... luke senin aksanını da yirim kıvırcık saçlarını da yerim. gel buraya

http://www.youtube.com/watch?v=dandjzwi4ym
  • grubun üzerinden yapılan ekşi sözlük yardımıyla hatun tavlama bobiler montesi de epey komiktir. montenin direkt linkini de koyalım kaybolmasın uzayda;
    http://img204.imageshack.us/…g204/7379/erkeklu2.gif
  • rakınkok mu her ne zıkkımsa orda resmen piç muamelesi görmüş gruptur. la the kooks diyorum kime diyorum arkadaş. eskinin götü boklu skunk anensie'si bile onlardan daha ön plandaydı. tamam duman athena falan canımız ciğerimiz ama the kooks nerde bunlar nerde arkadaş. reklamlarda yok, afişlerde yok, sahnede yok ondan sonra çıkıp ağlarsınız a.k. neden grup gelmiyor memlekete diye. ne gelecek la the kooks'un bu muameleyi gördüğü ülkeye adamlar.
  • eylül'de junk of the heart isimli yeni albümlerini çıkartıyorlar. is it me isimli single'la çıkıyorlar. eğlenceli soundunu kaybetmemiş kooks'un yeni parçasını buradan dinleyebilirsiniz.

ayrıca yeni albümden, albümle aynı adı taşıyan junk of the heart ve the saboteur parçalarına da bakarsınız.
  • travis'le beraber rock'n coke 2011'e gitme sebebidir benim için.
  • ooh la isimli şarkılarını yıllardır bıkmadan dinlettirirler.
    hatta öyle bir şarkı ki insana enerji verir, mutluluk kaynağıdır.
hesabın var mı? giriş yap