• türkçeye mükemmel şekilde çevrilen çizgi-filmlerden. sanki amerikan yapımı değil bizden bir parça haline getirdi o çeviriler çizgi-filmi. bir bölümde fred eve dönerken "köyü bir sancı tuttu, ilvanlım, ilvanlım" diye mırıldanıyordu.
  • bir bolumunde $oyle bir diyalog geciyordu,hala gulerim:
    barni: bu aksam ne yapicaksin fred?
    fred : televizyon seyredicem, ibrahim tatlita$ ile hulya yav$ar'in filmi var.
  • az önce çocuklar duymasın adl diziyle şaşılacak derecede benzeştiğini düşünmeye başladığım çizgidizi. en azından fred-haluk, vilma-meltem, barni-selami ve beti-gönül eşleşmeleri gözden kaçacak gibi değil.
  • -bu adam niye ko$uyor ki?
    -bilmem mirkelamtaş'a özenmiş olmasın

repliğiyle çevirmeninin önünde saygıyla eğilmemizi sağlayan çizgi film.
  • 70'li yılların ortalarında hanna barbara tarafından icat edilmiş bir çizgi-roman... en kısa zamanda çizgi-film haline dönüştürülmüş ve başarılı olmuştur. mevkufiyet şudur ki; mekânlar, cilalı taş devri zamanındandır, ama telefon da wardır, araba da, vinçte... bütün mekânlar ve eşyalar zekice tasarlanmıştır. mesela vinç yerine theororus, elektrik süpürgesi yerine dapir, cüzdan yerine kanguru, pikap yerine saksağan falan kullanıyorlardı. arabaları wardı ama arabaya binip arabayıp kucaklıyor ve koşuyorlardı, kahve makinası wardı ama hatırlamıyorum; daha bi dolu eşya...

iki baş karakter wardı; fred cakmaktas ve barni moloztas; olaylar daha çok fred'in etrafında dönerdi, barni'de çok şanslı bi dürzüydü... bunların aileleri wardı ayrıca, barni'nin karısı betty, fred'in karısı wilma ewlatları, diğer canlılar, iş yerlerindeki arkadaşları, batronları vs vs... çok neşeli, çoşkulu bi çizgi-filmdi, sevmeyen yoktu, 59 yaşındaki dedem bile izlerdi gülereq.
  • bir bolumde fred in ucak kullanması gerekir ama ucagı nasıl kaldıracagını bilemez. cıtır, sarı saclı ve adı ucantas* olan bir hatun pilot fred i yonlendirir...
    ucantas - bacaklarının arasındaki ufak şeyi... kolu çeker misin?
    (bkz: oha)
  • bir kac gun once fred'in dusta "beni koyumun yagmurlarinda yikasinlaaaar" diye sarki soyledigini duyup kendimden gectigim cizgi film. eger hala devam ediyorsa ben de dublajlara katilip orhan baba'dan eserler okumak istiyorum.
  • kendimi bildim bileli varolan ve kucukken en cok arabayi ayaklariyla goturmeleri ilgimi ceken cizgi film..
  • seslendirenlerin turkce deyimleri kullanarak buyuk haz aldigi bir basyapit.
  • flintstones
    meet the flintstones
    they're the modern stoneage family
    from the town of bedrock
    they're a page right out of history
    let's ride with the family on the street
    through the courtesy of fred's two feet
    when you're with the flintstones
    have a yabba-dabba-doo time
    a dabba-doo time
    we'll have a gay all time!!!!!!!!
hesabın var mı? giriş yap