• yönetmen chazelle'nin ilk bölüm itibariyle kamerayı aşırı hareket ettirerek seyirciyi epilepsi krizine sokmaya çalıştığı dizi.
  • damien chazelle'in ilk iki bölümde artistlik yapmak için aaton xtr prod kamera kullanıp insanların başını döndürdüğü netflix projesi.
    aaton xtr prod şudur görsel ve bu kamera 16mm çekim yapar. bu kamera netflix projeleri için değildir. bu kamerayı omuz kamerası olarak kullanıp sonrasında digitale aktarıp netflix için dolby vision + 4k banyo yapınca o küçük olmads gereken sarsıntılar baş döndürücü olmuş ki pek çok yerde bunu yazmış insanlar. scorsese bile netflix'e vereceği filmi tamamen digital çekti bu yüzden. sonunda digitale aktaracaksan analog çekmenin mantığı ne? tarantino ve nolan boşuna mı tamamen filme çekip her şeyi incamera yapmak için uğraşıyor.
    onun dışın damien chazelle'in en zayıf işi. jazz sevdiğim için müziklere bayıldım ama senaryo bile zayıf diğer damien chazelle işlerinin yanında. bu adam 10 cloverfield lane filminin senaryosunu yazan adam...

ayrıca sadece 2 bölümü damien chazelle'e ait.
  • diziyi yeni bitirdim. dizi hem karakterlerine ayrı ayrı odaklanıyor hem de arkada kriminal bir öykü anlatılıyor. karakter anlatımındaki başarıyı kriminal bölümde göremedim maalesef. her karakterden nasıl kendimden bir parça bulduysam arkada dönen mafya,sahtecilik,para işlerinden o kadar sıkıldım. dizi müzikal anlamda inanılmaz başarılı zaten chazelle bunu ilk kez yapmıyor. adamın çok sağlam bir müzik zevki var ve bu yapımlarına da yansımış. mini dizi olması fikri çok hoşuma gitti olayın uzatılmayıp tadında bırakılmasını yerinde buldum. 7/10luk vakit geçirmek için ideal kaliteli bir yapım olmuş.
  • üsteki yazara katılıyorum. büyük beklentilerle açtığım ama sevmediğim dizi. çok yavaş, bölümler çok uzun. üzgünüm damien ne çeksen izlerim diyordum ama bu dizinim üçüncü bölümüne bakmayı düşünmüyorum.
  • her bölümü film niteliğinde; unutsam da tekrar izlesem dediğim; müzik listemi zenginleştiren; netflix in ender, kaliteli işlerden biri olmuş.
    akılda kalan o şarkı
  • cazı sevdiren dizi.
  • biri dizide müzikler hariç neyi beğendiğini söyleyebilir mi? bir iki entry dışında herkes müziklerden bahsetmiş. damien chazelle'in işlerinde caz müzik olmasına alışkınız zaten. müzikleri dışında elle tutulur olumlu bir şey bulamadım dizide ilk iki bölüm itibariyle. hikaye zayıf, empati kurabileceğimiz bir karakter yok. 1 saat küsürlük bölümler 10 dakika güzel müzik duyacağım diye de çekilmiyor maalesef. izlediğim en kötü damien chazelle projesi.
  • içerisinde harika sahneler barındıran dizi.
    açılış sekansında damien chazelle aşağı yukarı diziyle alakalı çoğu şeyi anlatır.
    müzikler harika,kesin coverdır diye düşündüğüm birçok şarkının bu dizi için özellikle bestelendiğini öğrendiğimde şaşırdım.
    full soundtrack için
    akış zaman zaman ağırlaşsa da izlemesi farklı gayet keyifli bir yapımdı.ikinci sezon için de bir alan bırakılmış gelir mi bilmem.
    akılda kalanlar:tabiki farid'in evinde yapılan cenaze(kamera insanların omuzları arasında giderken sizde kendinizi o harika kutlama içerisinde hissediyorsunuz),düğünde farklı bir liste çalınmaları isteyince "verse'ü ben alırım diyerek band'in para kazanmasını sağlayan tank gibi adam ludo'nun performansı(bkz: ludovic louis)
  • hem müzikleri hem oyunculukları ortalamanın üstünde olan, severek izlediğim bir dizi olarak kayda geçebilirim.
  • profesyonel oyuncu sayısının az olduğu,bir cazsever olarak beni çeken,biraz fazla kahır stayla olan,bütün bunlara rağmen enteresan konusuyla,profesyonel müzisyenleriyle corona'da gider türden bir dizi..pişman değilim.
hesabın var mı? giriş yap