• lost ikinci sezon ucuncu bolumde ortaya cikan bisey. bi eleman var videosunda, cinli miydi japon muydu anlayamadim, ama iyi adamdi..
  • cv'me ekleyip eklememek üzerinde ciddi kafa yorduğum oluşum. çoğunluğu denyo olan insan kaynakları çalışanlarının arasında olur da bi tane lost fanı çıkarsa ne yaparım diye düşünmekle beraber, mülakat esnasında cv'de fark edip o beklediğim meşum soruyu soracak cevval müdür'ü de gözümün önünden alamıyorum:

-hmm burada yazdığına göre dharma initiative adlı kuruluşta 540 gün çalışmışsınız, peki neden ayrıldınız? (bkz: iş görüşmesi klişeleri)
    +replacement'ım gelmişti de...
    -yani kendi isteğinizle ayrıldınız?
    +tam olarak öyle denemez, görev sürem doldu diyelim
    -peki göreviniz neydi?
    +swan istasyonunda dünyayı koruyordum,
    -(yandaki hatun'a çaktırmadan psikopat işareti yaparak) çok ilginç, peki referansınız var mı?
    +zeke bey var.
    -lütfen ayıp oluyor ama..
    +referansımın adı bu
    -haa yabancı galiba,
    +evet kendisi ecnebidir*.
    -peki, telefonu var mı acaba?
    +tabi ki, 481 51 62 , dahilisi 342.
    ..
    .
    .
    (bkz: daha gider bu)
  • lost dizisinin karanlik noktalarindan birini temsil eden, her ta$in altindan cikmaya ba$layan abidik gubidik isleriyle omrumu yiyip bitiren firma. hayir efendim madem para var, sermaye var ne bileyim e-commerce isine gir, location gene o ada olsun, sen orda takil iste,mistik ada turlari diye bisiler duzenle filan, ne gerek var boyle deneysel islere, yok oryantasyonmus yok filmmis, yok super komputere bilmem kac dakikada sifre girmekmis.

kugu hayvanindan nefret ettim sayesinde.*
  • arkadaşlarla yaplan bir muhabbet esnasında 2. sezondan sonra lost izlemeyen birimizin "baba dharma neymiş ya?"sorusunu sorması üzerine başka bi arkadaşımızın "ya baba şey o ya konserve fasulye filan satıyolar" deyip olaya son noktayı koyduğu cümlenin gizli öznesi.
  • logosu da şöyle ilginçtir, hatch'in altındaki dharma logoları kuğulu; yani daha çok yılanımsı ama oryantasyon filmlerinde diyor ki çekik gözlü bilimadamı amca "swan section" adanın elektromanyetizmayla ilgili olaylarını inceleyen kısmıymış o... ama uçağın kuyruk kısmından kurtulanların bulduğu sığınak gibi yerde ise logoda yukarı doğru duran bir ok var kuğu yerine... yani... böyle de bir ilginçlik, detay oyunları, falanlar filanlar... bakalım bitince bu dizi nasıl maymun olcaz...
  • lost aracılığıyla kafa kitlemeye yarayan, 4 sezon sonra beynimizi elimize vereceğinden şüphelendiğim oluşum. bu gördüklerinizin hiçbiri gerçek değil mesajını kafamıza çakmış bişi. evet ne oldugunu henüz bilmiyorum. inşallah 6. sezon sonunda lost adlı allahın belası dizi bittiğinde öğrenicem. tabi şu da var ki 2. sezon sonunda okulda hurleyı görmüş bir kişi olarak ben 4 sezon daha dayanabilir miyim? karakterlerden hangisinin dharma ajanı oldugunu öğrenmeden şurdan şuraya gitmem.. (bkz: lost in lost)
  • lost 5. sezon göstermiştir ki, kafaları bilimsel bir takım şeylere basan ama en küçük zorlukta şaşkın ördek gibi sağa sola koşuşan, ne yaptığını bilmeyen, kaprisli, abuk subuk insanlar topluluğuymuş dharmacılar. adamlar iyice paranoyak olmuş yahu. önceden the others'a kıl olurduk, şimdi adamlar daha sempatik ve güvenilir gelmeye başladı. 1977'de adaya düşersen dharma'ya mı sığınırsın yoksa adırs'a mı desen, tereddütsüz adırs'a sığınırım.
  • alvar hanso tarafindan alemin dertlerine ilac olsun diye kurulmustur.
  • http://www.dharmaindustries.com/ sitesine girildiğinde

member recruit information(110106):

the core team has decided to recruit new members to dharma industries. the pre-membership card can be ordered online - but an extensive test period will follow.

you will be notified with your tasks in the di protocol by encrypted airmail. if you prove yourself loyal to our program we will continue our work with you.

mesajını veren inişiyatif. cv'de şık durur diye düşünmekteyim.
hesabın var mı? giriş yap