aynı isimde "the boys (dizi)" başlığı da var
  • garth ennis'in yarattığı anti-hero şaheseri. ilk 6 sayısı dc bünyesinde wildstorm tarafından yayınlandı ancak hikayenin sertliğini ve bünyesinde barındırdığı (dc) karakterleriyle bukadar alay edilmesini kaldıramayan dc seriyi durdurdu. dynamite entertainment seriye sahip çıktıktan sonra hikaye kaldığı yerden devam etti. mart 2009 itibarı ile 28. sayısına ulaştı.
    geçtiğimiz ay garth ennis bir the boys spin-off'u tasarladığını açıkladı. bu yeni mini-serinin adı the boys: herogasm olarak belirlendi. garth ennis herogasm hikayesinde bildik süperkahramanlarla alay etmenin yanında büyük çizgi roman şirketlerinin * büyük eventleriyle*** ve crossoverlarıyla uğraşacağını söylüyor.

unutmadan ekleyeyim. wildstorm'un yayınladığı ilk 6 sayının ve serinin iptalinin ardından dynamite'dan çıkan cildin önsözünü, "the boys" beşlisinin hugh campbell'i (wee hughie) yaratılırken görünümü ve karakteri referans alınan simon pegg yazdı.
  • homelander bana sürekli zeki mürenin gençliğini hayırlatıyor.
  • işte bu ya. ne öyle eşcinsel kadın, batman kolpası.

böyle sağlam, kanlı, hardcore, saçma tiplerin olduğu gevşek karakterleri izlemek istiyorum.

güzel sarıdı sarıyor
  • süper kahraman adı altında yapılmış tüm dizi film vs ne varsa hepsinden daha iyi bir yapım. realizmin köpeğiyiz.
  • dynamite entertaintment tarafından 2006 da yayına başlayan ilginç konulu bir çizgi roman serisi. konu olarak bir çok süper kahramanın aslında hasta ruhlu, sapkın, seks düşkünü olduğu varsayılmış. cia de bunları gözlemliycek, kontrol altında tutacak "the boys" kod adlı beş kişilik birbirinden ilginç karakterlerin bulunduğu bir birim kurar ve olaylar başlar. hikayeler birbirinden orjinal olsa da uzun konuşmalar okuyucuyu sıkabilmekte, fakat aksiyon sahneleriyle ve arasıra gelişen eğlenceli diyaloglarla bu sıkıcılık fazlasıyla giderilmekte. seri altıncı ciltle beraber yayını durduruluyor, o yüzden illa takip edilmesi gerekmemekte ama değişik çizgi roman arayanlara ilaç etkisi gösterebilir.
  • (bkz: the boys (dizi)) başlığı varken buraya dizi yorumu yazanlara şaşırıyorum.
  • -- spoiler ---
    (bkz: orospu becca)
    --- spoiler ---
  • türünde izlediğim en iyi dizidir.

gerek gerilimi gerek aksiyonu gerek bilimkurguyu hatta gerekse komedi ve ironiyi çok iyi işlemiş tersine kahraman dizisidir.

izlerken müthiş bir haz aldım. keşke bitmeseydi de devam etseydim izlemeye dediğim dizilerden.

süper kahraman yaratman ve yarattığın süper kahramanın üzerinden para kazanıp dünyayı yönetmek. nasıl yaratıldığı belli olmayan belki de yaratılmayan bir kahramanın kapitalist ve emperyalist dünyada içindeki kötülüğü dışa vurarak güçlerini kendisini ve diğerlerini kullananlara karşı kullanmaya karar vermesi. bunun yanında dünyadaki hiçbir varlığı s.klememesi.

olm bildiğin akıyor dizi hatta aktı dizi, debisi yüksekten hem de...

özetle; izleyin, izlettirin...

şahsi puanım: 9,4/ 10.
  • bir super kahraman dizisi ne kadar gerçekçi olabilir sorusunun cevabı olan masterpiece. youtube'dan gördüğüm editler ilgimi çekti ve başladım. tonla spoiler yediğim halde sürükleyiciğinden bir şey kaybetmedi. marvel ciddiyetsizliği ve dc absürtlüğü yok. marvel ve dcde her karakterin yapacakları önceden tahmin edilebiliyor ama burda böyle bir yok. mesela homelander kesin bunu öldürecek dediğin sahnede kimse ölmüyor.

gelmiş geçmiş en iyi dizilerden birisi. alt metni çok iyi işlenmiş, oyunculuklar kusursuza yakın, dizide zaman doldurmak için çekilen sahne yok, gerilim ve aksiyon olağan akışa uygun.
  • baya baya iyi bir dizi uzun uzun entry girmeyeceğim izleyin görün sanki marvel ve dc ye diss atmışlar.
hesabın var mı? giriş yap