• bu dizide kadro sinirli oldugu icin ve zaman sinirsiz oldugu icin herkes bir sekilde birbiriyle yatmak durumundadir. brook denen kevase ric ve onun kardesi ile yatip hem de babalariyla yatabilmekte hepsinden de cocuk peydahlayabilmektedir. bu durumda karmasik iliskiler yumagi olusur. ric in oglu ric in babasinin torunu ve ayni zamanda uvey evladidir ve bu yetmezmis gibi obur oglunun da uvey evladi oldugundan o acidan da uvey torunudur. cocuklar ise birbirleriyle kuzen, kardes, amca iliskisini bir arada yasarlar. ayh ulan beynim portleyip kulaklarimdan fiskircak simdi.
  • çok pis hormon basıyorlar bu dizinin oyuncularına. ulan insan hiç mi yaşlanmaz ? ben sübyandım kocaman adam oldum bunlar hiç değişmemiş ?

buruk -> http://wwwimage.cbs.com/…t/dt_bb_cast_240_klang.jpg

riç -> http://www.imdb.com/media/rm2406259968/nm0609078

erik -> http://www.imdb.com/name/nm0198931/

sitefani -> http://www.imdb.com/name/nm0281224/

olm bak yemin ediyorum bu sitefani'nin hafızasını kaybettiği, çöp karıştırırken rakip ailenin annesi tarafından bulunduğu bölümü izlerken ilkokul 1'e yeni başlamıştım, yamuk düz çizgi falan çiziyordum deftere o sahne sırasında.

19 sene geçmiş lan. 19 sene..
  • yayınlandığı ilk akşam (sene 1992), hatta ilk hafta, star tv'de ki o zamanki adıyla interstar ya da star 1, büyük sansasyon yaratmış dizi idi. nedeni ise star tv her akşam, önceden kendilerine mektup gönderen seyircilerinden birini çekiliş sonucu seçerek telefonla arayıp, dizinin o günkü bölümü ile ilgili soruyu doğru yanıtlarsa çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi veriyordu.

biz de ailecek bu furyaya katılarak iki tane mektup göndermiştik. (ne kadar çok mektup, o kadar çok şans hesabı) ancak diziden sonra hayal meyal müge oruçkaptan olarak hatıladığım sunucunun yanında 6-7 çuval mektubu görünce ailemin ağzının beş karış açık kaldığını hatırlıyorum. ilk geceki soru "ridge'in kardeşinin adı nedir", "moda evinin adı nedir" ya da "zengin ailenin soyadı nedir" gibi basit bir soruydu, ilk aranan kadın makineyi kaptı götürdü.

o sene boyunca diziden aklımda terli vücutlar kelimesi hafızama kazındı. brooke ve rigde saunaya girdiler ve birbirlerine "terli vücudun başımı döndürüyor" diyorlardı. sonra ridge'in moda şeysinde acil işi çıktı, banyo yapıp işlerine döndüler. akabinde ridge brooke'un yanına geldi "parfümün başımı döndürüyor" dedi, brooke da bunun üstüne "bir de terli vücudumu hatırla, ben senin terli vucüdunu unutamıyorum" gibi bir laf etti. bunun üstüne ridge bir kez daha "evet, terli vücutlar, harika" dedi. o zamandan beri terli insanlarda bir seksapel aradım ama nafile bulamadım. genelde kötü kokuyorlardı.
  • 40 yillik rich'in ridge oldugunu ogrendiginiz dizi.
  • aklımda o kadar çok gereksiz bilgi var ki gereklilerine yer açamıyorum.
    yazarsam belki unuturum diye düşündüm.
    bu dizinin ilk bölümünü dün gibi hatırlıyorum. ama bu, tamamn yanlış hatırlamadığım anlamına da gelmiyor.
    kerolayn isimli sarışın güzel bir kadın, riç'in dizayn ettiği beyaz bir tuvaletle merdivenlerden iniyordu. riç'in yavuklusu olan bu kız da zengin bir aileye mensuptu. elitistlerin atası olan stefani de bu durumdan ziyadesiyle memnundu.
    o esnada şehrin varoşlarında, riç ve ailesinin katılacağı bir etkinliğe gitmek için can atan sarışın bir genç kızı gördük; bruk logın. kızkardeşini veya annesini veya ikisini birden ikna etmeye çalışıyordu galiba, ve neticede emeline ulaştı. bunun bir defile olması da kuvvetle muhtemel.
    orada riç'e aşık oldu, ve bir şekilde kendini forıstırların evrenine dahil etmeyi başardı. bundan böyle stefani'nin ezeli düşmanı, forıstır erkeklerininse cazibesinden kendilerini alamadıkları odakları haline gelmişti.
    stefani varoşlarla zenginlerin asla beraber olmaması gerektiğini şiddetle savunuyor, kerolaynla riç'i baş göz edip bruk'tan kurtulmaya çalışıyordu. fakat bruk dipten yukarı tırmanmanın verdiği hırsla emeline ulaştı ve riçle evlendi. bu esnada kerolayn hakkın rahmetine kavuşmuş olmalı.
    ayrıca o beyaz güzel elbiseyle ilgili beklenmeyen bir sorun çıkmıştı: seli sıpektıra! çakma elbiseler ve özellikle forıstır modaevinden çalınan dizaynlarla hayatına devam eden paçoz modacı. beyaz elbiseyi kendi defilesinde kendi çizimi olarak sunup forıstırlara darbeyi indirdi.
    bundan sonra baş tasarımcısı kılarkla beraber bütün ömrünü, forıstırları altetmek üzerine kurmuştu.
    bu dizi 87 senesinden beri bu husumetler üzerinden ilerler ve nesiller boyu didişip yiyişmelerin temelinde aslında sadece forıstırların kibri yatmaktadır. eğer daha insancıl bir stefani, daha ayakları yere basan bir riç, daha otoriter bir erik olsaydı, 25 yıldır yaşanan bütün o rezaletlere hiç gerek kalmayacaktı.
  • belirli sayidaki aile fertleriyle tum kombinasyon permutasyon teorilerinin test edildigi dizi..
  • şu anda yayınlanmakta olan yeni bölümlerinden birini izledim nostalji olsun diye. hiç bir oyuncunun karakteri değişmemiştir sayın seyirciler.
    brooke hala ridge'e aşıktı, ridge, tıpkı dizinin ilk başladığı zaman evli olduğu hatunu kaybettiği gibi, taylor'ı da kanserden kaybetmiş ve kendini gerçek aşkı brooke'a adamış. brooke, doğurmaktan folloş olmamış, aksine, kızının kocasından (yani damadından) bir kız çocuğu peydahlamış, dehşetlere düştüm. zamanında da aşık olduğu adamın babasından ki bu eric forrester oluyor, iki veledi zina yapmış idi. ayrıca ridge'in kardeşi olan thorne ile de yatmıştı. değişen bişey yok, brooke hala kevaşe, hala doğurgan, ve hala ridge ile evlenemedi. ancak şok gelişmeler de yok değil, mesela stephane de az malın gözü değilmiş, ridge eric'in oğlu değilmiş, ve thorne, macy tekrar dirilince, ona geri dönen thorne, macylerin salak sekreteri darla'yı hamile bırakmıştır, ne acıdır ki, macy de rahim kanseri olmuş ve rahmi alınmıştır. ayrıca da ridge, brooke'un kızına aşık olmuştur ve brooke bu yüzden ridge ile evlenmekten vazgeçip, düğünü iptal etmiştir.

yaklaşık 15 yıldır izlemediğim dizi aynı konular, aynı kişilerle devam etmektedir. fakat tebrik ediyorum, dizi kahramanlarımız çok istikrarlılar, 15 sene öncekiyle aynı tepkilere sahipler. helal olsun.
  • ülkemize genetik ilmi bilincini kazandırmış dizidir. zira zırt pırt kim kimin çocuğudur diye hastanelere taşınıp dna testi yaptırırlardı. sonuçlar da genelde negatif çıkardı. aylarca ara verdikten sonra seyrettiğinizde görürdünüz ki önceden kardeşlik, baba-kız/baba-oğul yahut kayın-gelin, gelin-görümce, damat-kayınvalide, enişte-kayınço, dayı-yeğen, kirvelik, eltilik vb üzerine kurulu bildiğiniz tüm ilişkiler meğer öyle olmadığı için bitmiş, herkes birbirine önce el, sonra yar olmuş. böylece çift olma bakımından makul düzeydeki tüm kombinasyonlar denendikten sonra, makul olmayan kombinasyonlar da ilmin şahitliğinde kurulmuş, dizinin ömrüne ömür katılmıştır.
  • takip eden arkadaşlarımdan aldığım(ı sandığım) bilgiler doğrultusunda içinde garip zaman atlamaları yaşandığına kanaat getirdiğim dizi. yani 10 sene önce doğan çocuk bugün 25 yaşındaysa şu an ridge ve brook'un 65 yaş civarında olmaları, kimin babası olduğundan emin olamadığım eric'in de 90 küsür olması gerekirdi. bu dizi paralel bir evrende geçiyor sanırım, doğan çocuklar ergenlik filan yaşamadan koca kazık oluyorlar, ölüler diriliyor, diriler gençleşiyor. bu ne be!
  • diziye sonradan katılanların hepsinin annesinin brooke olduğunu saptadığım dizi..
hesabın var mı? giriş yap