• agda sahnesi gercek olan film. steve carell'in gozleri yasarmistir acidan. daha sonra kendisi bu sahneyi gercekten agda yaptirarak cekmenin dunyanin en salakca fikri oldugunu vurgulamistir.
  • bu filmde geçen "eşcinsel olduğunu nereden biliyorum biliyor musun?" geyiğinin daha önceden varolan birşey olup olmadığını bilmiyorum ama bu filmle çok popüler hale geldiği kesin. yuğtuğb'dan takip edilirse neredeyse amerikalıların "annen o kadar şişman ki..." şakası mertebesine ulaşmış vaziyette olduğu görülebilir. ne kadar işsizim lan...

kamera arkası görüntülerinden duyduğum filme girmemiş bir replik şöyle:

-you know how i know youre gay?
    +how?
    -you waxed your anus
    +you know how i know youre gay?
    -how?
    +you waxed my anus.
  • an itibariyle izlemiş bulunduğum güzel bir film...benim en çok ilgimi çeken nokta bu filmdeki baş karakterin tam anlamıyla bir salak olmayışıydı...bu tip konulu filmlerde genellikle karşılaşılan başrol tiplemesi olaydan hiçbir şey anlamayan tiplerdir..fakat bu filmde başrol kişisi zamanında elinden geleni yapmıştır ve başarısız olmuştur..

gerçekten güzel espriler barındırır içinde uzun bir aradan sonra izlediğim ilk komedi filmi olmasından mıdır bilinmez çok güldürdü beni...
  • izlenebilecek en uzun komedi filmlerinden biri.
    iyi guzel hos da bi komedi filmi neden 2 saat 13 dakika surer ki allahım
  • süper bir internet alemi nicki de olurmuş yani. ayrıksı ama açıksözlü. 40virginistanbul, misal. ah be abi.
  • erkeklerin zevkle izleyeceği, abazaların çeşitli dersler çıkaracağı ve kadınların da salak salak etraflarına bakınıp "film nerede" diye soracakları eğlenceli ve öğretici film.
    afişi bile gülümsemek için yeterli sebebi sunarken akıllıca yapılmış espriler bayağı bir eğlendiriyor.
    ben bütün kadınlar içinde en çok steve carell'in patronu olan jane lynch'e bayıldım... 1960 model bu bayanda çok iş olduğu belliydi ama fazla kullanamışlar filmde ne yazık ki...
    bir de bu yaşa kadar doğru dürüst eline bile almamış adamın nasıl bu kadar yumuşak başlı sakin olduğunu anlayamadım doğrusu. demek ki belli bir kırılma noktasından sonra vücut ve ruh kendini bu duruma bayağı güzel ayarlıyormuş*.

--- spoiler ---
    bu filmden sonra "hayata tekrar gelseniz ne olmak istersiniz" sorusuna hemencecik "duş başlığı" cevabını verecek milyonlarca erkek çıkacaktır. filmin sonlarına dikkat...
    --- spoiler ---
  • açıkcası böyle filmleri izlerken mutlu oluyorum çünkü hayatın bu döneminde dünya'yı renkli görmek ve hatırlamak istiyorum.
  • gerek finali gerek konsepti ile hitch'e baya bir benzettiğim bir film oldu.

belden aşağı muhabbete ve seks dalgasına adanmış klasik amerikan filmlerinden biri ama filmi güzel yapan,aralara serpiştirilmiş ince espriler ve steve carell'in güzel oyunculuğu.yani gidin diyebilirim aslında tereddütsüz,tabi eğer bu tür filmlere vize vermeyen bir önyargınız yoksa.

--- spoiler ---
    filmin bence g noktası carell'in mumları yakıp romantik müzik eşliğinde masturbasyon yapma seansıydı.

her boka gülen gerizekalı seyirci kitleleri yüzünden aradaki güzel espriler kaçabiliyor,en iyisi filme bir iki hafta sonra tenha bir döneminde gitmek.niye bu uyarıyı spoyler içine aldım ben de anlamadım.
    --- spoiler ---
  • tam pazar ögleden sonrası için uygun olan komik bir film. komikten de çok geyik bir film ama eğlendiriyor işte insanı.
  • popüler komedi filmleri arasında şimdiye kadar izlemediğim tek filmdi. nedense hep bir şey çıktı izleyemedim yıllar içinde de tamamen unutmuşum prime'da karşıma çıkınca izleyeyim dedim ama bildiğin kederlendim amk. acayip nostaljik duygular yaşattı. bu filmdeki dünya artık yok. amına kodumun dünyası 15 yılda değişir de bu kadar mı değişir. pu amına kodumun dünyası.
hesabın var mı? giriş yap