• filmin türkiye'de oynaması halinde alacağı muhtemel ad:"demircan".(bkz: oha)
  • progressive ve psychedelic tarihinin gizli kalmis muazzam gruplarindan biri. sanki yesil cam esintileri carpiyor tenimize dinlerken. kimse duymasin kimse dinlemesin diye alip gogsume saklayasim geliyor. sarkilar insanlarla bagdasinca mahremahremiyetimize girer ya. bu da benim en mahrem gruplarimdan..

https://m.youtube.com/watch?v=kmdwu6ed6bc
    https://m.youtube.com/watch?v=jvuq52uci5w

edit: ikinci isim olarak mirage in the water i kullaniyormus grup.
  • kısa film olsa süper olacak filmdir.
    time lapse'nin dibine vurmuş stop motion ile uğraşmış durumuştur.

ağzında dolgu olan hatta kemiğinde platin olan kişilerin seyrederken dikkatli olmaları ve bittabii sivilceleri ile çok oynamamalarını tavsiye ediyoruz.

eraserhead'in düzenli sahne olgusunun, daha karmaşığını ama itiraf edeyim daha parlak halini, filmin normal durağan başlangıç sahnesini ve mekanlar asındaki geçişlerde hızlı mahalle görüntüleri, geçişi ve mekansal kuruguyu da ön tarafa getiriyor.

ama kısa kesmeyi de bilmeleri lazım.

ilk kez seyrederken (evet bugün ekran görüntüsü alırkene 3. kez izledim) hanım da içeride şehrazat yeni başlamıştı onu seyrediyordu.
    hangimiz mutlu kalktık ekran başından????
  • japonca demir "tetsu" ve erilliği simgeleyen "o" nun birleşiminden oluşmuş isim.
    edit: demir adam yani.
  • tetsuo shima. akira isimli dev eserlerde sonradan kavustugu deli kuvvetlerden gaz alarak koca tokyonun eline veren telepat, telekinetik, teleporter, her bi bok. eleman seviyeli bir genclik kulubunun* en genc elemanidir. tabi sozkonusu seviyeli grubun elemanlari da "hua lan tetsuo bufeden iki ekmek arasi sushi kap gel hadi bakayim" modunda davranmaktadir, o kadar olmasa da kaneda'ya olan hayranligi ve genel bir "buyuyunce ben de oyle olucam" duygusu tetsuo'yu dengesizlik ucurumlarina sevkeder. neticede bir kaza sonucunda elemanin psisik kuvvetlere sahip oldugu anlasilir ki artik pek cok sey icin cok gectir. manganin geri kalan 5.5 cildi boyunca tetsuo her pozisyon ve kombinasyonda neo-tokyo'nun amina koyar. koyar da hakikaten ilginc koyar, bir suru olmadik hadise meydana gelir. bunun dengi olarak bir akira vardir ki kendisi olayi cok onceden yiyip bitirmis oldugu icin tetsuo'dan daha yetenekli bir manyak bebedir, lakin tetsuo'nun da akira kadar kudretli olabilecegi arada citlatilan ayrintilardan biridir. tetsuo'da kendine has, icine kapanik bir karizma* vardir, yarma atma modundan cikmaz, manga'da neo-tokyo'ya basbakan oldugunu ilan etmis, animasyon filminde de akira'nin ortada olmayisindan faydalanarak mesih neyin olmustur, insanlar buna tapmislardir, neticede gotu kalkik bir tiptir.
  • masashi kishimoto'nun gaara karekteri için esinlendiğini düşündüğüm karekter. dış görünüş (kafam kadar alın), bir nevi kobay şeklinde kullanımı, baş ağrıları ve tetsuo'nun form değiştirdikten sonraki uzuvlarının dallanıp budaklanması. bildiğin gaara.
  • natural born high* bi zeka urunu. filmin tamami mukemmel bir "film" olmasa da, genelinde ve ozellikle ilk yarim saatinde uyandirdigi hayranlik ve urpermeyle super bir "eser". o soundtrack nasil iyi kullanilmis, sanki klip cekimi. aslinda evet repligin cok az oldugu da goze alindirilirsa dehset/guzel bir saatlik bi klip.
    imdb linki icin; http://www.imdb.com/title/tt0096251/
  • underground çalışması ile dün geceden beri beni benden almış grup. hayatımda eksik kalan bir yanı kapatmış gibi. görüntü seçimleri ve sinematografik yaklaşımları da beni çok etkiledi.

allah yokluklarını göstermesin diyeyim bari, ne diyeyim.
  • akira'daki "kafa" eleman..
  • nazım hikmet izleseydi en sevdiği film olurdu.

(bkz: makinalaşmak istiyorum!)
hesabın var mı? giriş yap