• tahta, metal kesmeye yarayan, tirtikli demirden bi alet
  • rende "hep sana hep sana" ise testere "bir sana bir bana"dır.
  • kullanirken bilek dayanikliliginin test edildigi, kol kaslarinin kendinden gectigi alettir elde kullanilanlar.
    hele kor bir$eyse, cikan sesle beraber pantera konserinin ortasinda gibi hissettirir adama kendini.

$unu eklemeden gecemeyecegim, belirli tempo tutturulup altinizdaki $ekilsiz cisim uzerinde tanrila$maya ba$ladiginizda hissettiginiz $ey orgazm'a paralel kuvvette bir$eyler oluyor. progress bittiginde, yolda yururken anlamsiz bir guclenmi$lik hissi pompalaniyor.

agresif insanlara birebir.
  • insanın elini kesmesi çok zor oluyor
    ama nasıl yaptım bilmiyorum ben kesmiştim
  • çok yakışıklı, çok zeki, standartların üzerinde abazan, bira canavarı badim. kız olsam verirdim şerefsizim, o derece.
  • cok kucukken izledigim sacma sapan bir korku filminde, kadinin birinin ormanda kosarken agactan biranda cikip bogazini kestigi testere nedeniyle bende tedirginlik yaratan nesne, kesici alet.
  • bahçede kestiğimiz ağaç dalları sayıca fazla olunca, yerdeki dalları biraz daha ufaltmak için elektriklisini alma ihtiyacı duyduğumuz alettir. henüz almadık ama biraz araştırma yaptım, paylaşmak isterim.

elektrikli olanlar esas olarak iki tip, biri dekupaj testeresi, diğeri normal odun testeresinin elektrikli olanı gibi, bunların ufak olanına bizde tilkikuyruk testere deniyor (belki hepsine deniyor bilmiyorum).

internette arama yapmak isterseniz dekupaj testeresi ingilizcede "jig saw" olarak geçiyor, diğeri ise "sabre saw".

kullanım alanı olarak, dekupaj testeresi daha kontrollü ince ağaç işleri yapılmasını sağlıyor, diğeri ise daha kaba işler için, bildiğiniz odun dalları filan kesmek buna dahil. gücü de daha fazla.

benim tercihim bu noktada dekupaj testeresi almak olacak, biraz sakar biri olduğum için elektrikli testere biraz korkuttu, biçeceğim dallar da çok iri olmadığından dekupaj testeresi işimizi görecektir diye düşünüyorum.

karşılaştırma için:
    https://www.doertool.com/sabre-saw-vs-jigsaw/
    https://sawshub.com/jigsaw-vs-sabre-saw/
  • (bkz: saw)
  • kökeni farsça dest-erre sözcükleri olan kelime. bugün artık kullanılmayan ve unutulmuş olan erre adlı bıçkının el (dest) için olanı anlamına geliyor.
hesabın var mı? giriş yap