• + abi tabloyu getirmemişsin ne yapacaksın sınavda
    - 6. kez alıyorum ne tablosu
    + ezberledim artık diyorsun yani
    - lan ne ezberlemesi umudu kestim artık
    + abi arka sıramda otur ben yarım saate kağıdımı sana veririm ama kendi el yazınla bak tekrar ediyorum kendi el yazınla yazdıklarımı kağıdına geç olur mu ?
    - sen ne yapacaksın ozaman
    + bütte geçmeye çalışacağım bir aksilik olmazsa
    - sağolasın benim okul bitiyor demek
    + abi kendi el yazınla bak unutma nolur

geçti sınavdan okul tarihine de geçti finalden tam puan alarak, benim kopya verdiğim de ortaya çıktı.

- kağıdını verdin değil mi
    + evet hocam
    - neden yaptın bunu
    + okulu üç sene uzatmış bir büyüğüme hayata dair bir umut olmak için
    - bütünlemeye girme
    + kaldım mı hocam
    - ( yaktı sigarasını ) kaldın demedim bütünlemeye girme dedim çıkabilirsin

sonuç olarak bende geçtim.
  • --- alıntı ---
    "termodinamik komik bir konudur. ilk defa öğrendiğinizde, ne olduğunu anlamazsınız bile. ikinci defa üzerinden geçtiğinizde, bir-iki nokta hariç anladığınızı düşünürsünüz. üçüncü defa baktığınızda ise, anlamadığınızı bilirsiniz, ama o zamana kadar konuya alıştığınız için bu sizi o kadar rahatsız etmez."
    --- arnold sommerfeld ---
  • yine kalmışım bu piç kurusu dersten... 3 oldu bu yeter artık.
    zor değil aslında ama derslere girmemenin cezası işte...

edit : vize 50, final 10...
    hocam sikiyim sizi bana bişey olmasın. 10 ne amk.
    (bkz: 90 puanı nerden kırdınız hocam)
  • en iyi ders çalışma ortamının soğuk yerler olduğunu, sıcak yerlerin mayışmaya sebep olarak verimi düşürdüğünü iddia eden öğreti
  • hayatımda ilk defa bir metreküp suyun bir ton olduğunu öğrenip vay .mına koyyım dediğim derstir*
  • yazin ictigimiz çayin hararetimizi almasina bir aciklama getiremedigi icin memleketimde pek tutmayan disiplin.
  • adama; "çevresiyle dengede olan bulunan bir sistem ölü haldedir, ölü haldeyken sistemden elde edilebilecek yararlı iş potansiyeli sıfırdır, atmosfer de de bir sürü enerji var fakat iş potansiyeli sıfırdır" diyerek, poponu kaldırmazsan hiçbir baltaya sap olamayacağını söyleyen, bunu da ekserji gibi afilli bir kelime altında diyebilen bir garip ilimdir. ikinci yasasıyla alır götürür..

her insani eyleme karşı bir sözü vardır söyleyeceği, asla altta kalmaz yapıştırıverir lafı.
  • son derece basit bir derstir. arkadaşım, gazı ısıtıyorsun genişliyor işte, nesini anlamadın.
  • kimsenin ilk seferde geçemediği güzide bir ders. problemleri genelde 4 ayrı yoldan çözülebilmesine rağmen sınavları tek şekilde bile çözülemez ve dersten yaz okuluna kalınır.
  • termodinamik yasası 2'ye göre yüksek sıcaklıktaki cisimler ilişki halinde oldukları düşük sıcaklıktaki cisimleri ısıtabilirler.. eş sıcaklıktaki cisimler de bu dengelerini dış bir etken olmadıkça korurlar.. örneğin masadaki bir fincan kahve kendi kendine kaynayamaz..
    (incik cıncığı için (bkz: maxwellin cini))
hesabın var mı? giriş yap