• iş seyahati kavramı hayatıma girince "bari iyi bir çanta alayım" düşüncesi hakim oldu. trabzonda sadece tergan mağazası olduğundan ve çanta falanda görünce "marka güvendir" anlayışıyla 10 dkde bir çanta aldım.

çanta konusunda tecrübesizim 2 ay sonra seyahate çıkıca tekerlekli çantanın tekerleri üzerinde duramadığını farkettim. yavru sıçan gibi sağa sola yampalayıp düşüyordu. ardından otele gidince tekerlek dengesine baktım. sağ teker çantanın ucuna 1 işaret parmağı mesafedeyken diğeri yarım parmak mesafedeydi. tekerleklerde araba tekeri gibi düz değilde morosiklet tekeri gibi inceldiğinden ayakta duramıyordu.

geldim ve ürünü yenisiyle değişmek için iade ettim. 15 gün boyunca aranmadım. aradığımda çok özür dileyerek ürünün fabrikadan geri geldiğini söylediler.

aynı üründen imitasyon olarak arakdaşım aldı 40 liraya. bangır bangır gidiyor. ben 6 katı fiyata tergandan aldım yerinde durmuyor.

ayrıca akşam ararsanız telefon hattını güvenlikçi bir amca çıkıyor. çok tatlı bir abi sıkıldıkça arayın.

özet geç diyenlere not:tergan marka falan değil.
  • mahkeme kararına rağmen para iadesi yapmayan saygısız, müsteri memnuniyeti sıfır olan markacık.
    icra takibi başlatmayı düşünüyorum, artık onlar düşünsün
  • iade almanın, mecburiyet hali dışında, malın ederi ile alakası olmamasına ve markanın değerini arttırmaya yönelik bir davranış olmasına rağmen kimi suser'lar sayesinde ucuz mal satanların iade alacağını, pahalı mal satanların ise böyle bir hakkı olmaması gerektiğinin savunulabileceğini de gösteren yerdir ayıca. hey allahım, neyseki kanun yapıcılar 50 liralık çantayla 500 liralık çantayı ayırmıyor. alimallah sonrasında pahalı çanta alanların hakları da lavuk oldukları gerekçesiyle ayrılabilirdi!
  • eğer 100 tl'nın altında alışveriş yaptıysanız, kredi kartınıza(kartınız ne olursa olsun) asla taksit yapmayan firma. prensipleri böyleymiş. mağaza çalışanının söylediğine göre de bu yüzden müşteri kayıpları çok oluyormuş.

e tabii her zaman bulamazsınız benim gibi kazıklanacak müşteriyi... bir cüzdan alayım diye girdim, taksit yaptıramayacağım diye iki cüzdan aldım. aferin bana...
  • kendileriyle ilk tanışmam güzel olmadı.

ne zamandır eşim buradan ayakkabı alır, çanta alır. hep de çok memnun kalır. en sonunda ben de tergan'dan bir ayakkabı aldım. ilk bir hafta ayağıma vurdu, bileğimi acıttı. "deri ayakkabıdır yapar" dedik sineye çektik. toplamda 5-6 kere giydim giymedim, sağ tekinin tabanı arka tarftan ayrıldı. derhal mağazaya götürdüm, gözümün önünde her iki tekinin de tabanını elle ayırdı mağaza elemanı, "ikisini de tekrar yapıştırsınlar" dedi ve tamire yolladı. bense hiç kavga modumda olmadığım için yenisini talep etmedim, "nasılsa 4-5 güne gelir" dedim. bugün 17. gün. ayakkabı bende durduğundan çok tamirde durdu ve benim de sinir katsayım arttı bu sürede. bakalım ilerleyen günlerde neler yaşayacağız tergan'la.

edit: 18. günde ayakkabım geldi. yapmışlar, sağlam gibi de duruyor. lakin ayakkabıyı verirken biraz da genişlemesi için kalıpta kalmasını söylemiştim ama bu talebim siklenmemiş. bir daha "yanlardan açar abi" yalanına inanırsam 2 olsun.

edit: aynı ayakkabının ilk senesi içinde 2, toplamda 3 sefer tabanı açıldı. her seferinde mağazada gazımı alıyorlar, kavga da edemiyorum. ama daha almam ayakkabı tergan'dan. midem bulandı arkadaş, ne bu.
  • alemin en kral saraciye markasidir. urunleri hem kaliteli hem uzun omurludur. aliniz, aldiriniz efendim.
  • 14 yaşındayken devlet parasız yatılı bursu ile aldığım ilk cüzdanın markası. o cüzdanı 8 yıl kullandım. hala da sağlamdır. onun üzerine aldığım 2 cüzdan ve kartvizitlik de aynı marka. gözümdeki imajını ve kalitesini siz düşünün.

seni andım bu gece. kulakların çınlasın.
  • bavul alırken, tekerlekleri için ömür boyu garanti verip satan, normal bavul fiyatından çok fazlasına fiyat koyan, ama iş garanti kapsamında tamire geldiğinde, hop, garanti süresi 2 yıldır diyip, çamura yatan marka gibi marka.
    markaya güvenip de, verdiğim paraya değer diyip satın almayın, paranızla rezil olmayın.

not: twitter'dan mesaj atılınca, sorunu çözmek yerine engelleyen firmadır aynı zamanda.
  • bot siparişi verip pişman olduğum firma. bot yerine dandik kundura bir ayakkabı gönderdiler. değişim istedik, ürün zarar görmüş deyip reddettiler. halbuki zarar görmüş dedikleri ayakkabıyı ayağımıza bile geçirmeden geri yolladık.
  • bir daha tergan'dan başka marka ayakkabı almayacağım. gerçekten çok kaliteli ürünleri vardır.
hesabın var mı? giriş yap