• musa eroğlu yorumu mükemmel olan * mükemmel bir türkü.insanın içini bir hoş yapar.hele sevdiğinizden uzaktaysanız, bir de gurbet acısı varsa iyice koyar.bunu dinlerken içki boğazdan geçmez olur, bi şeyler gelir düğümlenir boğazınıza..
  • muhteşem bir türkü. bundan aşağısını sıfat olarak haketmeyen inanılmaz türkü. musa eroğlu yorumu insanı ağlatabilme gücüne sahiptir. bunu dün sabaha karşı, askere uğurlayacağımız bir dostumuzun yanında fonda dinlerken anladık. ağzına, eline, yüreğine sağlık musa eroğlu.
  • musa eroglu'nun soyledigi versiyonunun durduk yere insani aglatma potansiyeli var sanirim. ozledigim kimse yok ama sevdiklerim ya yanimda olmazsa da onlari ozlersem ve o zaman bu sarkiyi dinlesem ne fena aglarim diye sakir sakir agliyorum dinlerken her defasinda.
  • "hasret kimseye kalmasin sevdalilar ayrilmasin ayrilmasin
    ben yandim eller yanmasin sevdanin askin nârina cananima" sözleriyle babacan bir imaj çizen türküdür. bence çok güzeldir ayrıca arif sağdan ya da musa eroğlundan dinlenince daha da güzeldir..
  • bende acayip bir hatırası olan, musa eroğlu'nun icrasıyla bünyede çok başka etkiler yaratan bir türkümüzdür. hatıraya gelince; sevdiğim bir arkadaşımın hoşlaştığı, temiz duygular beslediği bir kız vardı zamanında. böyle uzaktan uzağa kesişirler, konuşmaya cesaret edemezlerdi garibanlar. anlayacağınız tam yeşilçam tadındaydı. günlerden bir gün bu kızcağız dişlerinde kocaman bir tel örgüyle ortamda salınmaya başlayınca olan oldu. bu katlanması zor durumu görüp şoka uğrayan aşk çocuğuyla, bide arkadaş grubunun afedersin piç ve umursamaz delikanlısı makaraya başlayınca ortam gerildi ister istemez. bunlar böle ağız dalaşı itiş kakış falan filan derken, ortamın yanık sesli elemanı, büyülü bir şekilde hiç umulmadık bir anda bu türküye giriverdi. ortamda herkez pür dikkat sese konsantre olmaz mı? hiç unutmam hava o gün açık, o bulutlar ne ara geldiyse, şakır şakır yağmur ve güzel yorumla şahane telli turnam. tabi türkü bitip herkez noluyoruz filan demeye başlayınca işin mizahi yönü kafalarda çaktı ve kahkahalar ortalığı inletti. bizim aşk çocuğu da enteresan bir şekilde, türkünün büyüsünden midir nedir, yumuşayıverdi. daha ilginci herif sonra türkünün müptelası oldu çıktı. sonralarda, nerde görse sevdiceğini girerdi o karga sesiyle türküye. bizde çekerdik onun güzel hatrına. güzel günlerdi be!
  • bu türkü aibünün 2004 yılı mezuniyet töreninde adını hatırlayamadığım bir trt kökenli ses sanatçısı tarafından söylenmişti.
    ikindi vaktiydi. hayatımın en güzel döneminin, üniversite yıllarımın, ve bolu'da geçirdiklerimin sonuncu günüydü. o günden beri duyduğumda bende uyandırdığı hisler trifsizdir. burukluk... özlem... hayata dair heeyecan ve korku... sanki çok özlediğim bir sevgili...
  • bir hasret gültekin türküsü

aşağıdan gelen telli turnam heyy
    içinizde telli turnam yok benim

yarenden,yoldaştan soran olursa

üç derdim var idi sende beş etme

saçları kara yarim
    her sabah tara yarim
    tellerinin içinde
    gönlümü ara yarim

siyah saçını örmezler
    seni bana vermezler
    gel beraber kaçalım
    karanlıkta görmezler

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=ogyn-m7yy58)
  • musa eroğlu' nun her şeyi ile hissettirdiği, yılmaz erdoğan' ın tam içinden söylediği türkü, eser.
  • ulkemizde, telli turna kusunun yaklasik 11 turu yasamaktadir ve nesni tukenmekte olan kuslar arasindadir. bir kusa bu kadar turku yazilmasi sadece guzelliginden degildir elbet. telli turna gocmendir.ne temelli gider ne de temelli kalir.gozu hep uzaklardadir. birlerini , biryerleri ozler sanki....
    alinti:
    telli turnam ,
    selam gotur, sevdigimin diyarina.
    uzulmesin aglamasin !
    belki donerim yanina.
    hasret kimseye kalmasin ,
    sevgililer ayrilmasin.
    ben yandim eller yanmasin,
    sevdanin , askin narina.
  • baska sanatcilardan da dinliyorum ama musa eroglununki gibi olmuyor niyeyse. hele su giristeki saz beni parcanin tamamindan daha cok kederlendiriyor.
hesabın var mı? giriş yap