• gectigimiz cumartesi gunu (16 haziran 2007) polis tarafindan hicbir gerekcesi olmadan, homofobik bir sekilde basilan bar. baskinin nedenini sormak isteyenlere jop sallayan, biber gazi sikan polis; iceriden cikan 500ü askin kisinin bir kismini tarlabasina bir kismini da istiklal caddesine dagitmistir.ayrıca bardan cikan travesti ve transseksuel kadinlarla, feminen oldugunu dusundukleri birkac erkegi gozaltina almislardir. bu homofobik ve ayrimci tutum polis tarafindan uzun bir suredir escinsellerin ugrak yerleri olan kafelere, barlara ve hamamlara uygulanmaktadir. yasam hakkini kisitlamaya calisan, cinsel yonelim ve cinsiyet kimligi ayrimciligi yapan bu zihniyetin derhal kinanmasi ve dikkatin gunbegun yetkileri artan polislerin/polis devleti olan turkiye'nin olusamamis/olusmamis insan haklari mekanizmalarina cekilmesi gerekmektedir.
  • aynı gece 3 tane bayanı bu barda gören erkeklerin! "bu gece de burada çok vajina var" demelerine şahit olduğunuz ünlü gay bar.
  • hayatımın en rezil deneyimini yaşamama neden olmuş bar.
    "gay bar göreceğiz" diye dört kız süslenip püslenip az önce gittik.
    kapıda 5-6 tane cemil ipekçi modunda adam gördük.
    kendimizden gayet emin, hiç çekinmeden kapıdan girdik.
    arkamızdan şöyle bir ses geldi:
    "hanımlarrrrrr nereye???"
    her hafta oraya geliyormuşçasına kendimizden emin, elimizle gösterdik (yani canım arkadaşım felicla gösterdi): tek yön'e!
    adamlar "oraya kadınlar gi-re-mez!" dediler.
    biz de "ama neden ki!" diye geveledik.
    hiç böyle negatif ayrımcılığa uğramamıştık. kızgınım!
    edit: adamlar cemil ipekçi gibi değilmiş! bildiğiniz izbandut gibiymiş. uyarı geldi.
  • birbirleriyle opusen kamyon soforleri ve travestilerle opusen kamyon soforleri arasinda banu alkan dinleyerek cilginca eglenmeniz beklenen, iceri herkesin girebildigi komik ama eglenceli bir mekan. escinsel cinayetlerini isleyenlerin ugrak yerlerinden biri olarak da ayrica dikkat cekici.
  • istanbulda ki populer eşcinsel mekanlarından biri. genel olarak her sınıfa ait insan bulunabilir. ama tabiki yaşlı amca tipleri görmeniz daha muhtemeldir. müzikleri genelde kötüdür. her şarkı arasına aynı remix i sıkıştıran bir dj e sahiptir. gidiş amacınıza göre eğlenceli bir mekanda olabilir tabi ama dans etmek için istiklalde çok daha kaliteli mekanlar olduğu kesindir.
  • kapısında hödük bir bodyguard barındıran mekan.

not: hödük güvenlik uzunca, top sakallıdır.
  • uyduruk, siktiriboktan bir 33lük biranın 17 tl'den*, vodka, kokteyl benzeri diğer içkilerin de 18 tl'den kakalandığı kazıkçı sözümona gay bar. oldukça büyük-geniş bir mekan olması dışında pek olumlu bir yanını göremedim.
  • (bkz: allah)

ankara bilkent burger'ın karşısında tek yön yazan bir levha var, dikkatli bakınca hemen altına “allah” yazısının kazındığını gördüm bu akşam.

artık delil isteyenlere bir dahakine foto çekerim :)
  • dun aksam dekolte giydigim icin iki erkek arkadasimla beni iceri almayan mekan. kapidaki herif acik acik sizi bu kilikla iceri alamam dedi.
  • tanım olarak tek istikamette ilerlemeye izin verilen yoldur. gidişinde dikdörtgen mavi zemin üzerinde istikameti gösteren beyaz bir ok işareti levhası bulunur. o yolun sonunda ise kırmızı yuvarlak levha üzerinde beyaz büyük bir eksi işareti vardır.

araçlar bu levhalara göre hareket ederler ama burası türkiye'dir ve kurallara uyulmaması durumu her zaman görülür.

dün cumhuriyet bayramı münasebetiyle birçok yol trafiğe kapalıydı. bahçeli evlerde de durum aynıydı. iyi bildiğim bir semt olduğu için dolaşarak bile olsa yön ihlali yapmadan gideceğim yere giderken ki herkes sıkıntılı bir trafikte sabırlı olmaya çalışıyordu, 7. caddenin emek tarafına doğru olan bir üst paralelinde tek yön yolda ben doğru istikametteyken ters yönden peş peşe gelen 5 arabanın tacizine uğradım.

hem ters yönden gelip doğru yöndeki arabayı sıkıştırarak, hem de camlarını açıp suçlu oldukları halde bir de terbiyesizce konuşarak seviyesizliklerini gösteren tüm araç sahiplerinin afsız ehliyetleri alınmalıydı. bayram zamanları gibi zaten felç olan trafiğe bencilce ve saygısızca dalan bu yaratıklar kesinlikle bir daha direksiyon başına oturmamalıdır.

trafik terörizmi yapan sürücülere yüksek para cezası yerine ehliyetlerini elinden alınması cezası uygulanmalı. bence sarhoş sürücülerden farkları yok.
hesabın var mı? giriş yap