• bu adam öyle bir adamdır ki yaptığı rap'in yanında amerikan mtv piyasasının rap'i size it havlaması gibi gelir.
  • ceza ile dark places şarkısında düet yapmıştır.
  • bu yıl içerisinde all 6’s and 7’s isimli bir albüm çıkaracak olan, rap yeteneği hat safhada, fan kitlesi bir hayli geniş, çok sağlam bir mc'dir.

yeni albümünde başta eminem, snoop dogg, lil wayne, t-pain, busta rhymes, twista gibi aşmış rapçilerle düetleri olacaktır. bu isimleri duyup heyecanlanmamak elde değil bir rap dinleyicisi için. neredeyse alanında en iyi insanlardan oluşuyor.

albümün benim ve türkiye'deki birçok rap dinleyicisi açısından en önemli haberi ise, bu albümde worldwide choppers isimli parçada ceza'nın da yer alacak olmasıdır.

eminem, snoop dogg, lil wayne, busta rhymes gibi isimlerin bulunduğu bir albümde ceza'nın da yer alacak olması gurur vericidir. yüz akıdır. türkiye'de icra edilen rap için uç bir noktadır.
  • çok iyi rap yapan amerika'nın en iyi underground rapçisi. rapi tam manasıyla temsil ediyor. ses rengi, sözleri, kafiyeleri, vurguları falan müthiş. adam cidden aşmış. hep böyle kalsın. bi de türkiye'de konser falan versin mümkünse.
  • worldwide choppers şarkısında ceza, yelawolf, twista, busta rhymes, twisted insane ve adını hatırlayamadım bi kaç kişiye daha ev sahipliği yapan rapçi.

bir röportajında freestyle ile ilgili soruya; "freestyle yapmak bana göre değil, benim için rap müzik eline kağıt kalem alıp altyapıya göre sözleri kağıda boyamaktır, resim çizmek gibi bi şey yani." tarzında benim hoşuma giden, karizmatik bi cevabı vardır.
  • midwest'li rapci. ozellike tupac yasarken birlikte bir versiyonunu cikarmayi planladiklari, ama tupac olunce dijital olarak cikartilan thugz get lonely too remix'i cok saglamdir.
  • hak ettiği değeri şu ana kadar görememiş süper rapçi. bana göre piyasadaki birçok tipi cebinden çıkarabilecek kapasiteye sahip. ama bir olay var ki belki de onun zirveye çıkmasını en başından engellemiş.

1996'da rap'in ilahı 2pac, "thugz get lonely too" adlı şarkısında kendisine eşlik etmek isteyip istemeyeceğini sormuş, tech seve seve kabul etmiş; fakat 2pac'ın ölümüyle beraber proje havada kalmış. daha sonra dijital olarak kaydedilen parça piyasaya sürülmüş fakat beklenen ilgiyi görememiş. bu şanssızlıkla beraber kendisi underground takılmaya devam etmiş ve tahminimce bu yüzden hak ettiği değeri görememiş. daha sonra belli bir kitle oluşturmuş tabii ki. şimdilerde ise iyice göz önüne çıkıyor ve günümüzde "özenti" diye tabir edilen gençliğin yeni gözdesi konumunda. yeni çıkan "all 6's and 7's" adlı albümünde ünlü piyasa rapçileri bulunuyor. aslında sanıldığı kadar da gözlerden uzak değil kendisi.

"thugz get lonely too"yu dinlemek isteyenler için; http://www.youtube.com/watch?v=7j6ofqyaczg
  • fizy gibi bir platforma adı yazılıp tümünü oynat seçeneği aktif hâle getirildiğinde kendini hiç sıkmadan dinletebilen, müthiş bir tarza sahip mc.
  • sanırım 2pac ölmeseydi şu an rapperların kralı olacak olan şahıştı. ama beklenen patlamayı yapamayıp kansasta tek başına işine devam etmektedir. riotmaker ve bout ta bubble şarkıları kraldır
hesabın var mı? giriş yap