• telefon bankacılığı işini tek kelime ile "beceremeyen", iki kelime ile "hiç beceremeyen" banka.
    kredi çektim, kredi çeker çekmez kredi kartını dayadılar. ben de kredi kartı gelir gelmez kırdım attım. ne şifre aldım ne de kullandım. bugün çekmiş olduğum kredi hakkında soru sormak istiyorum ama telefon beni galaksi'nin en sinirli adamı raddesine getirdi.
    - sayın müşteri sizi kolayca yönlendirebilmem için bana kısaca sorununuzu söyler misiniz?
    - kredim hakkında bilgi almak istiyorum.
    - son dört rakamı olan xxxx olan kredi kartınızın şifresini tuşlamak için 1'i, şifre almak için 2'yi, başka bir kredi kartınız ile işlem yapmak için 3'ü tuşlayın.
    - (sessizlik, çünkü kartım yok ama kredi hesabım var)
    yeniden ana menüye dönüyorum ve "ihtiyaç kredisi için görüşmek istiyorum"
    hooop kredi kartı menüsü geliyor.
    - müşteri hizm. temsilcisi ile görüşmek istiyorum.
    - sizi hızlı bir şekilde yönlendirebilmem için müşt. hizm. temsilcisi ile ne hakkında görüşmek istediğinizi birkaç kelime ile belirtebilir misiniz?
    - müşteri hizm. temsilcisi ile görüşmek istiyorum.
    - vık vık vık vık kredi kartınızın 4 haneli şifresini tuşlayın.
    - şunu şunu öğrenmek istiyorum.
    - son dört rakamı şu olan kredi kartınızın şifresini girin.

ya zaten küfürbazın önde giden, en bayrak sallayan adamıyız, biraz kendimizi frenleyelim diyoruz, olmuyor, şerrefsizim olmuyor.
    bu telefon bankacılığındaki sesli yönlendirme sistemini ilk icat eden adamın dedesinin sakallarına, ebesinin köyüne sokayım.
  • bütün bankalar gibi sikindirik bir banka. bunu şu an yazmamın nedeni ise ekşi sözlük reklamının sayfamı devamlı kapatıp iki entry bile üst üste okuyamamam.. kınu sikindirik bir banka olunca ekşiye de bu sikindiriklik bulaşıyor sanırım.
  • tanrılar, mezarlar ve firavunlar üçgeninin merkezi olarak da bilinen luksor'un antik çağlardaki adı. eski mısır başkentleri arasında en uzun ömürlüsü olarak bilinen teb'in doğu yakası, bir zamanlar yaşam tapınaklarının, sarayların, konutların, alışveriş merkezinin bulunduğu; kısaca yaşamın var olduğu yer olarak işlev görmüştür.
  • müşteri hizmetleriyle çok ilginç bi diyalog yaşadım. tam en yakın arkadaşımla kavga etmişim. sinir küpüyüm arama bekliyorum. bi baktım arama geldi ama teb müşteri hizmetleri arayan. açtım ve olaylar gelişti

ben (b) müşteri hizmetleri (mh)
    sessizlik...
    (b)- alo
    (mh)- merhaba x hanımla görüşebilir miyim?
    (b)- buyrun
    (mh)- dogum tarihinizi ögrenebilir miyim?
    (b)- ne için?
    (mh)- yeni kampanyalarımız ve bireysel işlemleriniz için sizi bilgilendirmek istiyoruz
    (b)- ama ben istemiyorum.
    (mh)-sizi ilgilendiren durumlar var. dinlemeniz gerekiyor.
    (b)- xx.xx.xxxx
    (mh)- artık kredi kartı limitleri gelir durumunuza göre düzenleniyor.lütfen aylık gelirinizi,maaşınızı bizle paylaşırmısınız?
    (b)- ögrenci kartı benim kartım. neden bahsediyosunuz?
    (mh)- tamam ama aylık gelirinizi ögrenmeliyiz.mesela yaşadıgınız ev size mi ait?
    (b)- ailemle olan gelirimden mi bahsediyosunuz?
    (mh)-evet.
    (b)-bize ait
    (mh)- peki ayda elinize ne kadar miktar para geçiyor?
    (b)- hmm yaklaşık 5 milyar..
    (mh)- begş milyaaaaar !?
    (b)-evet, iyi günler...
    bütün sinirimi stresimi aldınız vallaa. iyi güldüm.. kredi kartımın limiti 250 tl zaten sürekli gecikmeye sokuyorum kartı. kaç kere kapandı.nasıl bi mantıktasınız bu kişiyi arayıp "aylık geliriniz ne kadar?" diye soruyosunuz. tamam benim gelirimin düşük oldugunu belki göstermez ama belliki kart kullanmayı beceremeyen bi insan.
    bi de unutmadan önce bi" musait misiniz?" denir. ne günlere kaldık ya..
  • neden bütün bankamatikleri garip garip yerlere yaparlar yarabbim.
    neden aradığımda hiç bulamam?
    sevmedim, sevemedim bir türlü seni teb. eylüle kadar idare edeceğim seni, sonra bizımla değılsın
  • geciken borcumdan dolayı bugün beni arayan ve sanki bankaya değil de beni arayan kişiye borcum varmış uslubuyla konuşan, bünyesinde saygısız, eğitim ve kültür düzeyi düşük personel barındıran insan iletişimi ve müşteri memnuniyeti 'sıfır' olan banka. saygısız personelinizi hsbc'ye gonderin de iletisim dersi aldirın!!
  • hakkında yapılan şikayetlerde eksiği olmayan fazlası olan banka. kafalarına göre internet bankacılığı hesabımı blokeleyen ve şubeye gittiğimde de açamayan embesil bir oluşum bunlar.
  • yasa gereği aldığı bir kararı müşterisine bildiren ve buna rağmen neden diyen müşterilere sahip olan banka. yasa gereği diyor ya adam? daha ne desin? resmi gazeteyi evine mi göndersin?

zamanında bende kullanırdım fakat 5 tane bankayla çalışmak zorladı, ilişiğimi kestiğim üç bankadan birisiydi. memnundum gayet. olmadı, sürdüremedik.
  • aralık ayında çalışanlarından biri bana küfretti :) telefonda bana bayağı saydırdı evet hahaha. bunu şikayet ettiğimde de "şikayetinizi dikkate aldık" diye sms ile döndüler. ısrar ve inatla bölge müdürlüğü ve genel müdürlük ile konuştuğumda da tazminat vermeyeceklerini, küfreden kişiyle ilgili de yaptıkları işlemi gizlilik sebebiyle gösteremeyeceklerini söylediler. bayağı bildiğiniz bankadaki bireysel çalışandan küfür yedim ve teb bununla ilgili hiçbir şey yapmayacağını söyleyip gönderdi beni :) asla ama asla tercih etmeyin. kredi başvurusunda bulunduğunuz için size küfreden bir banka.
  • kredi kartı hesap ekstresini dikkatlice incelemeniz ve tüm kalemleri tek tek toplayıp sağlamasını yapmanız gereken bankalardan biri. iptal ettiğim alışverişlerimin ekstrede iade olarak göründüğünü ama tüm kalemleri topladığımda iadenin aslında ekstreye yansıtılmamış olduğunu fark ettim son iki hesap kesim döneminde. başkalarından duymuştum; ama insan kendi başına gelince yine de şaşırıyor.
    şikayet oluşturdum ve “ a pardon işleminizi borç değil alacak olarak işlemişiz” diye düzelttiler ama müşteri fark etmese fazladan para ödediğiyle kalacak!

güvenmeyin.
    hiçbir bankaya güvenmeyin.
    mobil uygulamadan kalem kalem kontrol edin ve toplayın tüm alışverişlerinizi ve iadelerinizi.
hesabın var mı? giriş yap