• sprey olanı, bademcik enflasyonunu, anjin başlangıcını, gırtlak dağlanmasını ve dahi nice ümük pırpırlanmasını şıppadanak geçiren, mucize ilaç (ancak sıkarken "bademciğe isabet ettireyim" kaygısıyla şişeyi yutmaya çalışırsanız öğürtme gibi bir handikapı var, denedim gördüm). fazlaca içildiğinde kafa yaptığı ve overdose'u olmadığı prospektüsünde açık açık belirtilmiştir (okudum gördüm bunu da, evet.).
  • "tantum verde şu ağzımdaki aftın acısı geçsin" cümlesinin başı
  • bunu colgate plax türevi ağız bakım suyu niyetine kullanmamak lazım. çünkü bu bildiğin ilaç. ağzı, dili feci uyuşturuyor. fakat tadı çok güzel. insan sürekli kullanma ihtiyacı duyuyor. bildiğin nane likörü gibi.
  • gargara olanını içmemeniz gereken ilaç.
  • şu hayatta merak ettiğim iki şey var, ilki: babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? ikincisi: bu amına koduğumun spreyi yutuluyo mu, yutulmuyo mu? acil yardım!!!! on numara ilaç.
  • tantum verde
    ağzıma ver de
    mutlu olayım ben de

şeklindeki kısa, öz aynı zamanda iğrenç şiiri bulmama vesile olan fısfıs.
  • "tantum verde" ben oradayım demek istiyorum. boğaz ağrısından sıkıntı yaşarken tantum verde'yi kullandıktan sonra en azından 1 saatliğine o dayanılmaz ağrıyı ve yanma hissini dindirmek mümkün.
  • az önce gargara olduğunu okumadan iki ölçek içtim. üzerinde kocaman içilmez yazıyormuş meğer. umarım ölmem.
  • resmen mucize bu sprey. sabah uyandığımda boğaz ağrısından yutkunamıyorum. iki saat aralıkla iki defa kullandım ve boğaz ağrısından eser kalmadı. harika bir şey.
  • akşam başlayan boğaz ağrımı geçirmek için bal, ıhlamur, ekinezya çayı ve daha nice yöntemleri deneyip bi sonuç alamayacağımı anlayınca boynumu (45 derece) büktüm. çaresiz yutkunmamaya, konuşmamaya çalıştım. uyudum, uyudum, uyudum. baktım olacak gibi değil nereye koyduğumu bile hatırlamadığım bu ilacı aramaya başladım. bulduğumda 2 fıs bile beni rahatlatmaya yetti. bu yeşil sıvıya teşekkür eder, etkilerinin devamını dilerim.
hesabın var mı? giriş yap