• orta doğulu olmasına rağmen, kendisini anglosakson zannediyor. en son cs ile yaptığı yatay bakışta "bende bir beyazım, biraz da siyahlar beyazları ezsin. bunu bir beyaz olarak söylüyorum" gibisinden bir şey söyledi. bütün gün redditte takılıp sjw başlıklarını takip ettiğinden sanırım kendisini "karşı tarafa hakkını veren futbol taraftarı" olarak görmeye başlamış. abi istediğin kadar beyaz tenli ol. biz bu savaşın bir tarafı değiliz. evet siyahi kardeşlerimizin tarafını tutuyor olabiliriz ama biz "beyaz" değiliz. biz orta doğuluların siyahlara yaptığı bir şey yok. kendi halimizde takılan hatta batı tarafından biraz da hakkı yenen bir toplumuz. asyalı, afrikalı hintliye gelince haklarını verelim orta doğululara gelince kimsenin sikine taktığı olmasın.

birde anladık abi green book dünyanın en kötü filmi, rowling dünyanın en kötü kadını. her hafta her hafta bunlara gömmekten sıkılmadınız mı? sanki sjw whatsapp grupları var ve "gençler bu hafta rowlinge sallamayı unutmayın " diye birbirlerini gazlıyorlar. bırakın seven sevsin (green book bence de dandik bir film. ama her yayında anmaya değecekte bir film değil).
  • youtube türkiye çöplüğünde en kötü film incelemesi yapan kişi.
  • ne zamandır yazmak istiyordum. "lan neyse siktir et", "lan boş ver zamanına yazık" diye diye bugünlere geldim. şimdi zamanım da var, biramı da açmışım. aradan çıkartayım.

her hafta can sungur ile dizidir, filmdir analiz ediyorlar. çok eğlenceli program allahı var. can'dan bilgiyi alıyorum, tancan ile de gülüyorum, eğleniyorum. nasıl mı? şöyle:

tancan "filmi beğenmedim" diyor mesela, can "ben beğendim aga" deyince mikrosaniyelik bir panik yaşıyor ahahahsakjhdjkshad. can gördüğü, izlediği şeye kafa yoran, araştıran bir adam; halinden tavrından, kendini ifade etme şeklinden belli. tancan ise zihnen üniversite birinci sınıf kantin sohbetlerinde kalmış. o yüzden can'la aynı fikirde olmayıp, "aynen" diyemediği her saniye sınav havasında geçiyor kendisi için. bayılıyorum bu tezat seviyelerin sohbetine.

can bir espri yapıyor mesela. neye gönderme yaptığı, neyi ima ettiği belli. tancan hemen bunun üstüne atlayıp, esprinin sündürülmesi, bokunun çıkarılması görevini üstleniyor. tamam kral sen de komiksin, tamam he he. tam bir olacak o kadar karakteri. ya da şöyle söyleyeyim; hani arkadaş ortamında biri bir espri yapar, herkes gülünce bunun ekmeğini yemek isteyen bir başkası çıkıp espriyi sündürür, bokunu çıkarır ya... öeeh...

can "şunu okudun mu, biliyor musun" diye sohbet havasında takılıyor bir şeyi anlatırken. adamın derdi tancan'ın bilgi seviyesini ölçmek değil. zaten arkadaşı. bunu soruyor ki nasıl anlatacağını, uzatacak mı, kestirmeden mi söyleyecek onu anlayabilsin. tancan "yık ıkımıdım dıhı" tarzı bi' triplere giriyor askjdsalkjd. yaaaa tancan, konunun senin onu bilip bilmemenle ilgisi yok, niye kasılıyorsun bu kadar, hay allam yaaaa. bilmiyorum diyeni asmıyorlar. bilmiyorum demek ayıp da değil, nedir bu 'haberim var ama daha analiz etmeye, üzerine tezler yazmaya fırsat bulamadım' tavırları. bilim adamı ciddiyetleri...

daha bir dünya kadar böyle irili ufaklı hareketi, tavrı var da; sıkıldım.

şunu da söyleyeyim: basketbol ile ilgili bir iki programını dinledim. orada bu yukarıdaki tavırların hiçbiri yok. neden? çünkü konuya hakim. buradan çıkarılacak sonuç? herkes iyi bildiği şeyi yapmalı. iyi bilmediği şeyle ilgili de "-mış gibi" yapmamalı. a haber kitlesi değil ki seni izleyen, bilen ile biliyormuş gibi yapanı anlayan insanlar takip ediyor bu yayınları.
  • bilmediği konularda fikir sahibi olan ve chatte işin doğrusunu sakince anlatmaya çalışan kişilere hakaret edip banlayacak kadar gereksiz bir yayıncı. diğer yayıncılara parazitlik yapmaya devam.
  • gibi dizisi için “arada güzel espriler olan youtube videoları” yorumunu yapmıştır. diziyi de youtube’daki parça videolardan izlediğini de söyledi, oturup tamamen izlememiş yani.

bu arkadaş film filan eleştiriyor, düşünün.
  • tancan bir fikir belirtir
    sungur buna katılmaz
    tancan gücenmiş bir yüz ifadesi ile 10 dakika boyunca bu fikrinin neden doğru olduğunu anlatır

tancan tipin de var paran da var. gençliğinden beri spor yapmış adamsın. yurtdışında yaşıyorsun ve can sungur gibi arkadaşların var. peki bu kadar loser olmayı nasıl başarıyorsun abi? hareketlerinden de konuşmalarından da özgüvensizlik akıyor
  • ben hayatımda bu adam kadar sinemadan anlamayan birini görmedim. net söylüyorum lan. muazzam bir boşluk adam. sıfır yani. buzdolabında nutella kutusundan çıkan salça gibi adam.
  • can sungur’un kafa sallayan köpeği. haftada bir arabasından çıkarıp yanına koyuyor, sonra da yatay bakış isimli bir program yapıyorlar.
  • can sungur'u ehlileştirmiş kıymetli şahsiyet. bir geekyapar ve o tarz mı zamanlarındaki çocuksu, saldırgan, saygısız can sungur'a bakıyorum bir de yatay bakış'taki kendini güzelce ifade eden, pamuk gibi adama. vallahi büyük değişim.
  • yeryüzündeki en büyük sjw, diversity warrior olabilir kendisi. içindeki herkesin siyahi olduğu will smith-chris rock olayında bile siyahi haklarından, sunucu beyaz olsaydı neler olacağından bahsediyor kendisi. gittiği hans zimmer konserinde korodaki kadın-erkek eşitliliğini kontrol edecek kadar kafayı bozmuş bu işlerle. acaba markete gittiğinde kadın-erkek çalışan oranını falan da sayıyor mudur gerçekten merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap