• nedense bana shakespeare 'in su sonesini hatirlatir bu sarki:

"oylesine kan icinde yuzuyorum ki;
    artik ileri gitsem de bela;
    geri donsem de!"
  • gülben ergen'in söylemeye çalıştığı şarkı. ama olmuyor gülbencim olmuyor işte. sizde ortaokul üçüncü sınıf çocuğu sığlığında şarkılardan ötesi eğreti duruyor. ortasında olamıyorsun çünkü böyle cümleleri senin kuramayacağını biliyoruz.
  • nasıl basit ama nasıl güzel sözler bunlar
  • bir mazhar alanson şarkısı. hayatı anlatanlardan.
    tam ipi göğüslediğin anda farkedersin ki yarış aslında yeni başlıyormuş...
  • umut mu veriyor, berbat mı hissettiriyor yıllardır çözemedim bu şarkıyı. galiba kötü bir şeyler oluyor. umut da olsa kötü. bilmiyorum. ama kötü şeyler hissettiriyor.
  • camdan dışarı baktıran parçalardan.
    süzülürken yağmur damlaları ötekileri de sürükleyerek pencerede
    insanı kendini düşündüğü anılara götürüyor
    ciddiyete.
    ancak uyanıyorsun bitince bu da.
    kararların ihaneti rutinliğe uyanıyorsun

ne olacaktı gerçi, insan göt bir hayvan.
  • yalnız olmadığını hissettiriyor insana bu şarkı. herkes için böyle işte, sadece sana zor değil.
  • bitkin anları oluyor insanın. bir hedefe zar zor ulaşıp, yenisiyle karşı karşıya kaldığınız o anlar gibi biraz. oyunun içinde bunalıyorsunuz. nefes alacak bir boşluk olsun istiyorsunuz.
    her şeyin ortasında, tüm insanların özlemlerini, hasretlerini, kaybedilenleri ve bunca zaman paylaşılanları anıyorsunuz. garip, insan yavaş yavaş anlıyor bu şarkıyı.
    tatsız zamanlarda ortaya çıkıp tat katıyor hayata.
  • aşırı underrated bir şarkı, hak ettiği payeye ulaşamamış, başından sonuna kadar hüzünlü melodiye sahip.

bu şarkı belki bugün çıksa sayfalarca entry olacaktı ama şurada en fazla 100 entry var.
  • birde bogaz köprüsünden gecerken iki kıtadan birini bitirip digerine gecmeden önce hissedilen ilginc heyecana tekamül eden cümledir bu.hernekadar trafik,günlük isler,kafadaki düsünceler ve kısır döngü yasansada hayatta bu köprüler üzerinde illa bir an vardır bu düsünce gelir akla.bir nevi boslukta kaybolma hissi verir insana.
hesabın var mı? giriş yap