• yarin obur gun polis biber gaziyla insanlari kovalarken o cicekler ezilince biri meydanlara cikip sunu soyleyecek:

- bunlarin cevrecilikle alakasi yoook! bakin benim belediye baskanim oraya onlarca agac, yuz binlerce cicek dikiyooor. bunlar ise ancak yapilani yakiyor yikiyor! e hani sen cevreciydin? hani koruyacaaagm bahanesiyle benim polisime, turbanlima saldiriyordun? bunlarin isi cevrecilik degil aziz kardeslerim. ama bu halk bunu goruyor. goruyorsunuz degil miiee?
    + eveeet
    - onlara musa'ade edecek misiniz?
    + eveeet
    - etmeyeceksiniz degil miiie?
    +eveeeet
    ...
  • eşi benzeri olmayan, tüm zamanların en büyük belediye başkanı kadir topbaş'ın twitter'dan müjdelediği olay. hem de hepsini bir günde dikiyor. an itibariyle gözyaşlarımı tutamıyorum.

https://twitter.com/…pbas/status/346337962490990592
    https://twitter.com/…bd11/status/346339720286060545

edit: ahahaha, akp'liler kızmış, zamanın ötesi olmuş. komiksiniz oğlum.
  • gözümüz gibi baktığımız çiçeklerimizi orada paramparça ettikten sonra neye yarayacağını soracak insan bulsam soracağım eylem.
  • çoook yavan, buram buram riya kokan kolpa bir göz boyama operasyonu. "bakın biz o parkı ne kadar güzel çiçeklendirdik, yaa, en bi çevreci biziz" mesajını ilk okul müsameresi düzeyinde verme çabası. zekamıza hakaret.

oldum olası da sevmedim belediyenin şu beceriksiz bahçe düzenleme çalışmalarını. çiçeği bol bulup her yere tepmekten ibaret.
    oysa o çimenlikte oturmak, uzanmak, yanındaki yarin dudağından bir buse çalmak için alan lazım.
    yayılıp çimene gökyüzünü seyretmek lazım.
  • güzel bir olay. ona buna kapak oldu demeyi bırakmamız lazım artık. en azından kısmen de olsa bu eylemden bazı yanlışların anlaşıldığı ve bu yanlışlardan dönüleceği gözüküyor. karşılıklı atışmayı bırakmamız lazım artık. yeşil bir alanı yıkıp avm yapmak saçma idi. bu fikri biz karar aldık yapacağız diye vurgulamak daha da yanlış idi ve halk tepki gösterdi. inşallah daha da olumlu adımlar atılır ve ben yaptım oldu anlayışı giderek azalır.
  • meali: "bu ülkede ağaç dikilecekse biz dikeriz" olan dikme. tamam lan yapın onu da siz yapın.
  • son 10 yıl baz alındığında performanslarında yaklaşık %99,996 düşüş gözlemlenmiştir.
  • orantısız gerizekalılık örneği.
  • bu saatten sonra yanlış yere dikilmiştir.

tek tek dikileceği yerler bellidir. anneler kutsaldır elbet ama evlatları yüzünden çekecekleri varsa da çekmekle hükümlüdürler, bizlerde dikmekle!
hesabın var mı? giriş yap