• ölümüyle beraber yetmez ama evetçilerin tutunacak başka bir dalı kalmadı sanırım. neredeyse 100 yaşına kadar yaşayan darbecilerden sayenizde ne güzel hesap sorduk değil mi romantik "demokratlar", kına yakarsınız artık.
  • zat-ı muhterem dunyanin en zengin 50 generalinden biri olarak time da yer almis ancak time in soz konusu sayisi turkiyeye hicbir zaman girememistir, ayrica sahinkaya’nin servetinin gercek kaynagi, degirmenin suyunun nereden geldigi bir turlu ogrenilememis, sorusturma dahi acilmamis, bir sekilde ortbas edilmistir.
    ayrica (bkz: lockheed yolsuzlugu)
  • en zengin general
    "amerikan time dergisi tarafından dünyanın en zengin 50 generali arasında da gösterildi."
  • yiğit bulut, programında konuk ettikten sonra hakkında şöyle bir yaz yazarak "ben paşa'nın suçsuz olduğuna inanıyorum" demiştir: http://www.haberturk.com/…yil-sonra-ilk-kez-konustu

insan düşünmeden edemiyor tabii, "niye recep tayyip erdoğan, tahsin şahinkaya; her günah sahibi yiğit bulut'la konuşmak istiyor?" diye.
    çok iyi bir gazeteci olduğundan olsa gerek elbette. aksini iddia etmek kıskançlığa girer zira.
  • celal şengör cenazesine katılacaktır. belki de ağlayacaktır bile. arkadaşlarındandı en nihayetinde. her fırsatta dile getirmişti zaten arkadaşlıklarını. tatlısu müslümanları fazla heveslenmesinler "bak gördönözmö höconuzu" diye.
    neyin ne olduğunu biliyoruz sapla samanı karıştırmadan. peşinen notumdur dursun burda.
  • mekanı kalebodur olsun.
  • "şurdan rüşvet yedi, burdan hisse aldı, saraylarda yaşıyor, eşi-çocukları bilmemnerelerin ortağı, 20 milyar doları var" denen 12 eylül paşası.

enteresan olan mütevazi bir evde yaşayan şahinkaya'nın parasını nereye harcadığı, hangi şirketlerde hissesi olduğunu kimse bilmiyor ya da ispat edemiyor…

tüm gazetelerde fiks haber " 20 milyarı var, şirketlerde hissesi zart zurt". arkadaş biriniz de araştırsın nerde bu 20 milyar, hisseler hangi şirkette ?

savunmak ya da eleştirmek için yazmadım, hakatten merak ediyorum.
  • asla rahmetle anılmayacak "beşin biri" ...
  • cebinde tebeşirle dolaştığı, hatasını gördüğü subayların yakasına bu tebeşirle 28 rakamını yazdığı ve sözkonusu subayların yargılanmalarını takiben 28 gün hapse mahkum edildiği rivayet olunan eski hava kuvvetleri komutanı. bu nedenle adı 28 tahsin'e çıkmış.
  • ölümüyle 1980 askeri darbesini yapan milli güvenlik konseyinden hayatta kimse kalmamış, düzmece 12 eylül davası da düşmüştür.
hesabın var mı? giriş yap