• oyunu windows xp ve çift çekirdekli veya hyper threading özelliği bulunan bir sistemde çalıştırmak için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

oyunu çalıştıran executable'a herhangi bir uyumluluk mode'u koyduysanız geri alın. microsoft application compatibility toolkit'in etkisini denemedim ama bu yolu takip etmeden önce oyun için oluşturduğum fix'i sistemden kaldırmıştım.

ilk önce en son çıkan yamayı uygulayın.
    http://www.3dgamers.com/…emshock2/shkpatch.exe.html
    http://files.filefront.com/…;5088497;/fileinfo.html

meşhur windows xp/2000 fix executable'ını, oyunun kurulu olduğu dizindeki güncellediğimiz "shock2.exe" üzerine yazın.
    http://www.brave.net.nz/shock2_xp_2000_fix.zip

aynı dizinde bulunan "cam.cfg" dosyasını açın ve aşağıdaki satırı, tek başına dosyaya ekleyin.
    safe_texture_manager

shock2.exe'yi çalıştırarak oyunu açın. daha sonra ctrl+alt+del kullanarak task manager'a ulaşın ve çalışmakta olan shock2.exe'nin liste maddesine sağ tıklayarak, "set affinity" seçeneği ile yeni bir alt diyaloğa ulaşın. bu diyalogta, "cpu 1" da bulunan tick'i kaldırın ve sadece "cpu 0"nun işaretli olduğundan emin olun.

oyunu taskbar'dan çağırarak oynamaya başlayabilirsiniz.*

alınabilecek diğer bir önlem:
    eğer yeni bir oyun başlatıp, video'yu izledikten sonraki loading ekranı görevini bitirdiğinde oyun crash'liyorsa;

oyunun kurulu olduğu dizin içindeki "shock.cfg" dosyasına, tıpkı "cam.cfg"de yaptığınız gibi aşağıdaki satırı ekleyebilirsiniz.
    safe_texture_manager

eğer oyun çalışıyor ancak rastgele bir zamanda crash'liyorsa:
    task manager'dan set affinity atamasını oyunu her çalıştırdığınızda yapmalısınız. ayrıca, denemediğim ve şu an internette bulamadığım bir uygulama ile ("ss2mtfix.exe") oyunun executable'ı sadece cpu 0'da çalışmaya zorlanabiliyor. bu sayede her defasında task manager'ı kullanmaktan kurtulabilirsiniz.

şu anki durum: sağlıklı bir şekilde çalışıyor. bir defa manuel save'da sorun çıktı; save yapılırken crash'ledi.
  • ne silent hill,ne phantasmagoria, en urkutucu,en gerilimli atmosfere sahip oyun system shock 2'dir.*yerde buldugunuz audio log'larda insanlarin yalvarislari,aci cekmeleri,degisimleri süper yansitilmistir.oyun sirasinda arka fondaki gürültüler,bagirislar kesilmez,kesildiginde de bilin ki bir yerlerden pislik gelmek üzeredir.ayrica oyunun rpg yönü yüzünden linear fps gibi ilerlemezsiniz.korkudan asansörlere biner,degisik katlara gidersiniz ama bilirsiniz ki oraya dönmek ve o switchi acmak gerek.
    hele bir ofiste "arkasi dönük koltukta kim oturuyor" sahnesi vardir ki...oy oy oy.
  • oynadığım dönemde dışarı çıktığımda refleks olarak tüm güvenlik kameralarını tespit etmeme sebep olan oyun.
  • (bkz: #30352008)
  • star wars jedi knight oynamışlığınız varsa laser saber'ini sağ tuşla fırlatasınız gelen oyun
  • son derece sakin ve insancıl bir ses tonuyla "evet efendim", "sepet efendim", "beni mi çağırdınız", "nereye gittiniz efendim bulamıyorum sizi", "ha, gördüm dur geliyorum" diye ortalıkta dolanıp size yaklaşınca kendini imha eden protocol droid'leri ile gece gece korkutan, ekran karşısında duyulmamış küfürler ettiren oyun.. oyunu kapatmadan önce üstüme doğru gelen droid'e tutukluk yapan tabancamı bolaştmaya uğraşıyordum, gelen klik klik seslerine rağmen..
  • ikinci denememde bitiririm diye başladığım ancak maalesef beni -artık- korkutamadığından koşa koşa sonuna kadar gelip maalesef sıkılarak bıraktığım oyun oldu (bkz: pişmanım).

şinanay şinanay şinanites diye gezerek oynanmıyor biraz gerilmek lazım
  • vakt-i evvelde hastası olmuş oyun severlerin mutlaka dead space'i de oynamasını tavsiye ediyorum.
  • "bu oyunu oynayip da gotu atmayan beri gelsin" tadinda oyun. yine looking glass, yine efsane. bakalim ne zaman geri donecek?
  • system shock un devami olan oyun. atmosferi, konusu, zorlugu ile takdir ettigim oyun.
    sadece geceleri oynardim daha fazla tirsmak icin. dr polito, "remember the citadel", delacroix...
hesabın var mı? giriş yap