• açmak nasip olmamıştır zatıma bugüne kadar.*

ps: i love you
  • içine meme konan kap*
  • düşünce gücüyle açabildiğim giysi. cedayım. force var huzur var.
  • bir arkadaştan duyduğum aparat.

ps; makina mühendisiyim
  • yapilan arastirmalar sonucu kafasina sutyen takip evin icinde kosan erkeklerin buyuk cogunlugunun en buyuk hayalinin, ikinci dunya savasinda savas ucagi pilotu olmak oldugu ortaya cikmistir.
  • 14-15 yaşlarındayken, büyüdüğüm anlaşılsın diye,
    20-25'li yaşlarda, yürürken ya da koşarken zıplamasın diye,
    25-30'lu yaşlarda, göğüs uçlarım belli olmasın diye,
    30-35 yaş itibariyle, sarkık olduğu belli olmasın diye takılır genellikle.
  • şu dünyada dertli olmadığım ender konuların başında gelir.
  • beni gorunce kendi kendine acilan ic camasiri.

imza: chuck norris
  • "aaa... kimonosuz hayatta olmaz o . file çorabınız da var mı?"

iç çamaşırı hassas konudur. kendisine hayatta ilk defa sütyen alan bir kadın iç çamaşırı mağazasında biraz çekingenlik yaşar. ne isteyeceğini bilemez, biraz geveler, bedenini de doğru bilmiyordur filan... o nedenle bu mağazalarda çalışanların işi iyi bilmesi, bir bakışta size ne beden vereceğini anlaması, sizin tecrübesizliğinizi kendi tecrübesiyle rahatlatması lazımdır. işte bir şekilde dilediğiniz sütyenleri seçtiniz diyelim, deneme kabinine yöneldiniz, tezgahtar perdenin hemen arkasında bekler sizi. "oldu mu" diye sorar. izin verdiğinizde ise perdeyi açar, sütyenin askılarını düzeltir, önünü toparlar, "yok bu size küçük/büyük, sizi topladı/ yaydı" diye yorumunu da yapar. ortamda derhal bir kadın dayanışması, bir sabah kahvesi ev ortamı, bir "bunun ayıbı günahı yok" ruhu esmeye başlar.

mağazadaki iki tezgahtar, sanki bir spor salonunun soyunma odasındaymışız gibi, ortamda çekingen çekingen rengarenk sütyenleri inceleyen adamcağız
    yokmuş gibi, "aaa... kimonosuz hayatta olmaz o." "file çorabınız da var mı?" diye seslendiler bana. elini birşeye atıyorsun, hemen iki tezgahtar bir yandan sana doğru yürüyerek konuşuyor, o anda sanki sütyenle basılmış gibi bir hale geliyorsun işte ilk defa alışveriş yapar gibi bir his, hiç de sevmem mağazalarda "efendim yardımcı olayım" diyerekten gölge gibi arkamdan yürüyenleri, ha bir de bir tanesi daha ben birşey demeden, "arzu ettiğiniz başka birşeyse depoda açmadığımız koliler var bakabiliriz" diye devam ediyor, bayılacağım sandım.

bundan bir gün önce de erkek bir tezgahtarın kasada 7-8 dakika almakta olduğum çamaşırın barkodunu okutacak diye evirip çevirmesi, okutamayınca gidip bir muadilini bulmak için bedenine bakması, sonra bana bakması, sonra "beden ne farkeder fiyatlar aynı değil mi" deyince "haa evet" diye alık alık kafasını sallayıp barkod meselesini halletmesi, o an kimbilir ne düşündü diye o çamaşırları kafasına atıp kaçasımın gelmesi...

ne dedim, iç çamaşırı hassas konu, erkekleri çalıştırmayın iç çamaşırı reyonlarında. ayrıca kadın çalışanlar da, playboy mansion havasında utanılacak bir şey yok canıııım bak gülüm hepimiz giyiyoruz ortamı yaratmasın. rica ederim.
  • olmasa daha iyi bir kaldırgaç. olmasın tabi. ama "baakk ben demiştim benimkiler daha iyi, sütyeni çıkarınca ak göt kara göt belli olduuu" hırsıyla değil tabi. doğamıza aykırı bir kere. kesin kanser yapıyordur, bir zararı vardır da daha keşfedememişizdir. korseler bel fıtığı yapıyor mesela, ne kadar geç anladık. kasları falan zayıflatıyor. onun gibi, vardır memeleri sıkıştıra sıkıştıra verdiğimiz bir zarar. o değil de keşke herkes çıplak olsa mesela. kimse kimseyi sürekli bir yarışdaymışçsına eleştirmese. mesela sürekli kendini popstar jürisi zannedenler, sen patlıcansın senin göbek maşallah falan diyenleri psikoterapiye göndersek, asıl arkasındaki sürüyü toptan yeniden eğitime alsak mesela. alfabeyi bile yeniden öğretsek. o değil de, toplumlar böyle bir değil 10 kez devrim görse, her biri yeni ve daha ileri bir ekonomik sistemle daha bir "insan" özüyle bezenmiş... 60 bin yıl önceye dönsek. yeniden kabile olsak. parasız pulsuz. ortak. eşit. çıplak. ve sütyensiz.

"sütyen, toplumumuzun biçiminin memelerimizde tezahürüdür."

:bu garip cümlelerimi bir yerde toplayacağım evet.
hesabın var mı? giriş yap