• şişman biri ve arkadaşı olduğunu düşündüğüm kel bir adam durmadan mekanda bağırarak konuşmakta. uyardığımızda oranın sahipleri olduğunu söylediler. yemek dahi yiyemedik. nişantaşındaki leş tatlıcı. gitmeyiniz
  • döner satmaya başlayınca bozulmuştur.
  • istanbul'da işine önem veren ender muhallebiciler'den birisidir sütçüoğlu, alibeyköy şubesi'nin önünden her geçişimde durup tatlı alırım. fiyatları çevre pastahaneleri'ne göre biraz pahalıdır ama lezzeti mükemmeldir. triliçe ve ekleri kesinlikle tadın. kredi kartı geçmiyor malesef, gitmeden önce yanınızda nakit bulunsun.

edit: post cihazını getirmişler nihayet.

ileri zamanlı edit: artık daha fazla popüler olmasıyla birlikte tadını bozmuş, gittikçe kalabalıklaşmış, görgüsüz insanların tatlıcısı olmuş.
  • muhallebisinin içinde vanilya olan mekan.

mahmut isimli garsonuna bunu ilettiğimde "ben mahmut değilim efendim" dedi. sonra müdür gelsin dediğimde "içinde vanilya olabilir de olmayabilir de garantisi yok" dedi. patron gelsin dediğimde de agresif ve şişman bir arkadaş ile tartıştık. arkasındaki kel ise "abi arkadaş yemiyorsa ben yerim muhallebiyi" diyerek olayı yumuşatmaya çalıştı. neyse ki, sonunda mekanın asıl sahibi olan bey amca geldi de bana hak verdi. tavuk pilav ikram etti. üstüne de vanilyasız muhallebi ikram etti.

tavsiye ederim. nişantaşı'nın en keyifli mekanlarından.
  • tatlılara vanilya katmasalar daha iyi olacak, zira tahsin baba'nın dediği gibi "türk tatlılarına vanilya konmaz"
  • trileçesi nam salmıştır.
    diğer tatlıları da gayet iyi
    ramazan ayında gitmenizi tavsiye etmem zira yer bulmak çok zor
  • paket servisi olup olmadığını merak ettiğim tatlıcıdır.
  • (bkz: tavuk göğsü) tatlısı 10 üzerinden 6-7 bandındadır.
    sebebi şekerinin bi tık az olması vee o lifli tavuk dokusunun inanılmaz az oluşudur.
    alibeyköy şubesi için yorumum. fiyat 15 gayet iyi ama o orjinal versiyonunu bulamadım maalesef.
  • mekanda müzik olarak hep müslüm gürses’ten “yol ver dağlar” çalmaktadır. arada gelen kel arkadaşın hesap ödediğini hiç görmedim, dolandırıcı bir adama benziyor zaten.
  • ideal kilosu 150 olan, volkan adında bir delikanlının işlettiği muhallebici. asıl sahibi tahsin sütçüoğlu. yalnız volkan'ın hiç o taraklarda bezi yok, bazen sürekli işgal ettiği ve müşterilere vermediği kapı önünde duran masada şarkı türkü söyleyip insanları rahatsız ediyor, yanındaki kel arkadaşıyla sürekli yırtma peşinde. ayrıca akşama kadar karı kız kesiyorlar.

bu gidişler batar zaten, geçen yılbaşında da dansöz falan oynatmışlardı, ortamın entim havasına hiç uygun değildi.

tavuk döner satılmaya başladığından beri bozmuştu zaten.
hesabın var mı? giriş yap