• meds zamanlarını hatırlatan, placebo'nun en son çıkan parçası. albümün tamamı için aşırı heyecanlıyım. kendi tarzlarıyla alakasız iki berbat albümden, 8 senelik aradan sonra eski sound'larını bulabilmeleri de takdire şayan. affferin size. geriye bir tek brian molko'nun simitçi bıyığını kesip bi kendine gelip mavili yeşilli farlara bürünmesi kaldı. bu ne hocam, sweet prince'den +45 biradan göbek yapmış part-time matematik hocasına dönmüşsünüz.
  • placebo şarkısı gibi yeni placebo şarkısı. bu yüzden de güzel.
  • beautiful james ile biraz üzen artık hep böyle şarkılar mı gelecek diye düşündüren biricik placebo mun yüzleri güldüren eski günlere döndüren single'ı.

ayrıca brian bey neler diyorsunuz hangi steve?

ex-drummer's nose stuck in the past
  • abilerim, ablalarım, kardeşlerim,

4 yıl aradan sonra yeni placebo şarkıları duymak tuhaf hissettirdi. malum arayı biraz fazla açtılar bu sefer. 4 yıl önce çıkan life's what you make it de biraz tuhaftı ve ona nasıl alışamadıysam beautifel james'e de alışamayacağım çok büyük ihtimal.

beautiful james klavyesi ile kulak tırmalıyor; klavyeyi çıkartalım bu şarkıdan bence süper olur, resmen 2021 model blind olur yemin ederim ama işte o klavye yok mu o klavye, çok baskın duruyor şarkıda. allah aşkına hangimiz bu şarkıyı special k gibi, this picture, needs, every me, nancy, goodbye, bitter end, infra red vs. gibi, 3-4 defa üst üste dinleyebiliriz?

surrounded by spies ise alıştığımız placebo şarkılarından çok, 2003 öncesi placebo b-side'ı gibi geldi bana.*

placebo'ya özgü o bilindik 'sound' black-eyed, special needs, kings of medicine, begin the end, bright lights falandır bence, bu ikisi değil. ama placebo bu; her albümde birden fazla yeni şey denemeyi seviyor. olm biraz ticari kaygılarınız olsun yavv.

hem beautiful james'i hem de bu şarkıyı defalarca dinledim ve hala iki şarkıda da bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorum. bir şeyler eksik ama o eksik olan nedir bulamadım bir türlü.

açıkçası mart ayında çıkacak olan albüm için beklentim günden güne azalıyor benim.

debut album - bruise pristine
    without you i'm nothing - pure morning
    black market music - taste in men
    sleeping with ghosts - the bitter end
    meds - song to say goodbye
    battle for the sun - battle for the sun
    loud like love - too many friends/loud like love

bakın bu yukarıda yazdıklarım, albüm isimleri ve o albümden çıkan ilk single/first release edilenler. dikkat edilirse tüm bu şarkılar bulundukları albümün en iyilerindendir. şimdi yeni bir albüm geliyor ve bu albümden şimdilik yayınlanan iki şarkı da bence placebo standardına göre 'tırt' denilebilecek şarkılar. işte tam da bu yüzden yeni albüme dair beklentilerim ve umutlarım azaldı.

umarım yanılırım ama loud like love'dan sonra bir hayal kırıklığı daha bizi bekliyor bence. bu adamlar trabzon kolbastısı, erzurum türküsü söyleseler bile alıp başucuma koyacak kadar severim bu grubu ama yeni albüm hiç olmayacak gibi hissediyorum vallahi. tek tesellim albüm sonrası yeniden istanbul'a gelme ihtimalleri. placebo 2000'den beri her albüm sonrası uğramıştır buraya, 2022'de neden olmasın?

son olarak surrounded by spies'ın klibine gelince, grubu biraz daha fazla mikrofon önünde görmek iyi olabilirdi ama buna da şükür diyorum. placebo'nun mikrofon önündeki kliplerini oldum olası beğenmişimdir. klipteki renkler ve görüntüler biraz sleeping with ghosts ve meds dönemlerini anımsatsa da bıyıklı brian tüm işi bozmuş.
  • iki gündür hunharca dinlediğim çiçek gibi placebo şarkısı. özlemiştik be.

25 mart 2022' yi dört gözle bekliyorum.
  • brian molko' nun değişik bir imajla karşımıza çıktığı klibi şuradan izlenebilir.
  • meds dönemini hatırlatan mis gibi yeni placebo şarkısı. bir önceki single beautiful james'ten çok daha ötede. cillop gibi.
  • rock yıldızlarının belli bir yaşta ölmeleri o kadar kötü bir şey değildir belki * harika bir placebo şarkı olmasına rağmen bıyıklı brian molko acayip pedofil akpli vibe veriyor
  • placebo'nun 9 kasımda yayınlayacağı çalışmasıdır.
  • günümü renklendiren şarkı. ne kadar da özlemişim brain'ın o eşsiz sesini, işte bu dediğim placebo tadını, tekrar tekrar dinleyip de doyamamayı.
hesabın var mı? giriş yap