• ulan ben de 2 sayfa yazılmış hayret diyordum, meğer radiohead yüzünden dolmuş buralar...
    şahane programdır velhasıl, fluxus'çuların canı ciğeridir. artık kod ne ola? denilmemesi gereken çağımızda yeni müzik algısının oluşturduğu kültürün sevdiği bir platformdur.
  • real time audio üretmek adına kullanılabilen, nev-i şahsına münhasır bir program(lama arayüzü).
    chiptune üretmekten ses tasarımına kadar pek çok alanda kullanılabilir, creative applications'dan bazılarına bakmak bulmak mümkün. openframeworks ile, processing vesaire ile beraber kullanılabilir. nasıl sorusunun cevabına bir örnek olarak (bkz: osc)

ayrıca:
    (bkz: lisp)
    (bkz: clojure)
    (bkz: overtone)
  • cok kisa zamanda ismini burada zikretmek istemedigim bir takim fanboylarin da katkilariyla post window'a renkli renkli yazdirip nese icinde kodumuzu debug etme olanagina kavusacagimiz programlama ortami.
  • single olarak cikacagini duymamla birlikte oh be! dedigim rh parcasi. sanirim king of limbs ile milleti kekledi ve kariyerine single ve ep olarak devam ederek parayi daha guzel katlayacaklar. insanlari uze uze ev yaptirdigin yetmedi mi radiohead?!?
  • basement hali youtube'a düştü bu sabah. gitar iyice girince, bas hareketli olunca olmuş bu şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=11itxvyk-du

edit: jonny bas çalıyor laaaaaaaaaaan!
  • radiohead'in tarih itibariyle üzerinde çalıştığı en yeni şarkısı. bu sene sonunda in rainbows turnesi bitince yeni albüm çalışmalarına başlayacaklarını söylemişlerdi de dalga geçiyorlar sanmıştım, ciddiler galiba. sanırım 2009 sonu gibi yeni bir radiohead albümü bizi bekliyor olacak. 1 sene daha yaşamak için iyi bir neden eet.
  • king of limbs'e ikinci kısım yerine, az dozda yüksek kafalar yaşatan başka bir deneyim.
    'açıklığın', 'şeffaflığın', 'her şeye herkese ulaşılabilirliğin' vs. moda kelimeler olduğu bilgi çağının sürekli üretilen söylemleriyle çelişkili materyel gerçekleri 'thom yorke'un yine kelimeleri ile zıpladığı topoğrafyayı belirliyor. gündüz rüyalarının iğne başlarında dans eden melekleri ruhsuzlaşan dünyanın tini olmuş. sahneye bir vincin yardımıyla, beklenmedik zamanda savrulmuş zavallı karakterin serzenişleri sırasında inen gerçekleşmesi imkansız mitin unsuru bu tin. makine ucunda bir tanrı, ya da zihnimize nüfuz etmiş 90'lar kliplerinden birinde helikopter ile çıkıp gelen, otostopçuyu götüren melek.

bugün çok yağmur yağdı yine, oysa benim isteğim ne bir melekti beni uçurup götürmesi için, ne de bir hızır. basit, sıradan bir şemsiyeydi sadece.
  • jigsaw falling into place'in devam filmi fakat daha derin. ya ne olacağdı? *
  • ilk kez, canlı kanlı..
    http://www.youtube.com/watch?v=vqyghng6cjq

darısı the butcher'ın başına
  • çok yakın bir tarihte the butcher'la beraber yayınlanacak şarkı.
hesabın var mı? giriş yap