• squidward: sırf kutusuyla oynamak için dev ekran bir televizyon mu aldınız?
    süngerbob: bizim televizyona ihtiyacımız yok ki squidward... çünkü bizim hayal gücümüz var. hayal gücümü kullanarak ne istersem olabilirim. bir korsan, bir heykel, bir savaşçı...
    patrick: bir denizyıldızı!
    squidward: sen zaten bir denizyıldızısın...
    patrick: gördün mü? işe yarıyor!
  • yaratıcısı bugün vefat etmiş.
    bazı minikler çok seviyordu sünger bob’u.
    üzüldüm.
  • dünyanın en tatlı olayı. bir bölümünde sünger bob ve bir denizyıldızı olan patrick kamp ateşinde ısınırken patrick "eğer suyun altında yaşıyorsak nasıl ateş yakabiliyoruz?" der ve pat diye oradaki ateş yok olur. başka bir bölümünde yüzlerce binlerce kez ehliyet testinden kalan sünger bob bir başka testte de başarısız olduktan sonra testi yapan kişi olan mrs. puff'a çok neşeli bir şekilde "gelecek çarşamba tekrar görüşürüz" der. daha başka bir bölümde sünger bob kızgın bir haldeyken patrick'e soru sorar, "hey patrick, sen de benim gibi kızgın mısın!" der. süngeri çok seven patrick hemen "evet!" diye cevaplar. sünger ona "sen neden kızgınsın ki?" diyerek tekrar bir soru sorar. patrick ne cevap vereceğini bilemez, bir süre düşünür ve "kendi alnımı göremiyorum, kendi kafamı göremiyorum!" cevabını bulur.

yan karakterler de şahanedir. mesela bay yengeç ve squidward'ın arasındaki tembellik hakkındaki felsefi diyalogta "bugün dediğimiz şey aslında sadece dünün yarınından ibaret" cümlesi hayranlık uyandırır. melankolik mizahta zirveyi "goodbye everyone, i will remember you all in therapy" ile görür. bu arada gerçekten bay yengeç de dünyanın en tatlı kapitalisti olabilir: "bir adam bütün hafta boyunca sadece haftasonunda pantolon giymek zorunda kalmamak için çalışır" der.

- patrick sen gerçek bir dahisin!
    + evet, pek çok kez bana böyle seslenilmiştir. :)
    - bir dahi olarak mı?
    + hayır, sadece patrick olarak ^_^
  • senelerce peynir bob olarak bildim
    ben onu. sungermis ya o.*
  • tvde neden yayından kaldırıldığını anlamadığım çizgi film.
    oğlumla haftasonu kahvaltıda birlikte izlemekten büyük keyif alıyorduk halbuki.
  • amerikanın atom bombası deneyi yaptığı marshal adalarından pikkini (hindistan cevizi toprakları) adasının deniz giysilerinden bikini olarak anılmış hali.

bikini mercan adasında o radyasyondan etkilenmiş deniz canlılarının mutasyon geçirmesi sonucu çıkan bir çizgi film. karakterlerde akıl aramamak gerek.
  • sözlük yazar alımlarına başladığında bir an önce haber vermek için aklıma gelen tek kişi. sözlüğün tarzına önemli katkıda bulunma potansiyeli taşır. bunun yanında yıllardan beri $ukela bir arkadaşlığı olan kişidir.
  • dokuzuncu seonu 4 yıl 6 ay sürmüş. 26 bölümü 49 bölümde yayınlamışlar.
  • (bkz: chevrolet)
    (bkz: daewoo)
hesabın var mı? giriş yap