• bu adamlar... bu büyücüler...

yedi yılın ardından bir albüm dinledim ki, yarattığı görkemli atmosfer sebebiyle, adını sadece rüzgarın hatırladığı unutulmuş bir tanrının binlerce yıldır ayakta kalabilen tapınağının manzarasıyla karşı karşıya kaldığında küçülen, çekilen, değersiz hisseden, ihtişam karşısında eriyip giden bir varlık gibi hissettim sanırım. küçüldüm, küçüldüm, küçüldüm ve yok olmanın eşiğine geldim. enstürmanlarını ellerine alıp stüdyoya girip albüm kaydı yapmalarının neticesinde böyle bir "şey" ortaya çıkabilir mi ? mümkün mü ? dinlediğim müzik mi ? albümü anlatmaya çalışırken sözcüklerin, insanlığın belki de en büyük icadı olan "dil"in yetersiz kaldığını hissettim. kendimi yetersiz hissettim. old mornings dawn tam manasıyla kritiği yapılamayacak, kişinin hissettiğince anlamlandırabileceği, klavyenin, davulun, elektro gitarın anlamlarını yitirdiği, bütün kategorilerden münezzeh, "atmosferik epik black metal" diyenin ağzına vurduracak, tanrısal bir iş. saçmaladım belki. bilmiyorum. ama oha yahu.

summoning...
    summoning...
    summoning...

ismiyle müsemma, summoning.

ek: lan taş çatlasa altı yıldır summoning dinliyorum.
    ek2: dil değil ben yetersizim gardaş.
    ek3: ne diye saçmalayacakmışım ?
    ek4: biliyorum, summoning harika.
  • en başarılı albümü old mornings dawn olan efsanevi grup.

artık böyle gruplar kolay yetişmiyor azizim.
  • silennius ve protector lakaplı iki avusturyalı yarmı$ $ahıs tarafından icra edilmekte olan summoning müziği bu dünyaya ait olmamakla beraber yaptıkları tüm parçaların tolkien ve nietzsche'ye adanmı$ olması da ayrı bir yarmı$lık konusudur. tüm albümlerin içinde stronghold'un kalitesiyle ayrı bir yeri vardır. bu albümdeki long lost to where no pathway goes,a distant flame before the sun & where hope and daylight dies parçaları müzikal algının ötesindedir.black metal'i böğürtü bulamacı olarak niteleyen önyıkamalı kategorist dübiklerin katıla$mı$ fikrini sıvıla$tırabilecek yegane gruptur.

bakınız yarmı$ sopranolu $arkının ayrıca yarmı$ sözleri ;

-where hope and daylight die-

still here i wake and i think of you
    i see you far away
    answer my call
    can you hear my voice
    i hear you

for we are gone and forever lost
    broken here i lie
    beneath the shadow sink
    where daylight dies
    i wake for you

in better lands the sun may shine
    and green leaves on trees spring
    their opening and blossoming
    but here the raven sing

but still i stand and think of
    days when grass was green
    and my heart was so young
    they 've never been past
    forever lost

(bkz: cocuklarin erisemeyecegi yerde muhafaza ediniz)
  • oyle de garip adamlardir bunlar aha da zamaninda "su sarkinin sozlerini koymamissiniz sitenize" sitemine verdikleri cevap

"sorry, but even we don't have those lyrics anymore. the time we recorded the first cd was a very chaotic one (as you can guess when you hear the sound of this cd). we only wrote the lyrics on some shabby papers just with a pen in ugly handwriting, and didn't really care too much about them. so it is no wonder that we lost them.
    apart from that we didn't follow the lines of our written lyrics too strict. we didn't even practice for the vocals at this time, and so (when we sang to the lyrics for the first time) we often simply left out some large parts; so you maybe even would not understand the link between our vocals and those lyrics :-)

if we will ever find them again we will surely put them on our homepage." - richard lederer
  • kaç zamandır ses seda çıkmıyor adamlardan, her allahın günü web sayfalarını ziyaret etmeyi adet edindim, sayfada son update tee geçen yılın haziranında yapılmış. the hobbit'le aynı zamana falan mı denk getirecekler yeni albümü, ne yapacaklar anlamış değilim.
  • yıllar geçiyor bu adamların boktan drum machine soundu değişmiyor.
  • özellikle over old hills ve where hope and daylight die isimli parçalarını çok beğendiğim ve sıkılmayarak dinlediğim grup. birde saruman saruman diye bağırmaları var. lord of the rings den fazlasıyla etkilenmişler sanırım
  • 5 ocak 2018 tarihinde yeni albümleri with doom we come ile geri dönecek dünya dışı grup.
  • dungeon synth'ten black metale evrilmiş grup. spotify'de bulamayacağınız eski demo albümleri harkuladedir. örnek

genelde yüzüklerin efendisi teması üzerine çalışırlar. 2018'de yayınladıkları with doom we come albümü yıllar ilerlese bile tolkien'in askerleriyiz nidalarıyla koşturur.

bahsi mevzu albüme ismini veren with doom we come parçasındaki sauron eklentisi efsanenin dibidir. örnek

n: gün gelecek bu entry en güzel şekilde düzeltilecektir.
  • metal dünyasının başına gelmiş en güzel şey olabilir, bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap