• pek bir özelliği olmayan sıradan meşhur köftecilerdendir. hayır adaş hayatımda hiç köfte yemesem anlayacağım özelliğini de memlekette onlarca güzel köfte varken sultanahmet köftecisi'nin köftelerine pek meyil etmiyorum. birde zibilyon tane sultanahmet köftecisi var, öz hakikisinde de yedim, fabrikasyon olanında da yedim ama pek bir randıman alamadım yerken. hani "ohh be işte bu" dedirtmiyor insana.
  • köftesi azdır,ahmet'i boldur.
    aman diyim.
  • gerçek sultanahmet köftecisi tramvaydan sultanahmet durağında inince biraz aşağıda kalan selim usta'dır. diğerleri taklittir. hele her tarafta şubeleri olan sultanahmet köftecisi'nden ozellikle kaçınınız.
  • bu köfteciden eve sipariş verildiği zaman siparişi getirenle komik bir diyalog yaşayabilirsiniz*:
    -kim o?
    -sultan ahmet.
  • benim gibi gidip tıka basa yedikten sonra kredi kartını uzatıp:
    -biz kredi kartı kullanmıyoruz
    -ama nasıl olur burası istanbulun göbeği
    -olsun biz kullanmıyoruz
    -nasıl olur karde$im
    -biz kullanmıyoruz dedik ya karde$im(ikinci soruda sinirler gerilir dikkat edin)

gibi bir diyalogtan sonra elinizde nakit varsa $anslı olabileceğiniz, aksi takdirde bula$ıkhanenin yolunu tutabileceğiniz mekan..
  • hakkında yapılan yorumları okuduktan sonra benim gittiğim yer sultanahmet köftecisi değil miydi diye sormama yol açan mekan. hiçbir şubesi olmayan ve kredi kartı geçmeyen sultanahmet köftecisinin köfteleri son derece lezzetlidir, piyazı mükemmeldir ve nasıl bir aroma yakalamışlarsa irmik helvası yedikten sonra bile ağzınızdan köfte tadı gitmez. sanki birbirini tamamlamaktadır ikisi de.
  • beygir köftesi enfes köfteci zinciri
  • 'meşhur soslu tavuk' u gayet lezzetli.
  • köfteci adında köfteleri güzel olmayan bi mekan
  • bunlardan sultanahmette iki tane var sanırım. birisi meşhur sultanahmet kötecisi, diğeri tarihi sultanahmet köftecisi. hangisi popüler olan ve herkesin methettiği bilemediğimiz için bir arkadaşla yazı tura usulü girdik bitanesine. içeride yanlış hatırlamıyorsam arda turan'ın fotusu vardı.

köfteleri pek beğenmediğimiz için arda'nın yüz ifadesini ''ulan yanlış köfteciye girdik galiba'' olarak düşünmüştük. sanki arda'nın da köfteleri pek begenmediği, fotografdaki şaşkın bakışlarından anlaşılıyordu.
hesabın var mı? giriş yap