• arabadan anlamayan evhamli babalari rahatlikla kandirabilip alabileceginiz araclar uretir.

-ne olacak bu araba isi baktin mi fiatlara
    -bakiyorum baba,bmw var bi tane
    -istemem bmw ben karimi kovalayacam bu yastan sonra
    -babacim sen kovalama ben kovalarim senin yerine
    -olm git adam gibi fazla goze batmayan ne diyim japon arabasi falan al
    -baba subaru alim mi
    -lan buharla calisan arbayi gotumuze mi sokcaz komur mu atacaz yolda
    -ya allam ya baba subaru cekikler yapmis seversin sen.
    -ole tek kapi olmasin
    -yok baba genis genis 4 kapi
    -fren yapinca duruyor mu
    -arkada parasut aciliyo baba
    -hah bak iyiymis al sen onu ama bak servisi falan varmi ben duymadim onceden bunu
    -olur mu baba ole sey

bir kac ay sonra telefon calar
    -alo
    -pezevengin oglu seni anamizi belledin ocagimizi cokerttin
    -ne oldu baba ya
    -ulan antalyaya kadar 3 depo benzin yakti lan bu
    -olur mu ole sey baba depo mepo deliktir yapmaz ole sey
    -delicem ben seni istanbula gelince
    -ya napim gel sana smart alacam ben
    -mart diye arabami olur dalgami geciyon bizle
    -sen gel konusuruz cok gaza basma yakmasin
  • abd, kanada, avustralya ve tabii ki japonya'da makbul olup, doktoru, mühendisi, bilim insanı tarafından takdir edilen, güzide ülkemiz türkiye'de ise antin kuntin sebeplerle kalitesiz olarak algılanan marka. kapısı sökülünce içinden seat leon hoparlörü, kaput açınca 1.4 vw motoru çıkan, güney afrika üretimi audi'ler kaliteli, her parçasını kendisi üreten safkan japon subaru kalitesiz öyle mi?
  • israil'de "bakalım önünde kim durabilecek" temalı bir reklam yaptığı iddia edilmiş.

reklama fikir veren olayı hatırlamak isteyenler buradan.

ek: reklamın facebook üzerinden yapıldığı söyleniyor. resmi bir reklam olup olmadığını bilemiyorum, ben sitenin yalancısıyım.
    ek 2: subaru'nun resmi facebook sitesinde görülebiliyor şu an. siteye bu reklamı gönderen kişi, subaru'nun israil'deki bir distribütörünün bu reklamı israil'de yayınladığını iddia etmiş ve subaru'dan resmi bir açıklama beklediğini yazmış.
    ek 3: yeni bir haber. bu arada hala resmi bir açıklama yapılmadı.
  • bugün ankara'ya kar yağmasına bir çocuk gibi sevinmemi sağlayan otomobil.

herhangi bir yokuştan çıkamama gibi olayı yok. milletin dörtlüleri yakıp patinajla debelendikleri yerlerde dur kalk yapmama rağmen yardıra yardıra gidebiliyor. bunun dışında çok kontrollü uzun süreli yanlamalar yapabiliyor. hiç tedirgin etmeden, her türlü direksiyon hamlesine cevap vererek oynamanıza izin veriyor. kendinizi colin mcrae gibi hissediyorsunuz. olduğu yerde dönüyor falan...

yoldaki diğer subaru sahiplerinin de korna ile selam verme gibi bir olayları var. ki ankara'da bir gecede görmediğim kadar subaru görmem de şaşırtıcı olmadı.

tabi bunları gece 2'de yolların boş olduğu saatlerde yapıyoruz kimseyi tehlikeye sokmadan.

(bkz: subaru legacy sportwagon)
  • yeni araba almışsınızdır heycanlısınız vs...yolda biryerde bunun sarı jantlısına denk gelirseniz sakın bulaşmayın, manifoltu elinize veriyorlar.
  • subaru, yunanca adı plaides (süreyya) olan takım yıldızının japonca ismidir. plaides binlerce yıldır gezginlere yol göstermektedir.
  • sti modellerini yukardan bakıp enine ve boyuna ortadan böldüğünüzde ortaya çıkan 4 parçanın da ağırlıklarının birbirine eşit olabileceğini görebileceğiniz,
    başlığına;
    "diğer markaların 4wd sistemlerine nazaran hiç bir ekstrası bulunmayan"
    diye yorum yapan cahilleri gösteren araç firmasıdır..
    pardon subaru başlığına yazdığına emin misin..?
    simetrik 4 çeker..?
    dccd..?
    colin mcrae?
    bunların ne anlama geldiğini biliyor musun?
    diğer markalar da rallilerde boy gösterdi de kaç tanesi subaru gibi terör estirebildi biliyor musun?
    hiç markanın tarihine, başarılarına baktın mı?
    yok.. nerdeee..
    troll falan olmalı muhtemelen.. tepki göstermeyek..
  • ülker takım yıldızının japonca adı.
  • en küçük modelinde bile kullandığı boxer motorlar ve 4x4 çekiş ile kendine özgü, karakteristik japon markası.

bununla beraber, iç mekan tasarımları hep kötü ve demodedir, japonların çoğu iç mekan problemlerini çözmüşken subaru hala bu konuda kötüdür.
  • örneğin kartalkaya'nın karlı ve virajlı tırmanış yollarında, her virajı eğlenceli hale getiren bir otomobil subaru. yolda 4 tekerine de zincir takmış xdrive bmw'ler, 4-motion vw'ler, 4-matic mercedes'ler, xc90'ların yol vermek zorunda kaldığı nadir markalardan. dar düzlüklerde 90-100 km/h ile karda hız yapmak, virajlarda colin mcrae tarzı yanlamalarla dönüşler yapmak her dört çeker sistemin harcı değil. bu kadar dengeli bir şasi, düşük ağırlık merkezi, hisli ve keskin direksiyon, her hamleye anında cevap veren bir yürüyen aksam günümüz otomobillerinde artık çok zor bulunuyor. subaru piyasada alfa romeo gibi, volvo gibi kendine has karakteri olan çok az markadan birisi. hatta alfa romeo gm ortaklığı ile, volvo da çin sermayesi ile o karakter olayını yitirmişken, subaru yıllardır aynı çizgide ilerliyor.

subaru'nun çoğu eksisi bulunur, çoğu şeyi eleştirilir ama simetrik awd sistemine, dengeli şasisine ve boxer motor avantajlarına laf etmek cahilliktir.
hesabın var mı? giriş yap