• yılların karikatürst'idir, metin yazarıdır saygı duyarım ama, en son ne zaman kendisinin "komik" bir karikatürünü gördüğümü hatırlamıyorum. komik olmaktan öte saçma şeyler çiziyo artık maalesef.
  • leman'da kirik leblebi ko$esini cizen feyhan guver ayarinda sicak esprilere sahip karikaturist..
  • yıllar öncesinden türban sorununu(!) en güzel özetlemiş karikatüristtir.

fırlama genç, türban muhabbeti yaparak dedesiyle dalga geçmektedir. "ee, n'olacak şimdi?" gibilerinden. dedenin cevabıyla afallar:

"eşimin başını açmaya çalışanın da, kızımın başını örtmeye kalkanın da ta .mına koyiim"

ta o zamandan bas ortusu ve turban arasindaki farklari en iyi gösteren karikatürdü.
  • kolpaçino'da özgür'ün evindeki kumar partisinde "natink, natink, natink, natink! kaldır şu uğursuz karıyı masadan yaa!" diye çekik gözlü krupiye kıza çemkiren karikatürist abi.
  • cihangir'in vazgeçilmez simalarından, yaz-kış şortla gezen hasan kaçan'ın ekürisi.
  • dandik karikatürist, yazar , çizer falan filan.. bir de mizahçı diye geziyor bunlar..

yıllardır siyasetçi koltuğuna zankla yapışan siyasileri eleştirerek, narşistcilik oynayan bu ve bunun gibiler aynı şekilde koltukları kapmış, gelen geçen gençlerin de önünü tıkamaktadırlar..

lafım lafı haketmeyen ustalara değil..
  • ben şahsen karikatürist becersini yada çizimini eleştirecek söz söyleyecek bir bilgi deneyim ve yeteneğe sahip değilim o kulvardaki eserlerinde başarılar diliyorum.
    gel gelelim türk komedi sinemasında hangi iğrenç o dandik komedi filmini kaldırsak altından senarist olarak suat özkan çıkıyor bunlardan tek istisnası yani o da nasıl oldu bilinmez ama kolpaçinodur .
    onun dışında senaristligini yaptıgı ve türk komedi sinema sektörünün bütün seviyesini aşşağa çektigi filmler ise şunlardır
    (bkz: canavar gibi) yani şu filmi izleyen gören türk gencinin içi kan ağlar
    (bkz: hep yek) eli pantalonunda ergen filmi
    (bkz: kutsal damacana 2: itmen) bir nebze belki
    (bkz: kolpaçino) tek başarılı senaristligi ki onunda yanında kaan ertem ile bir kurtarış var

inşallah film sektörü için üretim yapmaya devam etmez şahsen kendisiyle bir sorunum yok bunu okursa eğer öyle bir intibaya kapılmasın tanımam bile ama ben türk komedisini daha iyi görmek istiyorum
  • hep tuğladan bi evi olsun isterken bunu başaramamış ama kaderin teselli ikramiyesi olarak muğladan kız almış* burnu ve göbeği ile meşhur,tellak duruşlu,yaşlanma kompleksi olan*,esmer insan.
  • kırık leblebi de yaşlıları çizdiği zaman bi şekilde idare ediyordu ama dedeler bitince iyice bozuldu esprileri.

kemal aratan ın çizimlerinden iri yarı kel bir adam olduğunu hatırlıyorum, bi de bi zamanlar köşesinde eski arko adam ın resmi vardı, güzeldi, niye kaldırdı acep...
  • tüm zamanların en kötü esprilerini, en kötü ve basit çizgilerle birleştiren ve bunu yıllarca istikrarlı bir biçimde yapmayı başaran çizer. eskiden leman'a yakıştıramazdım. son zamanlarda leman'daki inanılmaz düşüşle birlikte tam yerini bulduğuna inanıyorum. memcoş'tan sonra hiç çizmemesi gereken karikatüristler listesinde ikinci olan insan.
hesabın var mı? giriş yap