• kendini "türkiye'nin en iyi prodüktörü" falan diye lanseden sıradan bi adam. tamam anlıyoruz ekmek derdindesin de bari bu kadar büyük iddialarla gelme. ya da "türkiye'nin en iyi prodüktörü" ünvanını sen kendine takma, bırak o kadar iyiysen başkaları taksın. prodüktörlerin yurtdışında 10 yıl önce kullanılmayı bıraktığı synth presetleri ve hazır paketlerden offbeat loop'larla altyapı yapıp, üste bol reverb'le tarkan'dır demet akalın'dır vokali koymak prodüktörlükse kusura bakmayın da ben allah'tan öte bir varlığım o zaman.
  • istanbul bogazi'nin ortakoy'den itibaren denize nazir sekilde siralanmis douchebag mekanlarinin dj'lerinden. hatta bugun gazetelerden birinde gencligin yeni hevesi olan djlik uzerine yorumlari cikmis. oyle ki kendisi "bilgisayar ortaminda degil de muzigini hala cd player'dan caliyormus, cd'ye dokunmadan onun tadini almiyormus". tabii hakli kendisi, romantizm ve aidiyet duygusu guzel ama cd denilen sey dj kulturu icin epey yeni bir teknoloji sayilir (ipod-mp3- sarki indirme gibi olaylari zaten geciyorum). hani su 50'li yillarda radyolarda baslayip 70'lerin ortalarindan itibaren iyice gelisen, hip hop muzigini yonlendiren, 90'larla beraber elektronik muzigin temelini olusturan dj'lik hadisesinden bahsediyorum. su deliler gibi plaklarin toplandigi, sonra o plaklarla turntable'lar uzerinde peak a boo yapildigi, bir chic sarkisindan alinan sample'in uzerine duzenlenen melodi ve sozlerle yeni bir tarz yaratilan gunlerden. o gunlerin bir kokusu bir tadi olabilir de, 90li yillarin basinda yayginlasmis cd teknolojisinin tadi kokusu ne olabilir ben bilmiyorum. ama demek ki suat atesdagli biliyor ki toplama albumlere sanat direktorlugu, sicak yaz gecelerinin muzigini yapiyor, bize de konusmak dusuyor. scheisse! a star is born!

http://www.sabah.com.tr/…enclerin_yeni_trendi_djlik
  • kendisini türkiye'nin en iyi dj/prodüktörü olarak gösteren, fakat ikisinin de kıyısından geçmeyen arkadaş.

arkadaşları serdar ayyıldız, hüseyin karadayı, burak yeter gibi kendisi de elektronik müziği ülkemizde enkaz altında bırakan şahıslardandır.
  • hande yenerin üstüne avicii çalabilen vasat dj.ancak türkiye gibi bi ülkede ünlü olabilirmiş zaten.
  • türkiyenin en iyi dj'i diye lanse edilen bir adam. yaptığı işlere baktığım zaman anlam veremiyorum bu adam ne yapmış da böyle olmuş diye; ne doğru dürüst bir prodüksiyonu var ne müzik adına elle tutulur bişey. ama işte anlamayan kitleye gel de bunu anlat. haa burada dj'likten kasıt eğer birbiri ardına şarkı çalmaksa onu süper yaparmış bak hatta türkiyenin en iyi birbiri ardına şarkılar çalan adamı desek yeridir. bu mu yani ülke olarak yüceltilen dj? heriflerin david guetta'sı, bob sinclair'i var. bizim neyimiz var? yaptığı işi gösteriş olarak kullanan ve bunu şakşaklayan * insanlar. *
  • (bkz: winamp dj'i)
  • röportajlarında " eve gittiğimde asla müzik dinlemem, sadece işimi yaparken dinlerim " gibi açıklamalar yapmış insan. o yüzden ne iyi bir dj, ne de müziğe bağlı bir insan olduğuna inanıyorum. ayrıca bu beyefendinin seçip bilmemne kulüplerinde çaldığı şarkılar, bizi niye ilgilendirsin? günün yerli ve yabancı popüler şarkılarını ardarda sıralamak dj' lik mi oldu?
  • her sene türk nöroloji derneğinin antalya'da düzenlediği ulusal kongrede 2. kez yapılan "nöroparti"de yine dj lik kendisine verilmiş olup ajda-pitbull-tarkan şarkılarını loopa almış dj'dir. bu iş eğer aynı günde 80 hasta muayene eden,hastanede servisi ve yoğun bakımdaki nöroloji hastalarını takip eden,diğer servisteki konsültasyonlara koşturup bi de heyet raporları ile akşam 7-8de evinde olmayı başarı sayan yorgun doktorları yılda bir gün eğlendirmekse çok başarılı bi performans sergilemiştir, değilse "sıkreç" yapmaya bile tenezzül etmemiş yapmışsa da biz zaten anlamayız gerçi de, şarkılarını çalıp gitmiştir ara da bi geçiş yap bi dım tıss yap ses aç ses kıs yahuu "bunlar ne anlar paramı alıp gidiyim " zihniyetli yerli dj'imiz.
  • kendisini yaşına, kır saçlarına ve bulunduğu pozisyona hürmeten uzman zannetmiş olan bir internet olayının, ' scratch nasıl atılır ? ' konu başlığında sorduğu soruyu önce 'scratch nedir' olarak alıp o yönde cevap verirken (ki burada da şarkıları ileri geri alarak sesler çıkarmak, şarkıların kick vuruşlarını almak olarak tanımlamıştır, hadi doğrudur) daha sonra asıl olaya gelince, "aslında biz geçiş yaparken, hazırlanırken insanların duymayacağı şekilde scratch (ki burada da kazara sitreç demiştir, hadi dili sürçtü) yapıyoruz, ama tabi onu insanlar duymuyo çünkü ayarlıyoruz parçanın kickini" diye devam ediyor. yani o scratch atıyormuş da biz duymuyormuşuz... işte ülkemizde uzman olmanın ne kadar kolay olduğunun kanıtı bir olay. bir işte profesyonel olmanın sadece o işten para kazanıyor olmak olduğunu sanmanın ürünü. zaten bu civarda anlamadığı, bilmediği işten bahsederken "kardeş, ben bundan pek anlamam aslında" diyene rastlanmamıştır. kendisine sorulan soruyu bildiğine o da kendini inandırmıştır, "ben biliyorum ki bana soruyolar heralde olm" demiştir içinden, "ulan scratch atmayı zaten kim bilecek, salla bişeyler nolcek" demiştir.

neyse, bunun dışında bir çok ünlü şarkıcının ve özellikle serdar ortaç'ın kankasıdır. çeşitli bosphorus albümleri vardır, hatta bunlardan ilki hiç de fena bir derleme değildir. bir de ibrahim tatlıses'i ilk ben çaldım diye övünmeleri vardır ki çok hazindir...
  • dj'liğe mehmet barlas sayesinde başlamış insan.
    bir aile dostu olarak barlas, kendisini bir mekan sahibine önermiş ve oradan yolu açılmış.
    miller time dergisinde her ay bir mekan incelenirdi ve mekana dekorasyon açısından, yemekler açısından vb. konunun uzmanları konuk edilirdi, ateşdağlı da mekanın müziğini yorumlamak üzere o ekipteydi düzenli olarak. o dergideki yorumları fena değildi fakat geçtiğimiz haftalarda gümbet'teki iğrenç gece kulüplerinden biri olan posh'a gitmek durumunda kaldığımda da o gece ateşdağlı'nın dj'lik yapacağını öğrendim ve merakla bekledim.

1-2 saat ön ısıtıcı bir abi birşeyler çaldı ve arada sırada "birazdan dj suat ateşdağlı bizlerle" deyip durdu. sonra bu anons kesildi, uzun süre duymadım. meğer zaten kabine geçmiş de çalıyormuş. öncesinde milleti gaza getirmeye çalışan kişi ile ateşdağlı arasında hiçbir fark sezemedim.

o zaman ben de bir ateşdağlı olabilirim?
hesabın var mı? giriş yap