• 1980 den beri belki de ilk kez duyduğumuz söz.
  • bir film seyretmiştim. bir anaokuluna girip orayı ele geçiren çete, istediklerini yaptırmak için çocukların anne babalarına böyle sesleniyordu.

istekleri arasında anaokulunun yerine kışla yapılması falan vardı galiba, bu ne biçim senaryo demiştim, fidyeci bile böyle olmaz demiştim, yarısında çıkmıştım.

hiper realizm akımındanmış meğer, şimdi anlıyorum.
  • ülkenin durumunu çok güzel özetlemiş vali beyanı; çocukların can güvenliği yok.

hırsızın var, din tüccarının var, göz göre göre halkına yalan söyleyenin var, yandaşın var, satılmışın var, incirlikte'ki amerikan askerinin var, suriyeli terörist'in var, sermayenin var, halkı dolandıran batık banka sahiplerinin var, dereleri kurutan hes şirketlerinin var, siyanürle doğayı, suyu zehirleyenin var, politikacıların var, çocukların yok!

vali kabul etmiş işte;

çocukların can güvenliğinin olmadığı bir toplumda, güvende hissedebilenler orospu çocuğudur.
  • bu ulkede hangimizin ne zaman can guvenligi oldu ki diye karsilik vermek istedigim laf. sayenizde allaha emanet yasiyoruz!!!
  • alt metninde bizden koruyun vardır.
  • kılınıza dokunulmayacak dedikten sonra ortalığı cehenneme çeviren adam bunu dedikten sonra nükleer seçeneği masaya yatırmış demektir.
  • aynı kişi "şu saatten sonra polis kardeşlerinize emanetsiniz." demişti.
    bildiğin bilerek topladı insanları oraya çoluğuyla çocuğuyla, ve şu an onlarca kaybolmuş, korkmuş çocuk var taksim meydanında, onlarca yaralı.
  • "çocukların güvenliğini sen sağlayamayacaksan, kim sağlayacak? polisler seni dinlemeyecekse, sen ne demeye o koltukta oturuyorsun?" diye sorulması gereken beyanat.
  • adam acik acik ben gorevimi yapamiyorum, ne haliniz varsa gorun diyor. tey allahim.
  • "çocuklarınızı öldürebiliriz" demek değil de nedir?
hesabın var mı? giriş yap