• yılbaşında 20 trilyon benim çeyreklerden birine çıksaydı, gurbet elde para kazanan eşimi arayıp bu soru cümlesini kuracaktım. "ilk uçakla gel, hatta tarifeli uçak bekleme, kirala bir uçak tez evine dön evimin direği" diyecektim. olmadı.

ha keza, bir kitabım yayınlandığı gün, tek kişilik tiyatro oyununda 2 dakikadan uzun alkışlandığım gün, bölüm müdürü olarak atandığım gün, kendime manzaralı bir ev satınaldığım gün kurmak istediğim cümleydi. olmuyor anasını satayım. şu cümlenin hakkını verecek bir olay yaşayamıyorum.

bari çocuklarımı dünyaya getirdiğim gün kullanayım dedim. onda da anestezi yan etki yaptı, burnum acaip tıkandı. en fazla " nefes alamıyorum lan?" diyebildim.
  • dülü lü lü lü lüüü*

- alouuvv
    - allah senin canını alsın emi hayvan herif!
    - pardon?
    - hayvansın sen hayvan. şu an ağlıyorum biliyor musun? böhüü...
    - durun hanfendi ağlamayın bi yanlış...
    - ağlama diyo bide hayvan!üüüü...
    - ya hanfendi siz kimi aramıştınız?
    - sen kim olduğnu daha iyi bilirsin!hayvansın. bak hala ağlıyorum.
    - fesupanallah çattık bee.
    - rıfkııı? aloo rıfkı sen misin?
    - ne rıfkısı hanfendi, ben memet.
    - aaa pardon ya, ben yanlış çevirmişim herhalde.
    - ee..siz ağlamıyor muydunuz?
    - çıt...dıt... dıt... dıt... dıt*
  • genellikle yazışırken sarf edilen cümle. karşıdaki kişinin sizi ne kadar da üzdüğünü göstermenin ve ağladığınızı bilmenin onu ne kadar üzeceğinin farkında olup onu bir nevi cezelandırmanın en bariz yolu. insanın ruhundaki gediklerdendir bu da. kişinin büyütemediği yanlarındandır.
  • "bir daha beni aglatamayacaksin" seklinde tehdit savurulmadan once kullanilan duygu seli serzenisi
  • fethullah gülen'le telefonda mesajlaşırken sıkça duyulması muhtemel söz.
  • sarfedilemsine gerek olmayan soru cümlesi. zira ağlarken sesin değişmesinden mütevellit anlaşılır. anlamamazlıktan geleni unutmak gerekir. anlayanı da unutmak gerekir, ağlatmıştır çünkü sizi.
  • çok kullanılması halinde etkisini kaybedecek sömürü cümlesi

-şu anda ağlıyorum biliyor musun?
    -e tabi ağlamayan çocuğa meme vermezler
    -ya ne diyosun necmi
    -ağlamak iyidir, rahatlarsın
    -?
    -(işte böyle susarsın.her zaman yermiyim bu numaraı) başka bir şey var mıydı canım?
    -yok hayvan herif, çat dııt dııt dııt
    -oh şöyle bir keyif sigarası içeyim*
  • kesinlikle kullanılmaması gereken, yalvarışa giriş cümlesi. "nolur bitmesin", "bana bir şans daha ver" gibi cümlelerle devam etmesi muhtemeldir. gurursuzluktur.
    edit: aşkta gurur olmaz belki ama sevdiceğiniz uğruna göz yaşı döken birini maalesef artık eskisi kadar çekici de bulmamaktadır.ağlanıyorsa bile belli etmemeye çalışılmalıdır, hele hele böylesi bir cümle hiç kurulmamalıdır.
  • potansiyel acındırma cümlesi...
hesabın var mı? giriş yap