• galaksinin gelmiş geçmiş en kötü nişancılarına verilen ad.
  • obi-wan'ın "bu atışlar çok isabetli, bunlar stormtrooper olmalı" gibisinden bir repliği vardı... yazık...
  • stormtrooperlar klon mudur insan mı tartışmasının bir benzeri e.t'de ajanların elindeki silah mı telsiz mi şeklinde yaşanıyor mu? hayır hiç sanmıyorum çünkü gayet iyi biliyoruz ki onlar silahtı ama yeni versiyonda birden telsiz oluverdiler. 77de izlediğimiz stormtrooperlar da gayet insandı ama artık klonlar. serinin ilk filmini sinemada izlemiş olanlar artık çoktan 30lu yıllarını geride bırakıyor. onlar işkenceye maruz kalan prensesler, tek bir atışta yok edilen gezegenler, kopan kollar, kafalar, babalarının gözleri önünde lightning boltla kavrulan kahramanlar gördü. yeni nesil yelken kulaklı pörtlek gözlü bir takım yaratıkların robotlarla savaşını izliyor.

bundan yıllar yıllar önce uzak mı uzak bir semtte annem tüm star wars oyuncaklarımı çocuklara dağıtmıştı. sesimi çıkarmamıştım ama giden o oyuncakları alındıkları günkü kadar sevdiğimin farkındaydım. lakin annem benim artık büyüdüğüme karar vermişti bir kere. fark ettim ki aynı şey bir kez daha başıma geliyor. bu kez lucas büyüdüğüme karar vermiş olacak ki çocukluğumun en güzel filmlerinden birini alıp yeni yetmelere dağıtıyor ve yine elimden bir şey gelmiyor.

yeni sahipleri onlara klon mu diyor robot mu diyor bilmiyorum ama, ben çocukken stormtrooperlarımın hepsi insandı.
  • ilk filmde (bkz: a new hope) şu sarı gözlü utinii diye bağıran cüceler öldürüldükten sonra obi-wan'ın haklarında "bu atışlar çok isabetli, bunlar stormtrooper lar olmalı" dediği fakat o saniyeden sonra birdaha hiç bir filimin hiç bir sahnesinde nişan aldıkları şeyi vuramamış yıldız savaşları askeri topluluğu.
  • ilk star wars filmini çocukken süreyya sinemasında seyrettiğimde robot sandığım askerler, ta ki luke onlardan birini bayıltıp klasik numarasını çekene kadar... daha da sonraları öğrendik ki kostümleri figüranlar için ileri derecede rahatsızlık verirmiş, içi 40 dereceyi geçermiş, rahat nefes alamazlarmış, etraflarını güç bela görüp körlemesine koşuştururlarmış...
  • ayıcık benzeri yaratıklar* tarafından kafasına gayet ağaç dalı vurularak öldürülebilen*, sözüm ona son teknoloji silahlar kullanan imparatorluk ordusu askeri.
  • hepsinin klon olduklarına dair teoriyi şöyle desteklemek mümkün aslında;

klon işini en iyi beceren clonetrooperları da yapan kamino'lular imparatorluk kurulduktan sonra klonlarının gezegenleri korumak için değil canlıları öldürmek için var edildiğini dolayısıyla kandırıldıklarını anlarlar.

bunun üzerine tabiatlarına aykırı da olsa yeni nesil trooperların genlerini bozarak ve nişan kabiliyetlerini azaltarak aslında isyankarlara yardım ederler.

bu sözde elit birliğin ilk seridekiyle ikinci serideki farkını bu şekilde temellendirebiliriz.

sözüm sana lucas kullan bak bunu!
  • star wars (bkz: star wars) serisinde imparatorlugun siyah-beyaz üniformali askerlerine verilen ad.

benzerlik mi yoksa bilinçli bir senaryo mu bilmiyorum ama ikinci dünya sava$inda almanlarin oncü birliklerine de storm troopers deniyordu.
    ilginç dogrusu.
  • bakmayın filmlerde bozuk para bicimli harcandıklarına , imparatorlugun elite kuvvetleridir bunlar.
hesabın var mı? giriş yap