• belçikada leuven adlı şehirde üretilen bizim ağız tadımıza uygun bi bira.bazı ingiliz arkadaşlarım kasalarla alıp depolarlardı zamanında. bi özelliği yok ama içimi kolay.
  • yaklaşık 650 yıllık bira markası.
  • içtiğim en iyi bira olduğunu söyleyemem ama 4-5 tane içeceksem stella'dan daha iyisi yok. efes ile kıyaslayanın ağzına yabayla vururlar. benim için tuborg'un bir üst modeli. keşke türkiye'de de olsa bol bol içsek.

(bkz: stella was a diver and she was always down)
  • düpedüz lagerdir
  • türkiye'de satışı başladı. rind müjdeyi verdi.
  • ankara, dlkmen caddesi'ndeki gürko kuruyemiş'de satıldığını az önce gördüğüm enfes bira. caddeye çıktım akşamki derbi maça bira alayım diye, bir de baktım bizim kuruyemişçiye gelmiş!! ankara'da tek metro satıyor stella'yı diye duymuştum, bir türlü gidememiştim. londra'da içip bayıldığım bu biranın sadece 33 cl şişesi varmış. büyüğünden de getirsenize dedim. uğurlu gelsin, her maç alırım stella'yı :) bu arada 7,5 tl

yerini bilmeyenler için dikmen caddesinin sonuna gelirken metiş doruk sitesi'ni geçmeden, bahar sağlık lisesi'nin yanındaki bina
  • su an kanyon macrocenter da satisi yapilmaktadir.

edit: bırakın kanyon'u. metro grossmarket'lerde kanyondaki fiyatının yarısına bulmak mümkün. benzer şekilde heinekenler de macro'nun tam yarı fiyatına. 6 küsür tl civarı...
  • bu birayı sevmeyeni allah iki kere çarpar. weihenstephaner ile birlikte en güzel biralardan bir tanesidir. yok gazoz gibidir yok çok hafiftir diyenler gitsin viski içsin.
  • harbiden çok güzel bira.
  • ingiltere'de en çok tüketilen 4 bira markasindan birisi diger rakiplerine göre daha kalitelidir carling .carlsberg. fosters daha öncede bahsedildigi gibi eskiden yüksek alkollü üretildigi için .alkol oranini düşürmüş eski sert bira imajini kaybetmiştir .eger türkiyede'ki alkol orani'na alişanlar pek kesmez yerine benim tercihlerim hollanda biraları baviera ve oranjeboom denenebilir özellikle oranjeboom türk damak tadina uygun sert ama içimi hoş bir biradır her köşe başındaki off licance'de bulunur
hesabın var mı? giriş yap