• türk telekom'un başvuru tarihimden bir sonraki faturaya 17 ytl ekleyerek beni şereflendirdiği ipnelik.
  • süper gelir kapısı.

2.66lık hizmeti 10 ytlye çak, 10 milyon ytl haksız kazanç elde et, sonra "parasını geri isteyen müşterimiz dilekçe ve faturayla başvursunlar de.

kaba bir hesapla müşterilerin 30%i durumdan haberdar değilse veya 7ytl için uğraşacak vakti yoksa 3 milyon ytl kar hanene yaz.

enfes be... ben de yapcam..
  • bugün telekom'a başvurdum, dedim ki kendi kendime "askerdeyken çarşı izninde falan evdeki bilgisayarı açtırır ona bağlanırım, şunu hele bi sabit aypiye geçittiriveriyim.". netten girdim formu doldurdum gönderdim. öğleden sonra arayıp telefon annemin üstüne olduğu için bir de ondan onay istediler, ona da izah etmem gerekti "iyi bi şey, sadece 3 ytl vericez." diye. sonra dedim ki "ulan bağlanıcaz uzaktan, dışarıdan bağlantı benim upload'ıma yüklenir, 256/64 adsl ile bu iş olmaz, bunu 1024/256 limitli yapın siz", anneme de dedim ki "bak bu sefer de hızlanıp 20 ytl düşecek, yani toplamda 17 ytl düşecek" kabul etti tabi kadıncaaz.

sonra ne oldu... bir kadıköy'e gidip geldim ve sözlükte sabit ip 10 ytl yazıyor. şimdi ben anneme ne diyeceğim sayın telekom ? eh be telekom, telefon edip "sabit ip ücretli bir servis, hat sahibinden onay almamız gerek" demeyi biliyorsun da fiyatı niye söylemiyorsun (ben niye sormuyorum) ? hadi bu lâzım, illa ki alıcaz, fiyatı bilmek bunu değiştirmiycek de, ilk günden yalançı (ç ile, vurgulu), kandırıkçı oldum ben yahu. bi daha fırıldak aypi'ye de geçmeyiz bundan herhalde. off. anneeee !... (ben mi sıyırdım kavrama mı sıyırdı siz karar verin sayın sözlükçüler)
  • portforwarding yaparken alınması gereken statik ip bu değildir.
    orada söylenmek istenen ev ağı içinde modeme bağlanan cihazların aldığı ip'nin statik hale getirilmesidir.
    bu başlıkta yazanlar modemin servis sağlayıcısından aldığı ip'nin statik hale getirilmesi hakkındadır.
  • bungee jumping yapilirken kullanilmamasi gereken bir ip turu...
    (bkz: intihar)
  • uzaktan güvenlik kamerası izlemek için olmazsa olmaz bir şeydi sırf bunu bildikleri için zammı köklemişlerdi fakat dvr üreticileri buna alternatif bir sistem geliştirdi. sistem yeni nesil dvr cihazlarının seri numarası üzerinden işliyor (analog cihazlarda az sayıda marka da var, ahd cihazların hemen hemen hepsinde var) uzaktan izleme programına (nvsip, xmeye gibi) cihazın seri numarasıyla birlikte kullanıcı adı ve şifresini girmek yeterli oluyor. statik ip ye ihtiyacınız kalmıyor.port yönlendirme vs ile de uğraşmıyorsunuz, dvr cihazınız her bağlantı yenilendiğinde adresini bir bulut server a bildiriyor. üstelik bu işlem için herhangi bir ücret de ödenmiyor.
  • kullanimi bir networkcuyu genelde uzen ipdir. statik ip kullanim gerekliligi genelde firewall ve erisim ihtiyaclari uzerine ortaya cikar ve elindeki ip adreslerini tuketmekten korkan network elemani bunu vermek istemez.
  • ttnet'in 9 tl'ye yükselterek power userları zorla uydunete (orada 1,5 tl) göndereceği hizmet.
  • mağaracılık ve endüstriyel dağcılık* gibi sabit hat kurularak ip üzerinde jumar* ve benzeri gereçlerle ilerlenen faaliyetlerde, yelken gibi ip esnemesinin getirisinin olmadığı kullanımlarda tercih edilen, esnemeyen ip türü.
    (bkz: cumarlamak)
    (bkz: statik ip vs. dinamik ip)
    (bkz: dinamik ip)
  • dhcp sunucuda basit bir mac adresi veya kullanici adi e$le$tirmesi ile verilen ip. bu tur ip'ler dhcp sunucusu tarafindan reserved denir. (bkz: released) (bkz: leased)
hesabın var mı? giriş yap