• bilmiyorum o zaman var mıydı ama, bu retro ayagına tekrar yurda giriş yaptığında siyah stan smith'de gördüm..
    yalan olmasın, '' vay stan smith neredeydin sen 20 senedir '' deyip gözyaşı döküp almadım, ama elime aldım tarttım, eski günleri yad ettim. ne ayakkabıydı hakikaten.

buradan adidas yetkililerine sesleniyorum, tekrar sölüyorum bilemiyorum 20 sene önce var mıydı stan smith siyah renk, ama stan smith beyaz renktir, arkasında yeşil onun namusudur.. öyle abidik gubudik işler yapmayın, eğer illa öyle bir şey yapıyorsanız modelin ismini degiştirin. lütfen.
    ne güzel abimizdin sen stan smith, seni seviyorum.. senden sonra hiç kimseye söylemedim dersem yalan olur, hiç hesapsız çılgınlar gibi.
  • adidasın en güzel , en manidar, en şahane ayakkabısı. belki sadece eski gazelle ile yarışabilir. stan smith i adam gibi eskitmek gerekir. raconuna uygun, eskisi makbuldür çünkü..
  • "stanley roger smith. 1971 ve 1972 yıllarında, dünya tenis klasmanında bir numara. on bir yıl boyunca ilk onun içinde kalmış, nadir sporculardan. bir çift adidas. katalog adı stan smith comfort olan bir model. dillerinde, stan smith'in yeşil yüzünü taşıyan beyaz ayakkabılar. kırk dört numara. ikisi de."

demistir hakan gunday azil adli kitabininin, asil'in stan smith'leri bolumunun ilk paragrafinda...
  • ayakkabi modeli icin;

zerre özelligi olmayan dumduz lastik spor ayakkabi.

son fiyati 400 liranin ustundeydi.

modanizi sikeyim deyip kaçıyorum ben.
  • hakan günday ın azil kitabında ana karakter (bkz: azil) in stan smith leri vardır.ayakkabının dilindeki stan smith grafiğini kendisine benzettiği için dükkanda gördüğü an ayakkabı dünyanın en anlamlı şeyi haline gelir ve dükkanın önünden ayrılamaz.intihar planını gerçeğe dönüştürürken de üzerinde takım elbisesi ve ayağında stan smithleri vardır.
  • american dad'deki american dad kendisidir. c.i.a. ajanı olan koca çeneli stan; milliyetçi, muhafazkâr ve ayak fetişistidir.
  • fiyatiyla ilgili yorumlara deginmeden şunu söyleyebilirim ki hayatim boyunca giydigim en rahatsiz spor ayakkabidir kendisi.

evet şık bir ayakkabi ona laf yok ama alt tabaninin kütük gibi sert olmasi, ayakkabinin kesinlikle spor ayakkabidaki yumuşaklık hissini vermemesi sebebiyle tercih sebebim değildir.

nb rahatlık konusunda candir. stan smith yaninda halt etmiş. gidip o paraya iki tane nb alin yatirim tavsiyesi olarak.
  • istanbul’un beşiktaş ilçesinde metrekare başına 3 tane düşen ayakkabı modeli.
  • şaka maka 700 lira olmuş ayakkabıdır.

şu entry'den (bkz: (#58305524)) görüldüğü üzere bu ayakkabı 2016'da 350 liraya satılıyormuş. 3 senede fiyatı %100 artmış. tabi ki bu durum adidas veya stan smith'e özel bir şey değil. ülkedeki kriz sebebiyle spor ayakkabı değil patates alamıyorsun, o yüzden şaşırmaktan ziyade üzülüyorum.

merak edip almanya adidas mağazasına baktım, 94 euroya satılıyor. link

sonra ufak bir kıyaslama yapmak adına asgari ücretleri karşılaştırdım, almanya'da 1593 euro, türkiye'de ise 2020 tl.

kısacası an itibariyle almanya'da asgari ücret'e çalışan bir işçi tüm maaşıyla yaklaşık 17 tane stan smith alabilirken biz burada maaşımızın tamamı ile neredeyse 3 tane stan smith alabiliyoruz.

sorarlarsa avrupa bizi kıskanıyor derlersiniz.

tanım yapacak olursak, 4-5 senedir gerek günlük hayatta gerek bol yürüyüşlü seyahatlerde giydiğim ayakkabıdır, kenarından köşesinden hafif yırtıklara rağmen dayanıklı ve şıktır.

paranız yeterse alın, ben yenileyecektim bir baktım param yokmuş.
  • nasıl temizlediğini merak ettiğim ayakkabı.. en iyi hangi yöntemle ilk haline yaklaşır?

zira gerek stan smith, gerek superstar, gerek camper, gerek timberland tabanı beyaz hangi ayakkabı varsa özellikle araç kullanırken paspas yüzünden kısa zamanda kötü bir şekilde pisleniyor, kararıyor. hele paspaslar bir de halı değil plastikse durum o zaman daha da vahim bir hal alıyor..

rahatlığına gelince,

rahat değil.. bırakın spor ayakkabıyı, casual bir ayakkabı kadar bile rahat değil. camperın gözünü seveyim. ama şık mı? gayet şık.. özellikle klasik yeşil sırtlı modeli..
hesabın var mı? giriş yap