• oha, bu nasıl oluyor? arkadaşla beraber, ibrahim tatlıses'ten "mutlu ol yeter"i söyledik. ben keman oldum. buldu lan! kesin ip var amına koyim.
  • en muthis ozelligi mirildandiginiz sarkiyi da bulabilmesi. boyle aklima nereden takildigini bilmedigim bir kac melodinin nereden geldigini buldum.
  • türkçe şarkılarda sıkıntı var fakat en az 10 farklı türden yabancı şarkılar dinlettim bana mısın demedi.20 sene öncesinin kıyıda köşede kalmış metal şarkılarını bile buluyor inanılır gibi değil.

edit : türkçelerde sıkıntı yokmuş aslında aramayı sıklaştırınca farkında vardım.ilhan irem'den funda arar'a herşeyi bulabiliyormuş.şukela.

edit2 : ismail y.k - allah belanı versin 'i bile buldu da gece gece güldürdü beni hahhahah
  • shazam'dan kat kat daha iyi olan programdır. shazam salt müzik içeren parçaları bulamazken, soundhound içinde söz olmayan özellikle house ve deep house türündeki parçaları çok rahat bulabilmekte. radyoların exclusive diye çalıp, isimlerini vermeyerek insanları kanırttıkları durumlarda kendisi ilaç olmaktadır.
  • ben inanamıyorum bu programa. cidden aklım almıyor.

uzaya mekik yollanabilir, atom bombası yapılabilir, insan klonlanabilir, yeni dünyalar keşfedilebilir.

bunların hiçbiri bana imkansız gelmiyor. hiçbiri beni şaşırtmıyor.

ama bu programın, radyoda çalan cansever şarkısının adını bilmesi, albüm kapağına kadar göstermesi bana imkansız geliyor. milyonlarca şarkı arasından 3-5 saniyede şıp diye bilmesi, önüme getirmesi..

nasıl oluyor lan bu?
  • hani orta ve daha üstü yaşlı insanlar ilk defa gördükleri teknolojik alete akıl sır erdiremezler, dumur yaşarlar ya...
    bana şu genç yaşımda bu duyguyu yaşatmış programdır. düşündüğümden çok daha başarılıymış..
  • beni smooth operator'a kavuşturan program. geçenlerde bir otelin lobisinde sakin sakin çalarkene allahım diyorum nereden hatırlıyorum bu şarkıyı neydi bu müzik çok tanıdık. ses de kısık sözlerini de anlamıyorum. hoş, sesi açık olsa da tamamını anlayamazdım o da ayrı. bir cümlenin tamamını anlasam, googledan aratacağım o da yok. o nasıl bir sumuuuud obreddaa demektir öyle...

azmettim bu sabah önce shazam'ı yükledim deneme yapıyorum hesapta, şarkının melodisine benzeteceğim de o da bulacak diye piuuuvv. vay efendim şarkının kendi kaydı olmalıymış da, mırıldanmayla olmazmış da... o kadar nıı nıı nııı nıı yaptım işe yaramadı. nerede ekşi duyuru'da aranan şarkıyı hemen bulan adamlar, nerede bu.

neyse sonra soundhound'ı da yükledim ve aklımda kalan 8-9 saniyelik "...no place to be ending but somewhere to start. no need to ask. he's a smooth operator..." kısmının müziğini nıııı nı nı nıııı nı - nıııı nı nı nıııııııııığğ diyerekten mırıldandım çatdadanak sade'yi buldu iyi mi. büyüksün soundhound.
  • etrafta duyduğunuz şarkının adını bulmak için günlerce çile çekenlerin imdadına yetişmiş program. ortamda çalan şarkıyı veya sizin mırıldanmanızı(bunun pek tuttuğuna şahit olmadım) yarım dakikadan az bir sürede tüm ayrıntılarıya önünüze döküyor, buna şarkının sözleri de dahil hatta.

iphone için yapılmış en faydalı program herhalde, en azından kullanım yoğunluğu üzerinden bir seçim yapıyorsak yüklediğimden bu yana en fazla kullandığım program.

http://www.sound-hound.com/
  • ipad versiyonu da olan bu hayvan evladı, toplam beş saniye süren ve şarkı üzerine yapılmış bir seslendirmeyle kesilen üç keman notasından bile sonuç getirebilmekte. çüş ulan. teknoloji nerelere geldi.
  • bununla ilk tanıştığımda, programı nasıl kullanacağımı bilmediğimden istediğim şarkının sözlerini mırıldanıyordum. o da dinliyor dinliyor bir şey bulamıyordu. böyle böyle bütün gün denemeler yaptım.

bu genç yaşımda baba gibi davranmaya başladım.
hesabın var mı? giriş yap