• lisans düzeyinde kpss 2010 - 60 puan barajıyla eleman alır, geri kalan yabancı dil bilme şartı, bilgisayar sertifikası vs. mütevelli heyetinin tercihidir. mütevelli heyeti dediğin de, kaymakam, belediye başkanı, sağlık müdürü, ilçe milli eğitim müdürü, mal müdürü iki tane de sivil vatandaştan oluşur. her şartı sağlasanız bile, mülakatta mütevelli heyetinin gözüne giremediğiniz takdir de yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur...

edit: mal müdüründen güzel metafor olurmuş. aklımda tutayım ben bunu.
  • deprem bölgesinde görevli olan bazı çalışanlarının şerefsizlik yaptığı kurum.

burada yazdığım her şey maalesef halkla iç içe olan devletin çoğu kurumu için geçerli. (bkz: #154607731)
  • t.c. başbakanlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma genel müdürlüğü'ne bağlı ve kaynağını sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik fonu'dan alan teşkilat yapısıdır. hemen hemen her il ve ilçede örgütlü bir teşkilattır.

resmi olarak temel amacı;

- fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile her ne suretle olursa olsun türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş kişilere yardım etmek,

- sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak,

- sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmektir.
  • açılan kadrolara uygun nitelikteki adayları almak yerine yapmaya aday olduğu işten bihaber olmasına rağmen birilerinin istek ve direktiflerine göre personel alım işlemi gerçekleştiren kurum. o birileri kimdir nedir artık orasını bilemiyoruz.
  • sydv ilanları ömre bedel(!) kurumdur. hadi 2011 kpss puanlarını kullanmanızı falan geçtik, mülakata çağırdığınız insanların bitirdiği okulu da mı kontrol edemiyorsunuz arkadaş... maşallah...
    http://www.memurlar.net/haber/230822/
  • personel alım ilanlarının ve mülakat listelerinin ilgili internet sitelerinde çatır çatır yayınlandığı ancak, mülakat sonuçlarının ya da alınan personelin kimler olduğuna dair hiç bir açıklamanın yapılmadığı bir sisteme sahipler. tam bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneği imajı sergiliyorlar gerçekten.
  • devlet kaynağı kullanan bir devlet kurumu. bu kurum fakir fukaraya yardımla mükelleftir. bizim vergilerimizi alır, gider fakire fukaraya yardım eder. minik ayaz bebek bugün konya'da soğuktan donarak öldüyse biraz da bu kurum görevini iyi ifa etmediği için ölmüştür.

minik ayaz'ın o minicik ellerinin bunu yönetenlerin yakasına yapışması için bile inanası geliyor insanın öbür dünyanın varlığına.

http://www.radikal.com.tr/…_zaturreden_oldu-1167883
  • kadro verilecek olan görevin içeriğine bakmadan o mezunu,bu mezunu,şu mezunu diye her branşı doldurarak saçma saçma ilana çıkan kurumdur.daha da açarsak sosyal yardım ve inceleme görevlisi başlığı altında ilana çıkıp,genel anlamda yakın branşlar olarak sosyoloji,psikoloji,pdr ve sosyal hizmet uzmanlıklarının alınması gereken kadrolara çevre mühendislerini,fizik,matematik mezunlarını toplayan kurumdur.
  • bağcılar kaymakamlığı'na ait olanının gece vakti aklına yoksul vatandaşa yardım etmek gelen, ‘hayır’ kaygılı vakıf. güngör mengi’ye göre ise, ‘devlet parasıyla oy satın alan’ vakıf. ikisi de olur. (bkz: http://www.telgrafhane.com/…yunvatandasarusvet.html)
hesabın var mı? giriş yap