• araştırma için insan giremeyen bölgelere (uzay, deniz dibi, vücudun içi) gönderilen robot araç.(bkz: dipteyim sondayım depresyondayım)
  • ameliyat sonrası deli gibi serum yediyseniz gerekliliği kaçınılmaz olan çin işkencesi. hele ki siz uyanıkken ve hissediyorken takılırsa daha bir iğrençtir. çıkarılması ayrı bir iğrençtir. bu takılıyken bir gece geçirmişliğim var o gece bitti ya sözlük her şey biter bu hayatta.
  • burundan mideye indirilerek kusmayı engelleyeni felakettir,yutkunduğunuzda boğazınızda varlığını hissetmeniz ve konuşmaya çalışırken her an burundan fışkıracakmış gibi hareket etmesi fecidir..damaklarda bıraktığı tattan bahsetmeye gerek yok..

mesaneye sokulanı ise anlatılmaz yaşanır cinsten..hele ki bir de canlı canlı o sonda takılırsa ,off...çişiniz gelir ama sonda vardır ve onun görevi de idrarı bağlandığı torbaya boşaltmaktır ama işeme hissi sonda monda dinlemediği için iki arada bi derede o hissin geçmesini beklersiniz .nafiledir..çünkü meret ordadır..kısaca pespayedir , hemzemindir bu sonda denen cisimcik..
  • çok berbattır. gözünüzün önünde penisinizin o küçük deliğinden bir boru sokulmasının korkunçluğu bir yana sonda sonrası oluşan tahribattan dolayı çekilen acı bambaşkadır. o acıdan dolayı yanlış hatırlamıyorsam; ben bu meret sayesinde 1.5 lt işemiştim. öylede bir yararı vardı tabi. son olarak lokal anestezi ile yapılan arka tampondaki kıl dönmesi ameliyatları sonrasında da kullanılmaktadır. çünkü hasta işeyemiyor*. kanımca kıl dönmesi ameliyatının en kötü kısmıdır.

edit: ayrıca doktorlar artık tavsiye etmemektedir bildiğim kadarıyla. son reddeye kadar bekliyorlar bunu uygulamak için. o yüzden yaptırmadan önce iyi düşünüp tekrar deneyiniz...
  • her türlü sinir bozucu ameliyat esnasında ortalığa pislemesin diye hastalara takılan,ve ameliyat sonrasında da kalmaya devameden,kişinin idrar yolunun dar yada geniş olmasıyla etkilenmesi doğru orantılı olan doktorlara göre gerekli bana göre sinir bozucu olan tıbbı bir parça...

beyin ameliyatından bile çıktıktan sonra kafadan çok oranızın sızlaması ,onu hemen çıkarmamaları çıkardıktan sonra bir iki gün tuvalete düzgün çıkamamanız gibi abuk durumlar doğabilir sakin olun,olağan şeyler
  • modern tıbbın en gelişmemiş boktan özelliği bence bu. başka bir çaresi olmalı. aklıma geldikçe penisimin içi acıyor. içim bir hoş oluyor tansiyonum düşüyor, gayri ihtiyari elimi penisime götürüyorum koruma içgüdüsü ile.

bana son ana kadar takmamakta ısrar ettiler. ben doktor tavsiyesi sanıyordum ama meğer hemşire hanım yabancı bir erkeğin sikini avuçlamak istememiş. sağlıkçılar kızacak bu tabire belki ama bu açıdan bakılıyor olmalı ki reddedilsin kıvır kıvır kıvranan şişmiş mesaneli bir ameliyatlı bekletilsin. oysa ben sırf orta yaşlı bir hemşireye sikimi avuçlatmak için bıçak altına yatmış bir manyağım. velhasıl ısrarlar sonucu gece nöbetinde bir erkek bulduk sikimi avuçlayacak. bunu da negatif ayrımcılığa yazın lütfen. neden erkek hemşireler başka erkeklerin sikiyle muhatap olmak zorunda? takıldıktan sonraki rahatlığı unutamıyorum. bir de çıkartırken ki acıyı. takarken tamamen anestezi altında idim. hiç bir şey hissetmedim.

neyse ucunda bir balon vardır. balonu indirip penisin ucunda sokulur. mesane ye ulaştığı zaman balon şişirilir ve sonda ucunun mesanede kalması sağlanır. kendi başınıza çıkarmaya çalışırsanız ince bir boru gibi değil bahçe hortumu gibi çıkar.

bir kaç gün yanar sonra düzelir.

sikinizi sevin ve koruyun.
  • gün itibariyle üç günlük beraberliğimize son verdik. genel olarak sancılıydı ama tedavinin bir parçası olması katlanılabilir kılıyor.

pinpirikli arkadaşlara verebileceğim bilgiler;

- eğer üretra darlığı gibi bir ameliyat geçirdiyseniz, canınızı yakan içerideki yara, sonda değil unutmayın
    - sonda tedavi sürecinde biraz kayabilir, endişe etmeyin çıkmaz.
    - sık sık yürüyün, gazınız varsa içeride tutmayın yoksa mesanenizde biraz baskı ve yanma hissedebilirsiniz.
    - bol çay kahve su... az sıvı tükettiğiniz zamanlar biraz sıkıntı verebiliyor.
    - bir de son olarak, çıkartırken hafif bir yanma dışında abartıldığı gibi bir acı yok (canı tatlı yazar bildirdi)

bir de sonda hareket kabiliyetini kısıtladığından, yanınızda mümkün mertebe birilerinin bulunmasına dikkat edin. gidip bir su alamayacağınızdan değil, siz yerinizden kalkıp gidene kadar ki bu biraz sancı ve bolca çaba istiyor, sağlıklı bireyin size o suyu on saniyede getirebileceğinden.

hiç tanışmazsınız umarım.
  • adam siken.

inim inim inliyorum şu an bunun yüzünden. üç gün takılı kalacak bir de... allah'ım sen sabır ver.
  • acil serviste "belinizde kirik var, önemli bir şey gibi görünmüyor ama sabah beyin cerrahinin görmesi karar vermesi lazim o yüzden sabaha kadar hareket etmemeniz gerekiyor. sondaya ihtiyaciniz olacak ben yonlendirecegim birilerini" demesiyle basladi her sey. o ana kadar sonda annemin sirtindan ciğerlerindeki sivinin bosaltilmasi için takilan borudan ibaretti benim için. görevli arkadaş geldi, çok acir mi diye sorduğumda cok degil dedi. bayilt beni dedim gerek yok kayganlastirici surecegim dedi. lan kayganlastirici ne alaka derken hicbir şekilde tarif edemeyecegim nefesimi kesen duvari yumruklattiran bir aci hissettim. sonra anladim kayganlastiricinin ne alaka olduğunu. surekli cisim varmis hissi, kontrol edememe hissi, bir yandan hortumdan gidenleri görünce nasil lan hissi, diğer yandan sampuanla mastürbasyon yaptıktan sonraki ilk ciste meydana gelen yanma hissi ama onun uç dört kat yoğun hali, diğer yandan ifade almaya calisan polise kafasina gore ifade yazdigi için hakaret etmemeye calisma hissi, diğer yanda pederin gözlerindeki ben muhendis olamazsin demedim adam olamazsin dedim bakisinin yarattigi baski hissi... yani his üstüne his yasarken tansiyonunuzu penisinizden olcturesiniz gelir zira nabiz orada atmaktadir.. bu keşmekeş içinde bir şekilde sabah olur hayatinizda kimseyi beklemediginiz gibi beklediğiniz beyin cerrahi gelir gerekli şeyleri söyler ve sondanin cikarilma ani yaklasir. görevli yaklasir takarken yasanan acilar tekrarlanır ve mutlu son! olmadigini eve gelince anlarsiniz... zira bir gün boyunca sampuanla mastürbasyon yanmasi devam eder. aci bir tecrubedir... ay çok canin yanmistir vs dalga gecen arkadaslariniza "op te geçsin" diyerek laf sokabilirsiniz ama sonuçta giren çikan size.
  • yoğun bakımda bundan takmışlardı bana. sorun o ki çekerek çıkarılacağını sanmış ve çekmeye başlamıştım. baktım çıkmıyor döndürmeye başladım. meğersem öyle de çıkmıyormuş görevli bir şey yaptı çat diye çıktı. tabii benim kanırtarak çıkarma eylemlerim sonucunda bir gün idrarımı tutamadım ve idrar yaparken muazzam acılar çektim. asit işediğinizi düşünün öyle bir şey.
    ana fikir:tutup çıkarmaya çalışmayın çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap