• çok güzel çalışma. olmuş bu. ufaklığı beğendim. 9,1 / 10

--- spoiler ---

film bittikten sonra, büyük robin'in nasıl ufaklığı yendiğini de izleyebilirsiniz.

--- spoiler ---
  • güzel animasyon, güzel karakterler ve klişe bir senaryo.

--- spoiler'as al ghul ---

güzel vakit geçirdim, güldüm eğlendim. senaryo çok klişe ama karakterler çok güzel. joker ve two face'in çaktığı selamları da es geçmeyelim.

filmin sonunda parça parça asıl robin'in bizim veleti nasıl paketlediğini de gördüm. hoşuma gitti.

güzeldi, güzel. ancak;

şimdi animasyonda bana saçma gelen kısımlara gelicem:

1 - ra's al ghul'un otomatik silahlı bi dolu adamın sıktığı onlarca mermiye kılıçla karşılık vermesi. abi siz çizmeyin bokunu çıkarıyosunuz dedim.
    2 - erik gibi yengemiz talia nın çocuğu perde arkasına saklayıp batman'le kırıştırması. ulan siz çocuk gözüyle bakmıyosunuz elemana tamam da ben 40 yaşıma da gelsem bu tarz bi diyaloğu duymak istemem şahsen. damian o anda ikisine birden saldırsa haklı yani.
    3 - insan yarasaların tüpte sıkışması vs. camın kırılması falan.
    4 - iki koluna kılıç saplanan sabi sübyanın bi sik olmamış gibi dövüşmeye devam etmesi.

evet "her bi sik mantıklıydı da bunlara mı takıldın amk" diyenleriniz olacaktır, fekat çok da skimde değil yani.

ben sevmedim arkadaş bu kısımlarını.

görsellik:9, senaryo:6, genel:8.

--- spoiler is deathstroke ---

batman olsun çamurdan olsun.
  • hiç yoktan iyidir.
  • --- spoiler ---
    damien wayne yaşına göre imba olmuş.
    kurgu olarak çocuk filminden farksız olmuş. insan biraz karanlık bişeyler bekliyor batman animasyonundan.
    6.4/10
    --- spoiler ---
  • goruntuleri guzel konusu eh iste bir film.

(bkz: malum ortamlar)
  • ilk fragmanı düşmüş dc animasyonu.

https://www.youtube.com/watch?v=thj8lydeu0k
  • bi başka leş ötesi dc animasyonu. vakit kaybı. bunu yazanlar ağır taşak geçmişler başka bi açıklama bulamıyorum. bi içimi dökiyim de kendime geliyim.

--- spoiler ---

lan arkadaş gözlerime inanamadım. okla helikopter indirme nedir. sikko ötesi dövüşlerden bahsetmeye gerek bile yok. damian başlı başına bi şaka. lan kimdir bu veled-i zina deathstroke'u eşek sudan gelinceye kadar döver. hele o kollarına saplanan bıçaklardan kurtulup dövüşmesi ayrı bi hassiktir konusu. deathstroke'un steroid yarması yardımcısını ufacık çocuğun kılıcıyla itmesine de tam anlamıyla mavi ekran verdim. bi başka akıl tutulması da ra's al ghul'ün etrafını sarmış adamların mermilerini tek kılıçla savurması.

--- spoiler ---
  • ing: batman'ın bağrından kopan erkek evlat
  • ing. betmenin sonu
  • ismi konusundaki -bana göre- tuhaflığı yayınlayan kanalın başlığında belirttiğim (bkz: #52821121), yer aldığı evrende birçok karakteri barındırması nedeniyle izlerken sürekli bir şeyler fark ettiğiniz, nispeten kısa ve batman'in alşık olunan karanlık atmosferinden biraz uzak olan, 2014 yapımı film.

--- spoiler ---
    ra's al ghul'ün nasıl telaffuz edileceğini öğrenmenizin yanında öldüğünü de söylemesi; nightwing, robin, batman'in aynı anda görünmesiyle farklı bir his uyandırması, arrow sayesinde televizyona girerek daha büyük bir kitleye ulaşan deathstroke'un yer alması, kulaklarım beni yanıltmadıysa lex luthor ve metropolis kelimeleri kullanılarak clark bey'e küçük bir selam verilmesi gibi şeyler içermesinden dolayı izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

bunu bir kenara bırakacak olursak; deathstroke tarafından kollarından bir yere çivilenen batman'in oğlu damian'ın, çat diye kollarını çekip çıkarması, bir kolu kırıldıktan sonra deathstroke'u mağlup edip anne ve babasıyla parktan ayrılır gibi ortamdan ayrılması yüzünden, yayın öncesi ekrana gelen 'yedi yaş ve üzeri' ile 'şiddet/korku' şeylerinin* doğru bir şekilde yerleştirildiğini anlamış oldum.

ayrıca, talia al ghul'u fountain of youth'a şöyle bir daldırıp çıkaran batman'in de oraya adım atmasının belki ileride işleneceğini düşünüyorum. hep genç bir batman olabilir mi, çok da düşünmesi zor bir şey değildir sanırım.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap