• bu alkolle ilgili travmatik bir anımı anlatmak isterim;

üniversitede geçinmek için stand hostesliği yapardım, böyle marketlerde ürün tanıtırdım, çok iyi paradır gülüp geçmeyiniz ama tanıttığımız ürünün önceden eğitimini alırdık tabi ki öyle yalap şap ürün tanıtılmaz, ilk test sürüşüne biz çıkardık. bi çok işte görev alıp artık tecrübeli olunca bir gün beni aradılar, "smirnoff" tanıtan kız hastalanmış acilen onun yerine bak dendi, ulan dedim ben bilmiyorum o ürünü nesini tanıtcam, sen sallarsın yaparsın aslansın kaplansın dediler, gittim ama daha paleyim bira bile içmemişimdir smirnoff hakkında sallayabileceğim hiç bişi yok, neyse giydim kostümümü standa yaklaştım, bari şişeden okuym nedir ne değildir diye düşünürken bi kaç kişi geldi soru sordu bana içkiyi ellerine alıp, ben de düşündüm aman sallayım bişiler giderler zaten diye, dedim ki smirnoff çok kaliteli bir viskidir, fransız içkidir, fransadan ithal ediyoruz diye büyün özgüvenle salladım amk.. kadın çok ilgiyle dinledi hmmmm hiç bilmiyodum dedi, ben de bilmiyodum dedim içimden, almadılar gittiler. 1 saat sonra bana telefon geldi, o gelenler smirnoff bölge temsilcisi mi distribütorü mü neyse büyük büyük insanlarmış yani.. gönderin o kızzzzzzzıııııııııııııııııııııı çabuk diye ateş püskürmüş benim minik patronlara. hala tadına bakmadım bu votkaya pis kinim var.
  • 3 defa damıtıldığı için içerken insanı yakıp kavurmayan havaalanı gümrüğünde dışarıya oranla oldukça ucuza satılan** her ne kadar içerken fazla yakıp kavurmasada bütün şişeyi* 2 darbede fondip yapmamanız gereken**** yapılması durumunda kişiyi direk olarak uçuran***** güzel ötesi içki.
  • şalgam suyuyla beraber bok gibi oluyormuş av evvel gördüm bunu. deli mi siktiyse artık.

edit: tüm tecrübelerime dayanarak şunu söylerim; bu içki %50 saf limon suyu* %50 su karışımıyla beraber içildiğinde süper oluyor. gerisi hikaye. feriştahı gelse ötesi yok. yok birader sadece şalgam suyu kokteyliyle mukayese etmedim.

yıllar geçmiş lan editi: iki damla limon yeter. fazla kurcalamayın yazık nimete.

alkolikleşiyorum muntazaman editi: sek içeceksiniz gençler, shot bardak sek, yanına da mümkünse mayhoş ama mutlaka sulu bir meyve...
  • komünizmden kacan bir rus vatandasi olan smirnoff' un a.b.d' ye iltica ettikten sonra amerikan mucizesini gerceklestirerek ürettigi ve uluslararasi pazarlara actigi rus vodkasidir.
  • şişesinden çogzel zeytinyağdanlığı olan hede.

(bkz: yağdanlık)
  • bir adet 70'liğinin maymunu insana çevirebilme özelliği vardır.evrim lan bu
  • absolut denen kolonya ile kıyaslandığında bariz bir üstlünlük sağlar. lakin devreye belvedere , grey goose , kauffman , pravda , russian standart * tarzında piyasa üstü votkalar girerse tabii ki de 5 para etmez.

ek not: ki piyasa üstü diye tabir ettiğim müthiş votkalar sek içerken bile su gibi, bal gibi akar gider, gram rahatsızlık vermeden. bulunması zordur fakat özellikle kauffman'ı tavsiye ederim votka sever insanlara.
  • en son votka içtiğimde istanblue' mu ne öyle bir şey içmiştim, sanırım uhu markası, ek iş olarakta votkacılık yapıyolarlardı. o derece..
    geçen günlerde happy friday' de denedim smirnoff' u, içimi çok kolay ve tadı güzel olan votkalar da mecutmuş dedirtti.

edit: redbull'la da iyi oluyor bençe.
  • çok temiz sarhoşluğu olan bir içkidir bu.

sabah kalktığınız zaman ne bir mide yanması, ne bir ağız kuruluğu, ne boğazda kötü bir tat hiçbiri olmaz bunların. üstelik çakırkeyif olacağım diye saatlerce midenizi birayla şişirip tuvaletlere taşınmanızada gerek kalmaz. bide bunu içtikten sonra karda kışta sokağa çıkın gece yarısı, üstünüze mont felan giymenizede gerek yok. soğuğu hissetmeniz mümkün değil.

soğukken,sek ve tek seferde bir duble içmeniz arkasındanda tercih ettiğiniz meyve suyunu yudumlamanız tavsiye edilir.
  • izmirli anlamına geliyor olabilir.
    (bkz: smyrna)
hesabın var mı? giriş yap