• inanılmaz bir uygulama.
    açıyorum bi gece vakti bunu. battaniyenin altından gökyüzünü izliyorum.
    saatlerce izliyorum. yıldızları, gezegenleri buluyorum.
    bir de altında info bölümü var. nedir ne değildir öğreniyorsunuz falan.
    uzun uzun, ağzım beş karış açık izliyorum. sözlük nickim de burada gördüğüm yıldızlardan birinin ismi hatta.
    ha bir de yere tutunca güneşi buluyormuşuz. yeni öğrendim. bunca zamandır saatlerce izlerim gökyüzünü bir kere bile güneşi bulmak aklıma gelmedi. hep geceleri açıyorum ya ondan.
  • oldukca basarili bir uygulama. son iki haftadir takintili olarak kullaniyorum.

ılk kullandigimda cok garip geldi, urkutucu mu desem tanimlayamadim. evrende oldugunuzu gercek anlamda hissettiriyor size. hep refleks olarak sanki diger galaksiler gokyuzu yonunde hissedilir ya ama uygulumaya bakiyorsunuz jupiter nerde, merkur nerde hangi yonde goruyorsunuz. yeri geliyor yerdeler yeri geliyor karsi yonunuzdeler. konumunuza gore degisiyor. aksam bakiyorsunuz baska yonde sabah bakiyorsunuz baska yonde acayip keyifli. tariyorsunuz etrafinizi uydulari buluyorsunuz. hareket ettiklerini goruyorsunuz. burc takim yildizlarini goruyorsunuz. harika. suan freesini kullaniyorum ucretlisinde ne farklar var bakmadim henuz.

teknoloji nereye gidiyor bilmem. ama su bir gercek ki okullarda gezegenlerle ilgili dersler islendiginde kesinlikle hocalar bu uygulamayi kullanmali. ogretmenlere duyurulur.

yalniz cok sarj yiyor haberiniz olsun.
  • özellikle ışık kirliliğinin az olduğu yerlerde geceleri açıp okunan bir gökyüzü kitabı gibi, enfes bir uygulama.
  • en iyi uygulama ne diye sorsalar, tereddütsüz adını söylerim. 2 gecedir behramkale de şehir ışıklarından arınmış gökyüzünü bu uygulamayla izliyorum. muhteşem.
  • gezegen ve yıldızları insanoğluna görünür kılması dışında, insanlığımızın tüm geçmişini ve aralarında stephen hawking'in de olduğu özel insanların dna'larını içinde barındıran (bkz: immortality drive) ile başımızın üstünde dönüp duran (bkz: uluslararası uzay istasyonu) ve (bkz: hubble teleskobu) hareket halindeyken izleyebildiğim muhteşem uygulama.
  • odamdan görebildiğim parlak bir yıldızı merak etmemle indirdiğim,bize evrenin ne kadar büyük olduğunu hatırlatan uygulama.sıkıldıkça gezegen keşfi yapıyorum, sevdiğim gezegenler yerindemi kontrol ediyorum mükemmel.
  • içimin daraldığı ve bitmek bilmeyen bu yıllarda (yıllar evet) yine salonun ortasına sırt üstü uzanmış ölümü beklerken, bana bulunduğum yerdeki gökyüzünü, yıldızları ve yan yana gelmiş güzel venüs ile yakışıklı mars'ın görüntülerini hediye eden uygulama.

uygulamayı yaratana, emeği geçen herkese, elektriği evime kadar getiren kabloların mucidine, üzerinde bulunduğum binanın inşaatında çalışan adamı işe uğurlarken öpen o güzel eşine, bir zamanlar buradan geçmiş bir kuşa teşekkürü bir borç bilirim. iyi ki varlar.
  • kapkaranlık bir odada sizi evrende yolculuğa çıkaran arka fon müziğiyle yıldızlararasının kalbinde hissettiren orjinal fikirli güzel uygulama. dünyanın neresinde olursak olalım aynı gökyüzüne bakmak bizi ortak bir noktada buluşturan yegane şeylerden.
  • bana teleskop aldırmış uygulama.

mikroskop insana ne kadar değerli olduğunu kanıtladı, teleskop ise değersizliğini.
  • yıllar önce tamamen tesadüfen perseid göktaşı yağmuru dönemine denk gelen bir bozcaada tatili sırasında art arda kaymakla olan yıldızları* hayranlıkla izlerken keşfettiğim uygulama.

o zaman ipad'e yüklemiştim ve apple'ın bu cihazı sırf skyview kullanabilmek için piyasaya sürdüğüne dair güçlü bir his kaplamıştı içimi. sonradan apple sağolsun ipad air gibi aynı ekran boyutunda ve çok daha hafif modeller çıkardı da kol kası yapmaktan kurtuldum.
hesabın var mı? giriş yap